MasterCard наспроти други начини на плаќање во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Во текот на изминатите неколку години, порастот на онлајн казина ја зголеми потребата за безбедни начини на плаќање преку Интернет за сите видови трансакции. Овде, ќе погледнеме како MasterCard се спротивставува на некои од најпопуларните алтернативи, вклучувајќи виза, е-паричници, банкарски трансфери и криптовалути.

Ние, исто така, ќе покриеме некои од најкритичните прашања и размислувања што треба да ги имате пред да се решите за одреден метод за депозити и повлекувања на најдобрите казино-локации на MasterCard.

MasterCard наспроти други начини на плаќање во онлајн казина

Visa наспроти MasterCard

Има едно вечно прашање на кое никогаш не беше одговорено, а тоа е: Која е подобра MasterCard или Visa? Двете компании се ривали со децении и во моментов, тие се најпопуларната опција за тоа играјте ја најдобрата онлајн казино игра.

Што се однесува до бизнисите со кредитни картички, Visa и MasterCard се универзални опции. Има многу преклопувања меѓу двете во однос на трошоците, периодите на повлекување и безбедносните мерки. Еве ја главната разлика помеѓу MasterCard и Visa кога ги користите за најдобрата онлајн казино игра:

Добрите

 • И двете опции се познати како најдобри начини на плаќање преку Интернет
 • Онлајн казина кои прифаќаат MasterCard обично прифаќаат и Visa
 • Можат да се користат во над 200 земји
 • Депозитите се прават веднаш
 • Повеќето банки ширум светот нудат Visa или MasterCard картички
 • Кредитните и дебитните картички се најчестите методи за добивање бонуси

Конс

 • Некои казина на Visa или MasterCard имаат такси
 • Повлекувањата обично траат помеѓу 3 и 5 работни дена

MasterCard наспроти Visa: Споредба на такси, времиња на обработка и безбедносни карактеристики

 • Надоместоци: MasterCard и Visa може да наметнат дополнителни такси врз основа на онлајн казиното и давателот на картичката. Сепак, овие трошоци обично се мали, а понекогаш дури и се апсорбираат од онлајн казиното Visa или MasterCard.
 • Време на обработка: Трансакциите со MasterCard или Visa обично се прават веднаш. Сепак, повлекувањата може да потраат и до 5 работни дена.
 • Безбедносни карактеристики: И двата бизниси ја гарантираат безбедноста на своите клиенти нудејќи напредни безбедносни опции како 3D Secure. Овие безбедносни протоколи ги вклучуваат, на пример, системите Verified by Visa и MasterCard SecureCode.

е-паричници во онлајн казина

Е-паричниците како PayPal, Neteller, ecoPayz и Skrill се повеќе се претпочитаат во однос на кредитните картички за депонирање и се повлече во онлајн казина. Плус, повеќето врвни онлајн казина на MasterCard, исто така, со задоволство обезбедуваат добар куп е-паричници, главно затоа што имаат некои забележителни карактеристики со кои другите начини на плаќање не можат да се натпреваруваат.

Добрите

 • Депозитите и повлекувањата се прават веднаш и безбедно
 • Е-Паричниците дури можат да понудат анонимност за играње
 • Повеќето методи имаат фантастични апликации за плаќање на мобилни уреди
 • Се појавуваат се повеќе е-паричници

Конс

 • Некои онлајн казина на MasterCard не дозволуваат е-паричници
 • На одредени е-паричници како Neteller и Skrill често не им е дозволено да депонираат за бонуси

Споредба на е-паричници со MasterCard

Е-Паричниците додаваат одреден степен на заштита бидејќи ги спречуваат играчите да мораат да ги откријат информациите за својата кредитна картичка на онлајн казиното што прифаќа MasterCard и е-Паричници.

Во споредба со директно користење на MasterCard, ова може да има предности. Сепак, некои казина што прифаќаат MasterCard можеби нема да прифатат е-паричници, а оние што прифаќаат може да наплатат одредени такси.

Банкарски трансфери во онлајн казина

Средствата, исто така, може да се преместат директно од вашата банкарска сметка во врвното казино MasterCard со помош на банкарски трансфер. За жал, банкарските трансфери стануваат се помалку популарни, главно поради долгите времиња на обработка. Еве увид во тоа како функционираат банкарските трансфери во врвните казина на MasterCard:

Добрите

 • Супериорни безбедносни мерки
 • Сите банки дозволуваат банкарски трансфери
 • Нема потреба да споделувате информации за кредитна картичка

Конс

 • Повлекувањата може да потраат до 7 работни дена
 • Банката може да наплатува провизии

Криптовалути во онлајн казина

Се повеќе и повеќе онлајн казина прифаќаат депозити и повлекувања на криптовалути од монети како Bitcoin, Ethereum и Litecoin. Бидејќи ова стана толку голем тренд во индустријата за игри на игри, стотици сајтови нудат ексклузивни бонуси за казино со крипто и игри. Еве како функционира криптовалутата во најдобрите казина на MasterCard:

Добрите

 • Доверливост и изолираност
 • Свифт Дилинг
 • Минимални трошоци за обработка

Конс

 • Невообичаено во установите за интернет коцкање.
 • Флуктуирачка пазарна цена

Што е најдобро? MasterCard или е-паричници?

Во споредба со Mastercard, е-паричниците имаат неколку придобивки кога купувате онлајн коцкање:

 • Засилена безбедност: Е-Паричниците ги штитат вашите финансиски информации со седење помеѓу вас и онлајн казиното при депонирање или повлекување. Ова ја намалува веројатноста дека вашите банкарски податоци ќе бидат украдени.
 • Заштита на приватност: Кога користите е-паричник, чувствителните финансиски информации се заштитени од онлајн коцкање. Оние кои претпочитаат да ги држат обложувањата во тајност може да ја ценат оваа карактеристика.
 • Побрзи повлекувања: Повлекувањата направени со помош на е-паричник понекогаш може да се завршат побрзо од оние направени со MasterCard.
 • Пониски или без надоместоци: Во споредба со трансакциите со MasterCard, кои може да акумулираат трошоци врз основа на онлајн казиното и добавувачот на картичката, многу е-Паричници наплаќаат намалени или без надоместоци за трансакциите со онлајн казино.

Не сите од најдобрите казина кои прифаќаат MasterCard депозитите земаат е-паричници, а некои може да наметнат такси дури и ако тоа го прават. Исто така, важно е да ги потврдите условите и условите на вашата претпочитана валута за да се осигурате дека онлајн игрите се дозволени.

Користење на повеќе начини на плаќање во онлајн казина

Можете да депонирате и повлечете од неколку различни опции во најдоброто казино MasterCard. Поради ова, можете или да депонирате или да повлечете на кој начин најдобро одговара на вашите потреби.

Сепак, од клучно значење е претходно да ги потврдите правилата на казиното, бидејќи некои може да побараат од вас да ја користите истата опција за плаќање за плаќања и исплати.

Важни фактори што треба да ги имате на ум

Следното треба да се земе предвид кога се одлучува за опција за депозит или повлекување во онлајн казино MasterCard:

 • Надоместоци: Пресметајте ги сите дојдовни и појдовни трошоци за секоја можна опција за плаќање.
 • Време на обработка: Оценете колку време е потребно за да се исчисти секоја опција за плаќање пред да можете да ги искористите парите.
 • Безбедност: Споредете ги заштитните мерки што ги нудат различните опции за плаќање за да ја осигурате безбедноста на вашите финансиски податоци и активности.
 • Прифаќање: Проверете дали врвното онлајн казино на MasterCard што планирате да го користите ја прифаќа опцијата за плаќање по ваш избор.
 • Погодност: Изберете го најдобрите начини на плаќање казино кои одговараат на вашите потреби во однос на леснотијата на користење, достапноста и личниот вкус.

Овие ќе ви помогнат да ги изберете најдобрите начини на плаќање за депозити и повлекувања за онлајн игри, додека останувате безбедни во текот на целиот процес.

Време на повлекување со MasterCard

При депонирање со MasterCard, процесот обично се врши доста брзо. Меѓутоа, времето потребно за да се изврши повлекување може да се разликува од едно до друго онлајн казино.

Времето на обработка за повлекување на MasterCard варира во зависност од локацијата, но може да потрае неколку дена. Прегледајте ги одредбите и условите на онлајн казиното или контактирајте со помошта за да дознаете повеќе за времето на ракување со рефундирање.

Заклучок

Сумирајќи, MasterCard е безбедна и општо призната опција за онлајн депозити и повлекувања за коцкање. Сепак, различни опции имаат свои предности и недостатоци.

Размислете за трошоците, одложувањата на трансакциите, безбедноста и политиките на онлајн казиното за да го одредите идеалниот начин на плаќање. Која опција за плаќање е најдобра за вас, на крајот ќе се потпре на вашите потреби и вкусови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали има некои предности од користењето на е-паричници во однос на MasterCard за онлајн трансакции со казино?

Бидејќи на е-паричниците не им требаат корисниците да ги доставуваат информациите за нивната кредитна картичка во казиното MasterCard, ова е убедливо да. Повлекувањата може да се завршат побрзо и со нивна помош. Не сите онлајн казина земаат е-паричници; некои може да ви наплатат такса секогаш кога депонирате или повлекувате пари.

Може ли да користам припејд картички на MasterCard за онлајн плаќања во казино?

Припејд MasterCards се прифаќаат на многу онлајн сајтови. Од друга страна, можеби ќе треба да најдете поинаков начин да го користите за повлекување, бидејќи тие се единствено методи за депонирање.

Дали е безбедно да се користи MasterCard за онлајн плаќања во казино?

MasterCard обезбедува високотехнолошки заштитни мерки како MasterCard SecureCode за да ги задржи вашите финансиски зделки приватни. Можете да ја намалите вашата изложеност на измами играјќи во доверливо онлајн казино и користејќи приватна интернет врска.

Може ли да заработам награди или враќање на готовина кога користам MasterCard за онлајн плаќања во казино?

Некои MasterCard всушност ви даваат поврат на готовина или други бонуси кога се коцкате онлајн. Сепак, ова е условено од природата на картичката и нејзините придобивки. Контактирајте со вашиот добавувач на кредити ако имате какви било прашања во врска со учеството или бонусите.

Дали има некакви ограничувања за користење на MasterCard за онлајн плаќања во казино?

Можно е користењето MasterCard за депозити за онлајн игри да е забрането во вашата земја или територија. Некои финансиски институции и компании со кредитни картички, исто така, може да имаат дополнителни прописи. Пред да направите депозит во казино што прифаќа MasterCard, треба да проверите кај вашата банка и локалните закони за да ја гарантирате усогласеноста.

Mastercard Debit наспроти кредитни картички за онлајн депозити во казино

Mastercard Debit наспроти кредитни картички за онлајн депозити во казино

Колку повеќе онлајн казина таму, толку е поголема потребата за модерни безбедни начини на плаќање - за депонирање и повлекување готовина. Затоа, не е ни чудо што MasterCard е еден од најчестите начини за финансирање на сметки за игри, со оглед на глобалното прифаќање и пристапност на картичката.

Добрите и лошите страни на користење на Mastercard за онлајн казино

Добрите и лошите страни на користење на Mastercard за онлајн казино

Препорачливо е да се користат најдобрите начини на плаќање во казино кога играте онлајн казино игри за вистински пари. Mastercard е начин на плаќање со седиште во САД, лансиран во 1966 година за да нуди безготовински плаќања. Овие картички се поврзуваат директно со вашата банкарска сметка, овозможувајќи ви да правите безбедни трансакции со онлајн казино.

Како да депонирате и повлечете средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Како да депонирате и повлечете средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Mastercard е еден од најдобрите начини на плаќање казино. Оваа платежна картичка им овозможува на онлајн коцкарите да прават сигурни и сигурни депозити и повлекувања во казино директно до и од банкарска сметка. Сепак, започнувањето во најдобрите казина кои прифаќаат депозити и повлекувања на Mastercard може да го збуни почетникот. Овој туторијал зборува за тоа како брзо да извршите плаќање на казино на Mastercard, плус неколку совети за депонирање и повлекување со користење на оваа платежна картичка.

Награди и бонуси на Mastercard за корисници на онлајн казино

Награди и бонуси на Mastercard за корисници на онлајн казино

Повеќето онлајн казина нудат бонуси и награди за нови и постоечки играчи. Но, играчите често мора да направат минимален депозит за да го побараат бонусот, иако тоа не е случај со бонусите без депозит. И еден начин да се направи квалификуван депозит е преку Mastercard. Оваа платежна картичка е еден од најприфатените казино банкарски методи за поддршка на депозити и повлекувања. Така, во овој напис, ќе научите како да барате бонуси и награди во најдобрите казина кои прифаќаат депозити на Mastercard и неколку совети како да го искористите максимумот од овие награди.