Како да се регистрирате во онлајн казино: водич чекор-по-чекор

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во текот на изминатите неколку години, онлајн казината се здобија со голема популарност меѓу обложувачите од целиот свет. Затоа им овозможува на играчите со исклучок да ги играат нивните омилени игри од удобноста на нивните домови.

За да го започнете вашето онлајн патување во казино, ќе мора да се регистрирате за одредено казино. Без разлика дали процесот на регистрација е многу едноставен, може да биде тежок за почетниците кои никогаш не играле онлајн.

Во овој детален водич за регистрација, ќе го покриеме секој чекор кон успешно креирање на вашата сметка за онлајн казино и започнување со играње.

Најдобри онлајн казина за приклучување

Важно е да знаете кое е најдоброто онлајн казино за да се придружите, пред да се нурнете во процесот на регистрација.

CasinoRank го направи истражувањето за вас и состави a листа на врвни онлајн казина за почетници. Внимателно ги тестиравме, врз основа на различни игри, плаќања, безбедност, достапност, а исто така и мобилни платформи.

Завршете ја регистрацијата

За почеток, ќе мора да пристапите до казиното што го избравте и да продолжите со кликнување на копчето за знак. Ова ќе ве пренасочи кон формуларот за регистрација.

Обезбедување на лични информации

Тие може да вклучуваат:

 • Име,
 • Е-пошта,
 • Адреса,
 • Регион,
 • Мобилен број.

Потврдување на идентитетот

Следно, ќе треба да го потврдите вашиот идентитет, што е стандардна процедура што ја бара секое лиценцирано онлајн казино.

За успешно да го направите тоа, треба само да испратите скенирани копии или слики од некои од следниве документи:

 • Лична карта,
 • Пасош,
 • Возачка дозвола,
 • Комунални сметки,
 • Извод од банка.

Изработка на депозит

Кога ќе ја завршите потврдата KYC (Запознајте го вашиот клиент), можете да продолжите со проверка на достапни бонуси и правење на квалификуван депозит.

Поддршка за онлајн казина многу опции за плаќање, за да можете да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа и да започнете да играте.

Процес на регистрација на сметка во онлајн казина

Мора да напишете некои од вашите лични податоци кога отворате сметка во казиното што го избравте. Значи, да го погледнеме тоа.

Корисничко име и лозинка

Вашето корисничко име ќе биде видливо за другите, така што не треба да бидете строги кога избирате едно. Но, не користете чувствителни информации.

Кога станува збор за лозинката, таа треба да биде силна, бидејќи на тој начин ќе ја заштитите вашата сметка. Секогаш можете да користите генератор на лозинка по случаен избор, што ви дава гаранција за побезбеден.

Информации за исплата

Треба да наведете и детали за плаќање кога ќе изберете кој метод сакате да го користите.

Во случај на користејќи кредитна картичка, треба да внесете:

 • Број на кредитна картичка,
 • Дата на истекување,
 • CVV код.

Вообичаени проблеми со регистрацијата

 • Невалидни информации: Погрижете се правилно да ги внесете сите информации.
 • Блокирана сметка: Нема да можете да се регистрирате во одредено казино ако веќе сте имале сметка таму, што ќе резултира со блокирање.

Решенија за проблеми со регистрацијата во онлајн казина

Обично, прашањата поврзани со пријавувањето на онлајн казино може да се решат без многу напор.

 • Проверете ја вашата интернет конекција: Лошата интернет конекција може да предизвика некои проблеми со вчитувањето за време на вашата регистрација
 • Исчистете го кешот на вашиот прелистувач: Ако не можете да го испратите формуларот за пријавување, можете да се обидете да го исчистите кешот на вашиот прелистувач.
 • Контактирајте ја поддршката за корисници: Ако се соочите со какви било проблеми и не знаете како да ги решите, секогаш можете да стапите во контакт со корисничката поддршка на казиното.

Бонуси за регистрација во онлајн казина

Повеќето онлајн казино сајтови ќе имаат специфични бонуси за новите играчи. Ова може да даде одличен почеток на вашето патување за обложување, па затоа е важно да проверите дали можете да добиете.

Бонус без депозит

На бонус без депозит нема никакви услови за депозит.

Може да има барања за обложување што треба да ги исполните во одреден рок, што можете да ги проверите на T&C (Одредби и услови) на страницата на понудата.

Бонус за добредојде

А бонус за добредојде е бонус што ќе го добиете за да го направите вашиот прв депозит откако ќе завршите со креирање сметка во онлајн казино. Овој бонус е обично бонус за натпревар.

Бесплатни вртења

Некои онлајн казина нудат бесплатни вртења како дел од нивниот бонус за регистрација. Бесплатните вртења може да се користат на одредени автомати и ви дозволуваат да играте без да ризикувате какви било сопствени пари.

Како да барате бонуси за регистрација во онлајн казина

Собирањето на вашиот бонус за регистрација на онлајн казино е прилично едноставно. За да добиете дополнителна помош за тоа, секогаш можете да ги следите овие чекори.

 • Правила и услови: Секогаш кога ќе соберете бонус, треба да ги погледнете неговите одредби и услови. Таму ќе дознаете како да се квалификувате и дали треба да ја обложите добиената сума.
 • Користете бонус код (ако е применливо): Некои онлајн казина бараат од вас да внесете бонус код кога го барате вашиот бонус.
 • Направете депозит (ако е применливо): Повеќето казино бонуси бараат почетен депозит за квалификациите, кој најчесто е придружен со минимален износ на депозит. Дополнително, можеби ќе треба да го изберете бонусот по надополнувањето на вашата сметка.
 • Исполнете ги барањата за обложување: Повеќето бонуси доаѓаат со барања за обложување. Тие треба целосно да се исполнат во одреден рок што е наведен на страницата T&C на избраната промоција.

Заклучок

Неопходно е да одите во онлајн казино, кое е лиценцирано од соодветните органи за коцкање и исто така обезбедува валидни информации за време на процесот на пријавување. И не заборавајте да побарате бонус за регистрација!

Ако се борите со изборот на казино, тимот на CasinoRank наведе некои од најдобрите казина, кои имаат една од највисоките понуди за бонус за регистрација што може да ви дадат придобивки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали е потребно да се регистрирате во онлајн казино за да играте за вистински пари?

Да, креирањето сметка во кое било онлајн казино е задолжително, доколку сакате да започнете да играте. Се разбира, можете да пробате одредени игри во демо-режим, но нема да можете да играте за вистински средства.

Колку време е потребно за да се регистрирате во онлајн казино?

Онлајн казина го прават процесот на регистрација многу едноставен. Кога избирате онлајн казино, треба само да кликнете на јазичето „регистрација“, да ги внесете бараните податоци и да го поднесете формуларот. Сето тоа трае само неколку минути.

Дали е безбедно да се регистрирате во онлајн казино?

Да, онлајн казината се безбедни за да се придружите, но не заборавајте да погледнете какви лиценци има она што сте го избрале. Ве советуваме да изберете казино кое е долго време на пазарот и има позитивни критики од други играчи.

Дали има некакви стимулации да се регистрирате во онлајн казино?

Да, онлајн казина обично ви даваат бонус понуди за пријавување и правење на вашиот прв депозит. Овие понуди за добредојде најчесто доаѓаат во форма на бонус за депозит за натпревар или бесплатни вртења.