Добрите и лошите страни на користењето на Paysafecard во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Милиони играчи на казино ширум светот користат Paysafecard, при-пејд начин на плаќање, за да прават депозити и да играат за вистински пари на бројни онлајн казина. Бидејќи припејд картичката станува се попопуларна, моравме да навлеземе во точните детали за казината на Paysafecard - што значи, добрите и лошите страни.

Без понатамошно одложување, ајде да навлеземе во аспектите што треба да ги знаете за добрите и лошите страни на врвните онлајн казина на Paysafecard и уверете се сами дали треба да регистрирате сметка во нив.

Добрите и лошите страни на користењето на Paysafecard во онлајн казина

Paysafecard во iGaming индустријата

Она што ја прави Paysafecard интересна како начин на плаќање е тоа што можете да купувате работи преку Интернет со Paysafecard без да мора да ја користите вашата банкарска сметка или кредитна картичка.

Ваучерите на Paysafecard може да се купат за одредена сума, а корисникот потоа врши плаќање со внесување на 16-цифрениот ПИН-број отпечатен на ваучерот. Играчи кои користат безбедни начини на плаќање како Paysafecard за финансирање на нивните онлајн казино сметки може да го стори тоа без да ги открие нивните лични податоци.

Безбедноста и безбедноста на Paysafecard во онлајн казина

Купоните може безбедно да се користат на Paysafecard онлајн казина. Подолу се наведени неколку аспекти кои придонесуваат за безбедноста и безбедноста на Paysafecard.

 • SSL шифрирање: Paysafecard го користи индустрискиот стандарден протокол за шифрирање Secure Sockets Layer (SSL) за онлајн депозити. Со SSL шифрирањето, играчите можат да бидат сигурни дека нивните лични информации се безбедни додека се пренесуваат до и од онлајн казина.
 • Уникатен 16-цифрен ПИН-код: За уплата со ваучер на Paysafecard, клиентите мора да обезбедат единствен 16-цифрен ПИН-код. Овој PIN се користи само еднаш и додава уште еден степен на заштита на трансакцијата. Корисниците на Paysafecard можат да купуваат анонимно бидејќи не мора да откриваат чувствителни информации.
 • Ограничена изложеност: Бидејќи Paysafecard е припејд опција, средствата на клиентите никогаш не се изложени на ризик бидејќи никогаш не можат да ја надминат вредноста на ваучерот. Ова го ублажува потенцијалот за катастрофална загуба во случај да се пробие онлајн казиното или сметката на корисникот.
 • Регулирани од финансиските органи: Paysafecard подлежи на строги норми и прописи утврдени од Органот за финансиско однесување (FCA) во Обединетото Кралство за да се осигури безбедноста на своите клиенти и доверливоста на неговите услуги.
 • Нема врска со банкарски сметки или кредитни картички: Една од главните придобивки од користењето на Paysafecard е тоа што не ѝ е потребна употреба на банкарска сметка или кредитна картичка за депозити. Поради ова, никој не треба да се грижи дали нивните лични банкарски податоци ќе паднат во погрешни раце.

Добрите страни на користење на Paysafecard во онлајн казина

Ајде внимателно да ги разгледаме трите главни предности за одење во казина со Paysafecard:

 • Безбедност: Кога станува збор за депозити во онлајн казина, Paysafecard е меѓу безбедните начини на плаќање кои секогаш ги штитат вашите лични податоци нудејќи анонимност.
 • Погодност: Играчите можат лесно да депонираат готовина без банкарска сметка или кредитна картичка со купување ваучери за Paysafecard на илјадници локации низ целиот свет.
 • Буџет-пријателски: Погодно за оние со потесен буџет. Со оглед на тоа што Paysafecard е при-пејд опција за плаќање, играчите можат да го депонираат само износот прикажан на ваучерот, дури и да ги комбинираат за да направат поголеми депозити.

Недостатоци на користење на Paysafecard во онлајн казина

Дури и во најдобрите казина на Paysafecard, има некои недостатоци. Еве што мора да знаете пред да играте во казина со Paysafecard:

 • Ограничувања за повлекување: Повлекувања од Paysafecard не се секогаш достапни, затоа играчите можеби ќе треба најдете други методи за повлекување.
 • Непријатности: Некои играчи може да сметаат дека е незгодно да мораат физички да набават ваучери за Paysafecard пред да направат депозит.
 • Нема кредитна опција: Поради недостаток на кредитна опција на Paysafecard, играчите не можат да вложуваат депозити што ги надминуваат нивните достапни пари.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали сите онлајн казина прифаќаат Paysafecard?

Употребата на Paysafecard е ограничена на неколку избрани онлајн казина. Пред да се обидете да направите депозит во казино на Paysafecard, треба да потврдите дека казиното го поддржува овој начин на плаќање.

Дали Paysafecard има ограничување на износот на пари што можам да го депонирам?

Најнискиот износ на депозит со Paysafecard е често приближно 10 долари, додека максимумот може да се движи од 200 до 1.000 долари, во зависност од онлајн казиното.

Може ли да користам повеќе ваучери на Paysafecard за еден депозит?

Одговорот е да, до одреден максимум (често 1.000 долари), можете да комбинирате бројни купони Paysafecard за еден депозит. ПИН-бројот на секој ваучер мора да се внесе при уплата.

Дали е достапна Paysafecard во сите земји?

Иако Paysafecard е прифатена во повеќе од 50 земји, нејзината достапност може да биде ограничена во некои области поради регулаторни ограничувања или недостаток на локации за дистрибуција.

Може ли да ја користам мојата локална валута со Paysafecard?

Во различни земји, можете да купите купони на Paysafecard во различни валути. Но, ако онлајн казиното не ја прифати вашата локална валута, можеби ќе треба да платите дополнителни такси или девизни курсеви кога правите депозит. Валутните опции и сите поврзани трошоци треба да бидат наведени во T&C на казиното.

Може ли да користам Paysafecard за депозити и повлекувања во казино?

Додека услугата брат или сестра на Paysafecard, Paysafecard MasterCard, е првенствено наменета за депозити и повлекувања, таа не е прифатена од сите онлајн казина. Затоа, Paysafecard е главно само начин на депозит. Припејд методот се обиде да го промени поврзувајќи се со MasterCard, иако е познат во светот дека е само метод на депозит во казино.

Како да користите Paysafecard во онлајн казина

Како да користите Paysafecard во онлајн казина

Paysafecard е популарна припејд опција за играчи во онлајн казина низ целиот свет. Тоа е купон што им дозволува на играчите да ги депонираат своите сметки без да даваат чувствителни податоци. Поради оваа причина, тоа е одличен избор за оние кои имаат приоритет на дискрецијата и безбедноста.