Програми за награди на Skrill: Максимизирање на придобивките за онлајн трансакции со казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Со оглед на огромниот раст и развој на iGaming, новите и ветерани играчи на казино сега постојано се во потрага по најдобрите начини на плаќање на онлајн казино. Во последниве години, Skrill's стана префериран е-паричник за играчите на онлајн казино.

Програмата за награди Skrill, која на клиентите им обезбедува поволности, вклучувајќи готовина, бонуси и специјални промоции, е голема причина за успехот на услугата и зошто таа е еден од најбезбедните начини на плаќање за користење во индустријата за игри на игри.

На оваа страница, ќе ги разгледаме деталите за програмите за награди Skrill што може да ги користите во онлајн казиното на Skrill, вклучувајќи ги поволностите што може да очекувате да ги добиете, како и неколку совети како да го извлечете максимумот од нив.

Програми за награди на Skrill: Максимизирање на придобивките за онлајн трансакции со казино

Програма за награди Skrill Knect

Програмата за награди Knect од Skrill е насочена кон наградување на клиентите за нивната активност, вклучително и онлајн казино Skrill депозит и повлекување. Knect поени се заработуваат со секој подобен депозит и може да се откупат за работи како што се враќање на готовина, бонуси и специјални понуди.

Лесно е да се учествува во програмата. Секој со сметка на Skrill може да се придружи на програмата Knect и да почне да заработува награди токму сега. По пријавувањето, клиентите автоматски ќе добијат Knect поени за какви било трансакции или депозити на Skrill направени во онлајн казино Skrill. Колку повеќе купувате, толку повеќе поени заработувате и подобри бонуси добивате.

Поврат на готовина на трансакциските трошоци, заштеди на припејд MasterCard на Skrill и најдобрите онлајн казино бонуси се само дел од придобивките од приклучувањето кон Програмата за награди Skrill Knect. Knect точките имаат многу вредност бидејќи корисниците можат да ги заменат за готовина или стока.

Skrill VIP програма за награди

Кога станува збор за награди и бонуси, Skrill VIP Rewards Program многу ја надминува програмата Knect, што ја прави идеална за чести клиенти.

Членови на ВИП програмата се оние кои во текот на еден календарски квартал вршат одреден број купувања. Во ВИП програмата има четири нивоа: бронза, сребро, злато и дијамант. Предностите на секое ниво се зголемуваат во квалитетот во однос на оние од претходното ниво.

 • Бронзено ниво: Минималниот квартален обем на трансакции за да се квалификува за Бронзеното ниво на ВИП програмата е 6.000 УСД. Членовите на бронзено ниво добиваат пристап до поволности, вклучувајќи намалени девизни трошоци, побрзи банкарски депозити и повлекувања и специјализиран персонал за поддршка достапен деноноќно.
 • Сребрено ниво: Трансакции од најмалку 15.000 долари секој календарски квартал го ставаат корисникот во Сребреното ниво. Членовите од степенот Silver добиваат бесплатна Skrill при-пејд MasterCard, покрај намалените девизни трошоци, зголемените лимити за повлекување трансакции и банкомат и други бонуси достапни за членовите на Bronze.
 • Златно ниво: Ако правите бизнис во вредност од најмалку 45.000 американски долари секој календарски квартал, ќе бидете промовирани во златен степен. Сите поволности од планот Silver, плус поевтини девизни курсеви, повисоки лимити за трансакции и повлекувања, бесплатна Skrill при-пејд MasterCard (без издавање или месечни надоместоци за услуга) и повеќе, се достапни за претплатниците на планот Gold. Златните членови добиваат и посветен менаџер на сметки и пристап до приоритетна услуга за клиенти.
 • Дијамантско ниво: За да стигнат до највисоката ВИП категорија, Дијамант, клиентите мора да направат најмалку 90.000 долари купувања во календарски квартал. Членовите на ниво на Дијамант добиваат пристап до сите поволности на нивото на злато, плус најниските можни девизни трошоци, најголемите можни ограничувања за трансакции и повлекувања и покани за специјални настани и промоции само за дијаманти, организирани од Skrill.

Како дел од уникатни настани и покани, ВИП членовите добиваат ексклузивни промоции и врвен бонус за онлајн казино на онлајн казино со Skrill. За дополнително подобрување на искуството со игри и зголемување на шансите за победа, одредени онлајн казина може да им обезбедат на членовите на Skrill VIP приспособени бонуси.

Плус, клиентите на Skrill VIP добиваат пристап до личен менаџер на сметки за да им помогне со сè што е поврзано со нивните сметки. VIP клиентите секогаш ќе имаат најголемо можно искуство во онлајн казино прифатено од Skrill поради ова ниво на индивидуализирано внимание.

Предности на програмите за награди Skrill за корисници на онлајн казино

Пробување безбедни начини на плаќање онлајн има свои главни придобивки во однос на безбедноста. Сепак, играњето во онлајн казино кое прифаќа Skrill има и други големи предности кога станува збор за програмите за награди. Еве 3 примери:

 • Ексклузивни награди и бонуси: Играчите кои прават депозит на онлајн казино со Skrill и потоа повлекуваат имаат пристап до одредени поволности кои не се достапни за оние кои користат други безбедни начини на плаќање. Овие можат да бидат во форма на бонуси за совпаѓање со депозит, бесплатни вртења и бонуси за враќање на готовина, а сите тие ги зголемуваат шансите на играчот за победа.
 • Намалени трансакциски трошоци: програма за награди на Skrill им обезбедува на клиентите бонуси за враќање на готовина и пониски надоместоци за членовите на ВИП, што им овозможува да заштедат пари на трансакциски трошоци. За оние кои често играат, ова може да значи големи заштеди на трошоците.
 • Зголемена погодност: Со Skrill, играчите во онлајн казино што прифаќа Skrill може да направат инстант депозити и повлекувања без да ги откријат своите финансиски детали на која било друга страна. Во споредба со поконвенционалните банкарски методи или дури и со други модерни и сигурни начини на плаќање, е-паричникот на Skrill го поедноставува ракувањето со парите и го забрзува времето на обработка.

Максимизирање на наградите на Skrill за трансакции со онлајн казино

Следниве се некои методи кои играчите може да ги користат за да ги максимизираат своите добивки од депозитите на онлајн казино направени со помош на Skrill:

 • Постигнување и одржување VIP статус: Стекнувањето и одржувањето VIP статус им овозможува на корисниците пристап до ексклузивни поволности и услуги. Играчите може да го постигнат ова со фокусирање на правење трансакции со Skrill во текот на календарскиот квартал за да ги достигнат потребните нивоа.
 • Користење на програми за награди на Skrill во врска со промоции и бонуси на онлајн казино: На играчите во онлајн казината редовно им се нудат бонуси и промоции кои може да се користат во тандем со програмата за лојалност на Skrill за оптимален профит. За да ги максимизираат своите добивки, играчите можат да бараат казина што имаат специјални зделки достапни само преку Skrill.
 • Редовно искористување на Knect Points: Користењето на вашите Knect точки на редовна основа е важно бидејќи тие ќе истечат ако не го сторите тоа. Корисниците кои сакаат да извлечат максимум од своите поени треба да водат сметка за тоа колку имаат и да ги користат за купување награди пред да истечат.
 • Диверзификација на награди: Вредноста на Skrill наградите на корисникот може да се максимизира со менување на видовите награди што ги откупува. Тие можат, на пример, да користат понуди за враќање на готовина за покривање на трансакциските трошоци, да тргуваат со поени за готовина или картички за подарок и да бараат специјални бонуси за казино.
 • Останете ажурирани за новите промоции и понуди: Skrill и онлајн казината што го прифаќаат често објавуваат нови промоции и зделки, па затоа е важно да бидете во чекор со нив. Корисниците кои се во чекор со овие понуди може да ги искористат предностите на најновите во заработка и откуп на поени.

Заклучок

Во денешно време, секој знае дека Skrill е меѓу списокот на безбедни начини на плаќање преку Интернет што доаѓа со тони предности како што се инстант повлекувања. Она што повеќето играчи на казино не го знаат, сепак, е дека коцкарите кои користат Skrill може да добијат поврат на готовина, пристап до ексклузивни бонуси или пониски такси за трансакции.

Затоа, поттикнете го вашето следно искуство на онлајн казино со тоа што ќе се запознаете и ќе ги искористите Skrill's Knect и VIP програмите за награди.

Постигнувањето и задржувањето на статусот ВИП, комбинирањето на наградите на Skrill со бонуси на онлајн казиното и останувањето на будност за новите понуди и промоции се одлични начини да се извлече максимумот од овие програми.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како можам да се регистрирам за Skrill Knect Rewards?

Програмата за награди Skrill Knect е отворена за секој со сметка на Skrill што ќе избере да се вклучи. Откако ќе ја активирате вашата сметка, може да започнете да го користите Skrill за да купувате што ќе заработите Knect поени.

Како да се квалификувам за Програмата за ВИП награди на Skrill?

Може да се приклучите на Skrill VIP наградната програма со правење одреден број купувања секој календарски квартал. Постојат различни барања за секое ниво на ВИП статус (бронза, сребро, злато и дијамант). Вашите шанси да бидете прифатени во ВИП програмата на Skrill се подобруваат колку повеќе ја користите услугата.

Може ли да користам Skrill награди во комбинација со други онлајн казино промоции?

Бонусите на Skrill може да се користат како додаток на другите бонуси што ги нудат онлајн казина, како што се бонуси за совпаѓање со депозити и бесплатни вртења. За корисниците, ова може да значи поголеми придобивки и можности за успех.

Дали истекуваат точките на Knect?

Ако не ги користите вашите Knect точки до одреден датум, тие ќе бидат изгубени. Корисниците кои сакаат да извлечат максимум од своите поени треба да водат сметка за тоа колку имаат и да ги користат за купување награди пред да истечат.

Може ли да ги префрлам моите Skrill награди на друг корисник?

Ниту Knect поени, ниту VIP статус добиени на Skrill не смеат да се префрлат на сметка на друг корисник.

Како да користите Skrill за онлајн плаќања во казино: водич за почетници за 2024

Како да користите Skrill за онлајн плаќања во казино: водич за почетници за 2024

Имањето безбедни и сигурни начини на плаќање онлајн е од витално значење во индустријата за iGaming. Многу коцкари сега избираат да користат Skrill, широко користена услуга за онлајн плаќање и е-паричник, додека прават депозити и повлекувања во онлајн казино Skrill.

Ограничувања и такси на Skrill: Разбирање и управување со трошоците за онлајн плаќања во казино

Ограничувања и такси на Skrill: Разбирање и управување со трошоците за онлајн плаќања во казино

Коцкањето станува светски тренд во денешно време - главно поради неговата достапност и неодамнешните иновации. Така, од клучно значење е да имате безбедни и сигурни начини на плаќање преку Интернет. Skrill, популарен и сигурен е-паричник, брзо стана еден од најдобрите начини на плаќање преку Интернет во индустријата.