Како да користите Paysafecard во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Paysafecard е популарна припејд опција за играчи во онлајн казина низ целиот свет. Тоа е купон што им дозволува на играчите да ги депонираат своите сметки без да даваат чувствителни податоци. Поради оваа причина, тоа е одличен избор за оние кои имаат приоритет на дискрецијата и безбедноста.

Овде, ќе најдете детален вовед во користењето на Paysafecard во онлајн казина, полн со препораки за безбедност. Ќе се дискутира и за повлекувањата од врвните онлајн казина на Paysafecard, вклучувајќи ги сите важечки такси и периоди на чекање.

Како да користите Paysafecard во онлајн казина

Како да депонирате со Paysafecard

Депозитите со припејд методот може да се направат брзо и лесно во онлајн казина на Paysafecard. Еве детално објаснување за тоа како да депонирате со еден од најдобрите начини на плаќање казино:

  1. Изберете онлајн казино на Paysafecard што ги исполнува вашите очекувања.
  2. Направете сметка во онлајн казиното Paysafecard и одете во делот за благајна.
  3. Изберете Paysafecard како начин на депозит.
  4. Внесете го износот што сакате да го депонирате.
  5. Ќе бидете пренасочени на страница каде што треба да го внесете 16-цифрениот ПИН-код отпечатен на вашиот купон Paysafecard.
  6. Кликнете на „Поднеси“ за да го комплетирате депозитот.
  7. Средствата веднаш ќе се кредитираат на вашата сметка на онлајн казино играјте ги најдобрите онлајн казино игри.

Совети како да извлечете максимум од Paysafecard

Иако депонирањето со Paysafecard значи уживање во еден од најбезбедните начини на плаќање, сепак треба да преземете стандардни мерки за да избегнете кражба и измама. За побезбедни депозити на Paysafecard, разгледајте го следниов совет:

Совет 1: Купувајте купони за Paysafecard само од овластени трговци на мало

Можете да купите купони за Paysafecard во многу различни продавници, вклучително и намирници, продавници за намирници и бензински постојки. За да не бидете измамени, купете ги само од доверливи извори.

Совет 2: Чувајте го вашиот PIN-код безбеден

Можете да ја пополните вашата сметка за онлајн игри со PIN-от на ваучерот на Paysafecard. Не дозволувајте некој да го види или да го користи. Ако вашиот личен идентификациски број (PIN) некогаш падне во погрешни раце, тие би можеле да го искористат за да направат лажни купувања.

Совет 3: Не ги давајте вашите лични или финансиски информации

Со Paysafecard, можете да правите депозити без да давате податоци за идентификација или пари. Не одговарајте на барањата за чувствителни информации преку е-пошта или телефон. Веројатно се работи за измама.

Совет 4: Користете Paysafecard само на безбедни веб-страници

Важно е да играте во сигурни и сигурни казина на Paysafecard. Проверете дали URL-то започнува со „https“ и дали иконата за шифрирање се појавува во прозорецот на прелистувачот. Ова покажува дека вашите податоци се безбедни на веб-локацијата бидејќи користи безбедност.

Повлекувања од казино Paysafecard

Paysafecard може да се користи само за додавање пари на вашата сметка во казино, а не за повлекување. Ако е таква ситуација, мора да ја добивате вашата заработка користејќи a различен метод на повлекување.

Банкарски трансакции, кредитни/дебитни картички и е-паричници како PayPal и Skrill се некои од методите за повлекување прифатени од повеќето онлајн казина со Paysafecard. Размислете за трошоците и периодите на повлекување поврзани со секоја опција пред да одлучите.

Време на обработка и такси за повлекување

Времето што е потребно за да се заврши вашето повлекување и сите поврзани такси ќе се разликуваат за секое казино и начин на плаќање на Paysafecard. Повлекувањето преку кредитна картичка или банкарски депозит обично трае 3-7 работни дена. Повлекувањето на е-паричник обично трае помалку време, некаде од неколку часа до 2 или 3 работни дена.

Постои широк опсег на трошоци за повлекување што може да се направат. За разлика од трансакциите со е-паричник, банкарските депозити и плаќањата со кредитна/дебитна картичка може да имаат поврзани такси. Дознајте дали има некакви такси за рефундирање од онлајн казиното и начинот на плаќање.

Важно е да се запамети дека дури и некои од најдобрите казина на Paysafecard наметнуваат ограничувања на трансакциите. Ова би можело да бара скалесто распоред на исплати во кој истовремено земате дел од вашата заработка.

Заклучок

Paysafecard е меѓу најдобрите начини на плаќање во онлајн казина да започнете да играте онлајн. Играчите можат да направат сигурни и брзи депозити без да даваат чувствителни информации кога го користат однапред вчитаниот купонски систем.

Можете да ја користите вашата Paysafecard во кое било онлајн казино што го зема со пријавување сметка, кликнување на копчето „Paysafecard“ во наплатата, внесување на саканиот износ на трансакцијата и на крајот внесување на 16-цифрениот ПИН-број напишан на вашиот купон.

Чувајте го вашиот PIN на Paysafecard безбеден, купувајте купони само од доверливи продавачи и никогаш не внесувајте го вашиот PIN во небезбедна средина. Ќе треба да користите банкарски депозит, кредитна картичка или мобилен уред за да ги извадите парите.

Пред да започнете со депозит, играчите треба да ги потврдат надоместоците и периодите на ракување и со онлајн казиното и со процесорот за плаќање. Со овие предлози, можете самоуверено да ја користите Paysafecard во кое било онлајн казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали Paysafecard е безбеден начин на плаќање за користење во онлајн казина?

Paysafecard е сигурна како и повеќето други безбедни начини на плаќање, ако не и побезбедна. Не се потребни чувствителни информации и сите зделки се комплетираат веднаш.

Може ли да ги повлечам моите добивки со помош на Paysafecard?

Paysafecard не може да се користи за повлекување од вашата сметка за онлајн игри, само за депозити. Ова е можеби најголемиот недостаток на Paysafecard.

Може ли да користам Paysafecard во сите онлајн казина?

Краткиот одговор е не. Paysafecard не е прифатена во сите онлајн казина. Дознајте дали онлајн казиното прифаќа Paysafecard со директно контактирање на страницата.

Дали има некакви такси поврзани со користење на Paysafecard во онлајн казина?

Користењето Paysafecard за финансирање на вашата казино сметка е потполно бесплатно. Сепак, поврзаните такси може да се засноваат на опцијата за повлекување што ќе ја изберете.

Може ли да користам Paysafecard за депозити на мобилни казино?

Речиси сите мобилни казина прифаќаат Paysafecard да ја играат најдобрата казино игра на интернет. Благодарение на нивните мобилни сајтови, паметните телефони и уреди можат да пристапат до целиот опсег на игри и промоции достапни во најдобрите онлајн казина.

Добрите и лошите страни на користењето на Paysafecard во онлајн казина

Добрите и лошите страни на користењето на Paysafecard во онлајн казина

Милиони играчи на казино ширум светот користат Paysafecard, при-пејд начин на плаќање, за да прават депозити и да играат за вистински пари на бројни онлајн казина. Бидејќи припејд картичката станува се попопуларна, моравме да навлеземе во точните детали за казината на Paysafecard - што значи, добрите и лошите страни.