Најдобрите 10 онлајн казина во Турција

Турција е дом на едно од најголемите популации во Европа. Земја со интересна историја и многу да понуди. Коцкањето преку Интернет е државно регулирано во Турција. Ова значи дека државата е единствената дозволена во Турција да нуди секаков вид на онлајн коцкање на турските играчи. Дополнително, онлајн коцкањето е делумно регулирано. Има исклучок за спортско обложување и лото игри. Сепак, казните против поединци и казина сè уште се ретки и тешко се следат.

Онлајн казина не сакаат да пропуштат играчи со високи ролери во Турција или на кое било друго место. Така, врвните казина го овозможуваат тоа под соодветни светски признати лиценци. За да се истакнат, најдоверливите онлајн казино сајтови мора да обезбедат брзо и сигурно банкарство.

Еве ги најдобрите онлајн казина кои пречекуваат играчи од Турција. Нуди различни опции за плаќање како што се е-паричници, кредитни картички и криптовалути. Откријте ги најважните аспекти што треба да ги земете предвид додека се коцкате преку Интернет.

Најдобрите 10 онлајн казина во Турција
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн казина во Турција

Турција има огромно население од исламски, еврејски и христијански верувања. Турскиот народ е заинтересиран за зачувување на својата култура, а истовремено го поздравува и прилагодува западното влијание. Ова мора да биде една од причините за забраната на казината и целокупната аверзија на Турција кон коцкањето само по себе.

Имаше време кога турскиот народ беше отворен за активно коцкање. Сега, земјата се обидува да воведе забрани и да даде се од себе за да ја регулира казино индустријата. Земјата ги забрани казината во 1998 и 2006 година, а исто така го забрани и недржавното онлајн коцкање. Сепак, наоколу се појавија многу случаи на нелегално коцкање.

Во 2007 година, земјата презеде мерки за забрана на играчите да користат странски веб-страници за онлајн коцкање. Ова, сепак, не ги спречи турските гејмери ​​да останат надвор од интернет-страниците за коцкање. Тоа ја поттикна владата да развие друг закон што ја прави Турција првата земја во светот што го спречи коцкањето и ги казнува прекршителите во 2013 година.

Играчите открија дека пристапот до услугите за коцкање преку Интернет ќе се соочи со казна од 55 до 278 долари како парична казна. Сличен термин ќе се соочат и операторите на казино кои исто така водат ваков бизнис. Имаше случаи кога земјата пукаше со камшикот и изведе нелегални рекети пред лицето на правдата. Ова рече дека активно бара зајакнување на државниот дел за спортско обложување. Огранокот на Одделот за компјутерски криминал на Дирекцијата за безбедност во Истанбул спроведува рации во 40 провинции.

Уапсени се дури 394 лица. Мештаните наоѓаат утеха со тоа што одат на спортско обложување во државната лотарија СпорТото и Мили Пијанго. Владата за 2019 година бараше технолошки партнер за да го направи нивниот SportToto да биде онлајн со своите операции. Годишните бројки од продажбата што владата сака да ги собере се 17 милијарди TRY.

Турците обично сакаат обложување на спортски настани како фудбал и кошарка, тенис и други. Тие исто така сакаат слот и игри на маса подеднакво. Единственото место каде што Турците можат да се обложуваат без страв од казна е државната обложувалница IDDAA. IDDAA постои од 2003 година, а во 2009 година почна да расте.

Тие се обложувалница со синџир продавници за да им дозволат на Турците да купуваат билети и да се обложуваат од овие физички продавници. Тие се специјализирани за нудење опции за обложување на Турците за да се обложуваат на фудбал, кошарка, бејзбол, бокс, мотоспорт, Формула 1, хокеј на трева, боречки вештини, крикет, па дури и на Олимписки игри.

Низ Турција има дури 500 обложувалници IDDAA. Овие продавници имаат и автомати за игри на среќа и неколку игри на маса како рулет.

Историја на коцкањето во Турција

Ако погледнеме наназад на историјата на Турција, таа засекогаш била строга против коцкањето. Сите видови на коцкање биле под скенер од памтивек. Земјата го легализираше обложувањето на коњи во 1984 година, а понови ограничувања беа воведени подоцна во 1996 година. Ова го ограничи работното време на коцкарниците и дури бараше плаќање со чек.

Она што го промени текот на работите беше атентатот на Омер Лутфу Топал во јули 1996 година. Ова ја наведе владата да ја донесе оваа прилично ненадејна одлука да ги забрани сите казина. Меѓутоа, законот стапи на сила дури околу февруари 1998 година. Турскиот облигационен кодекс ги регулира коцкањето и обложувањето, собирањето лотарија и другите игри и го регулира истото.

Коцкање во денешно време во Турција

Уредба бр. 320 управува со Националната управа за лотарија и ги надгледува игрите на среќа. Законот за фудбал и други спортско обложување ги регулира настаните за спортско обложување. Прописите за обложување на коњски трки ги регулираат коњските трки.

Правилникот за лиценцирање и надзор на игрите на среќа ги дефинира игрите на среќа како лотарија, игри со инстант добивка и игри засновани на броеви за освојување на паричната награда. Онлајн коцкањето е исто така вклучено во делот на коцкањето само по себе. Тоа вклучува обложување на електронски платформи како мобилни телефони, ТВ и други интерактивни средства.

Еден тренд кој е особено популарен во денешно време е мобилните казино игри. Погледнете ги нашите најдобри огласи за мобилни казина во Турција и изберете го вашиот омилен. Мобилните казина на турски се дефинитивно тука да останат.

Копнените казина се целосно забранети, а исто така и покерот. Спортското обложување е регулирано и управувано од Здружението СпортТото и е легално идентификувано. Дозволени се сите дозволи за издавање на спортско обложување од страна на Здружението СпортТото и неговите овластени дилери.

Турскиот џокеј клуб го регулира и управува обложувањето на коњски трки. Казино игрите, од друга страна, се класифицирани како коцкање, па затоа е забрането. Националната администрација за лотарија работи со лотарија преку овластени дилери. Од 2017 година, владата спроведува рации низ илегалните дупки за коцкање во Турција и изврши неколку апсења за да им покаже на сонародниците колку сериозно ги сфаќа законите за коцкање.

Иднината на турските онлајн казина

Коцкањето има долга историја во Турција, со коњски трки легализирани во 1984 година и казината во 1990 година. Додека земјата се идентификува како секуларна држава, влијанието на исламската вера сè уште е видливо низ целата држава.

Следното законодавство за коцкање низ 1990-тите и раните 2000-ти ги направи сите видови на онлајн коцкање нелегални. Ова главно имаше за цел да ја промовира државната обложувалница IDDA да генерира повеќе средства за државата.

Овој потег во голема мера беше успешен иако играчите од Турција продолжуваат да уживаат во обложувањата преку Интернет од странски страници. Со оглед на тоа што граѓаните имаат целосен пристап до интернет од неговото појавување, онлајн коцкањето не е ништо ново за турските играчи и сигурно ќе продолжи да расте.

Иако се чини дека владата постигна многу напредок во забраната на сите видови коцкање во земјата, турските граѓани продолжуваат да се регистрираат на сите врвни страници за коцкање преку Интернет, како што се 1XSlots, Spinamba, 22Bet, Casoola и многу други доверливи сајтови. Покрај тоа, со оглед на тоа што „кралевите на казино“ како Суди Озкан се вратија во земјата, играчите можат да бидат оптимисти за подобар пејзаж за коцкање во иднина.

И покрај тоа, државата останува строга во однос на коцкарските работи, дури и по индивидуални играчи. Во моментов, играчите продолжуваат да уживаат во онлајн коцкањето и покрај ризикот од санкции, парични казни и затворска казна, што зборува за апетитот на земјата за активности за обложување.

Дали казината се легални во Турција?

Онлајн казина практично не постојат во Турција. Единствените од Турција кои се легални или управувани од владата се обложување и парично обложување.

Работите не беа толку лоши во земјата бидејќи индустријата напредуваше во доцните 80-ти и 90-ти. Тоа беше само распространетоста на копнените казина, но земјата сè уште одеше претпазливо и среќна што индустријата обезбедуваше работни места.

Но, атентатот на кралот на светот на казиното, Омер Лутфу Топал, се покажа како последната секира во јули 96 година. При истрагата, индустријата откри некои мрачни тајни и случаи на корупција и перење пари. Целата индустрија настрада, а подоцна дури и онлајн казината беа забранети да работат во 2006 година. Во 2009 година беше забрането онлајн игрите. Во 2013 година, турската влада одлучи да ги казни играчите и операторите кои го користеле овој метод за трансакции.

Зборувајќи за поставените лиценци, организациите и групите регулираат одредени игри и категории. Останатите обрасци кои не се споменати во списокот се целосно забранети.

Законот за спречување на перење приноси од казниво дело Законот бр.5548 е на сила од 18 октомври 2006 година. Согласно Уредбата за мерки за спречување на перење приноси од казниво дело и финансирање тероризам, со сила од 2008 година, корисниците или операторите треба да следат.

Меѓутоа, ако уживате во обложување на коњски трки или на лотарија, можете слободно да ги испробате. Овие се управувани од владата и оттука, исто така безбедни. Прифаќаат турски лири, па дури и банкарски трансакции од различни начини на плаќање.

Оние кои планираат да продолжат со онлајн коцкање од странски сајтови кои ги поздравуваат турските гејмери ​​треба да ја проверат автентичноста и лиценцата на страницата пред да се најават.

Има многу малку казина директно од Турција кои работат онлајн. Турците сакаат да играат игри со рулет, блек џек и слот, покрај спортско обложување и лотарија. Тие се географски блиску до Европа, и оттука, има шанси да сакаат да посетуваат повеќе локации со лиценци UKGC или која било друга таква валидна лиценца.

Омилените игри на турските играчи

Онлајн казина за турски играчи имаат широк спектар на висококвалитетни игри, со некои од најдобрите RTP стапки за нивно задоволување. Се разбира, овие игри се главната причина поради која гејмерите се приклучуваат на овие страници; оттука, разновидноста е клучна.

слотови

Слотовите се најпопуларните игри во повеќето турски онлајн казина, и ниту еден жанр на игра не се приближува во однос на бројки, леснотија на игра, па дури и исплати. Најдобрите онлајн казина во Турција обично нудат некои од најпопуларните слот игри, како што се Gonzo's Quest, Starburst, Sweet Bonanza, Mega Moolah, Mega Fortune и Book of Dead. И играчите кои сакаат да пробаат поинаков пристап може да дадат слотови турнири пред.

Игри на маса

Интересно е што некои од игрите на маса кои се наоѓаат во турските онлајн казина постојат со векови. Како што велат, старото е злато и ништо не ги надминува класиците кога станува збор за игри во казино. Рулет и игри со карти како покер и блек џек, кои се играат со генерации, сè уште се популарни во интернет казината во Турција. Многу играчи, исто така, сакаат да ги играат овие игри во живо, што значи дека не треба да резервираат патување до копнена установа за да искусат автентична атмосфера на казино.

Други игри

  • Кено
  • Бинго
  • Игра на зарове

Популарни казино бонуси во турските казина онлајн

Бонусите се бесплатни пари или награди што ги добиваат играчите кога играат онлајн казино игри. Со оглед на тоа што Турција нуди огромен пазар за операторите на онлајн казино, има смисла само турските играчи да имаат право на бонуси за казино. Освен што го зголемуваат нивниот фонд, овие бонуси им овозможуваат да вежбаат како да играат казино игри. Најпопуларните бонуси во земјата се без депозит, депозит за натпревар и ВИП бонуси. Турските играчи се заљубуваат и во бонуси за враќање на готовина.

Бонуси без депозит

Иако е мал, бонусот за депозит е еден од најбараните типови на бонуси на играчите. Причина? Тоа е без ризик; играчите не треба да прават депозит за да се квалификуваат за овој бонус. Типично, бонуси без депозит се активираат при пријавувањето. Но, има и случаи кога на играчите им треба бонус код за да го побараат бонусот. Бонусот може или да се испрати преку е-пошта до играчот или да се рекламира на страницата за казино. Бонусот може да биде бесплатни вртења, кредит за игра или дури и бесплатни игри.

Одговараат на бонуси за депозити

Бонус за депозит за натпревар е оној што се совпаѓа со депозитот на играчот до одреден процент, и тој е еден од најдарежливите видови бонуси. Ова е придружено со други награди како бесплатни вртења, понуди за враќање на готовина и бесплатни облози. Сите овие може да се најдат на врвни онлајн казина за играчи во Турција. Сепак, постојат барања за обложување што треба да се исполнат за оние кои сакаат да имаат корист од овие бонус награди.

ВИП бонуси

Високите ролки во Турција добиваат ексклузивни награди како дел од бонус пакетот. Додека обичните играчи се фокусираат само на собраните поени за да се издигнат повисоко во програмата за лојалност, високите ролери едноставно можат да го купат својот пат до ешалоните на програмата за наградување. Со повеќе комп-поени доаѓа и поширок избор на опции. Можете исто така да учествувате во пробите на игри за најновите наслови дури и пред тие да бидат достапни за остатокот од казиното. Ваквите поволности гарантираат дека играчите секогаш имаат на што да очекуваат кога ќе дојдат во казината.

Онлајн казина кои прифаќаат турски лири (TRY)

Влегувајќи во воодушевувачкиот свет на онлајн казината во Турција, разбирањето на улогата на вашата валута е од клучно значење за беспрекорната експедиција на iGaming. Турската лира (TRY) е во првите редови, насочувајќи ја вашата игра и трансакции. Иако не сите платформи може веднаш да прифатат TRY, многу доверливи казина нудат практични опции за конверзија на валута. Ова гарантира дека можете да се нурнете во спектар на возбудливи игри без да ве попречуваат валутни бариери. Навигацијата на нашата смислена топ листа од CasinoRank ви овозможува пристап до извонредна игра, без разлика дали се занимавате со 100 турски лири или со нејзината еквивалентна вредност по конверзијата. Искористете го овој момент за да започнете наелектризирано патување iGaming – посетете ги нашите препорачани казина, каде што секое вртење на макари и секоја рака поделена на масите хармонично резонираат со ритамот на турската лира на онлајн казината. Оваа резонанца ја засилува возбудата и потенцијалните награди од вашето искуство со iGaming, осигурувајќи дека секоја лира на сајтовите за казино придонесува за вашата забава и потенцијалните добивки во енергичната област на турските онлајн казина.

Начини на плаќање во најдобрите казино сајтови во Турција

Решенијата за плаќање достапни за турските играчи се ограничени бидејќи банките во земјата се одговорни за блокирање на сите трансакции поврзани со казино. Ова им остава на граѓаните алтернативни начини на плаќање, како што се е-паричници и криптофони, кои им оневозможуваат на турските власти да ги следат трансакциите. Турските гејмери ​​обично ги користат Ukash и PayPal додека се обложуваат на нивните игри на лотарија од државните агенции.

Е-паричници

Електронските паричници вклучуваат EcoPayz, Нетлер, и Скрил. Овие начини на плаќање им овозможуваат на турските играчи да прават депозити во онлајн казина без банкарска сметка; оттука, турската влада не може да ги следи нивните онлајн трансакции. Уште подобро, креирањето сметка за е-паричник е бесплатно. Депозитите на електронски паричник исто така се комплетираат за неколку секунди.
Сепак, турските играчи можеби ќе треба да платат одредени такси при депонирање или повлекување пари.

Криптовалута

Cryptos се одлична опција за турските играчи бидејќи сите трансакции се вршат преку блокчејн; нема вклучено трето лице, така што средствата не може да се следат. Иако не сите онлајн казина нудат вакви плаќања, крипто казина се во пораст бидејќи многу играчи претпочитаат да ги задржат своите онлајн активности приватни. Трансакциите се исто така најбрзи и никој не може да украде пари од крипто паричниците на друго лице.

турска лира

Турската лира е официјална валута на Турција. И додека некои турски онлајн казина ја прифаќаат оваа валута, други не ја прифаќаат, поради комплексноста на коцкањето во земјата. Оттука, повеќето играчи треба да го заменат за други валути, како што е УСД, пред да можат да играат.

Јазици во турските казина

Додека возбудливите игри и неверојатните бонуси се меѓу водечките атракции во секое онлајн казино Турција, преференциите на јазикот се исто така значајни.

Казината кои ги нудат своите услуги на играчите во Турција доаѓаат со низа јазични преференции, бидејќи се меѓународни сајтови. Како такви, играчите во Турција можат игра на различни јазици така што никој никогаш не се чувствува изоставен.

Тие вклучуваат англиски, француски, турски, португалски, шпански, хинди, руски и украински. Со толку многу јазични опции, дури и играчите од други националности кои се обложуваат од Турција имаат шанса да учествуваат во акција за вртење на слот.

Импресивниот опсег на јазици што ги добивате на онлајн казина јасно укажува дека пазарот на онлајн обложување е глобален.

Иако коцкањето можеби не е легално достапно во Турција, ова не направи многу за да ги попречи напорите на операторите и играчите. Напротив, обложувачите бараат онлајн платформи кои нудат идеално искуство за играње, а операторите постојано смислуваат нови начини да ги задржат играчите заинтересирани.

На љубителите на онлајн игрите ќе им се допадне што постојано се појавуваат нови платформи бидејќи тоа значи надграден софтвер и нови игри и бонуси.

Како ги разгледуваме најдобрите онлајн казина во Турција

Турција се држи настрана од онлајн коцкањето е она што можеме да го видиме. Но, Турците кои сакаат да се обложуваат преку Интернет, тоа го прават на странски сајтови. Како и да е, гејмерите кои првпат ќе се појават може да се најдат во загуба при проверката на сајтовите.

Можеби ќе паднат на сјајот на страницата за казино од други земји како ОК или САД. Тие дури може да претпостават дека казиното е легитимно. Ова е местото каде што тие прават голема грешка и завршуваат да бидат измамени. Најдоброто казино во Турција навистина мора да оди на лиценцирање, а овој процес има за цел да ги спаси играчите од каква било измама. Не е невообичаено да се видат луѓе кои стануваат плен на измамнички активности на интернет.

За да се намали истото, казината треба да следат неколку протоколи и да добијат лиценца од доверливи организации. Исто така, тие треба да обезбедат збир на задолжителни бенефиции за гејмерите. Ако тие не успеат, казината може да ги загубат своите зделки и лиценци.

Ние сме тука да ги провериме странските казино сајтови и да им ја дадеме целата јасност на турските гејмери ​​во врска со локациите на кои играат. Значи, сè што треба да направи турскиот играч е да ја помине оваа листа за проверка и да види дали казиното кон кое се стремат ги исполнува овие покажувачи.

Безбедност

Безбедноста на гејмерите е наш приоритет, па дури и на операторот на казино. Најдобар начин да знаете е да ја видите почетната страница на казиното и да ја видите неговата лиценца. Треба да има лиценца од UKGC, Орган за игри на среќа на Малта, или Курасао.

Ова рече дека казиното треба да има и 128-битна SSL енкрипција, осигурувајќи дека идентитетот на играчите е безбеден дури и додека ја вршат трансакцијата. Казиното исто така треба да ги следи протоколите за усогласеност со PCI.

Поддршка за корисници

Кога играчот бара играње во онлајн казино, треба да провери дали тоа им нуди најдобра поддршка на гејмерите. Играчите треба да видат дали страницата нуди 24-часовна поддршка.

Тие треба да даваат поддршка за разговор во живо во текот на целата година, па дури и да им помагаат на играчите преку телефонска поддршка и е-пошта. Подобро би било тоа да го направат на јазикот на клиентите за да ја направат страницата подостапна за Турците.

Поддржани софтвер и јазици

Внимаваме на изборот на софтвер на страницата. Ако има партнерство со врвни провајдери за игри, страницата треба да биде лесна за навигација. Исто така, ако страницата има своја апликација, големината на истата не треба да биде преголемо оптоварување на уредот. Апликацијата или страницата за казино треба да работи беспрекорно и без оглед на која било игра или категорија на која ќе изберете да се обложувате.

Игрите треба да можат да се извршуваат на Windows уреди, како и на Android и iOS. Ги проверуваме сајтовите и игрите од Microgaming, NetEnt, Прагматична игра, Еволуција, и други. Исто така, проверуваме дали страницата е достапна на турски, арапски, заза, курдски, како и на англиски јазик.

Систем за брза исплата

Ги проверуваме сајтовите кои нудат добра брзина, брза исплата. Многу сајтови може да го тврдат тоа во рекламата, но не го исполнуваат ветувањето. Поединечно го разгледуваме прашањето за плаќање и гледаме дали имаат предвид временска рамка за обработка или не. Го разгледуваме истото и ви ги даваме деталите.

Бонуси и промоции

Ја разбираме фасцинацијата на турските гејмери ​​со атрактивниот бонус за добредојде, бонус без депозит, па дури и бонус за совпаѓање. Ги читаме условите и се обидуваме самите да ги провериме и да ги искористиме овие бонуси за да бидеме двојно сигурни како тие ги исплаќаат играчите. Сајтовите за казино треба да нудат и други промоции од време на време. Тоа го проверуваме и за вас.

ВИП програма

Коцкарите ширум светот сакаат ВИП третман во кое било казино, а Турците не се исклучок. Ги разгледуваме деталите за придобивките што офшор казината им ги нудат на турските играчи во овој жанр.

Кои специјални зделки може да ги очекуваат гејмерите е она што го разгледуваме. Оваа програма треба да ви понуди специјални попусти, па дури и ексклузивни зделки, заедно со персонализирани роденденски подароци и многу повеќе.

Легализирани реклами

Додека се рекламираат дури и легалните игри и државните коцкарски активности, рекламите треба да следат строги правила.

Турската влада постави правила кои забрануваат рекламите да бидат суптилни и да не ги предизвикуваат младите под 18 години да играат. Секој што ќе се најде дека го преминува ова, или било кој друг од списокот на правила, ќе биде прогонуван според правилата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Може ли да освојам вистински пари во турските казина?

Да, можете да одите во неколкуте турски казина и да играте за вистински пари или забава. Овде, можете да се обидете во забавната игра и потоа да се одлучите за вистински пари ако не сте сигурни како да играте некоја конкретна игра. Истото важи и ако турски играч одлучи да игра во оф-шор казино или странска локација. Тие бараат подобро управување со субсидирам за да го искористат максимумот од играта.

Дали има такси за повлекување на турските играчи?

Има провизии за повлекување од одредени банкарски методи. Значи, зависи од тоа кој ќе го изберете за обложување. Тоа зависи од сопствените правила на банката. Исто така, казината може да наплатат минимална такса за повлекување на играчите од која било земја. Значи, можеби не е специјално само за турскиот гејмер. Проверете го пред да се одлучите за истото.

Колку време е потребно за да ги добијам моите добивки?

Вообичаено, мора да се пријавите или да се регистрирате во казината откако ќе ја прочитате страницата со нивните правила и услови. Овде, ќе дознаете колку долго страницата ги обработува исплатите и кога можете да очекувате исплатата да стигне до вашата банкарска сметка. Ако е казино со седиште во странска земја, ќе биде потребно нешто помеѓу 3 и 5 дена максимум. Меѓутоа, ако се работи за биткоин или криптовалута што ја користите, исплатите треба да стигнат до вашиот паричник за неколку минути. Дури и додека користите Skrill и други е-паричници како ecoPayz, можете да очекувате исплатата да стигне до вас по обработката за некое време. Може да биде дури и 24 часа брзо.

Дали онлајн казината во Турција се безбедни?

Онлајн казината не се легални, но турските граѓани можат да се обидат да обложуваат на спортски и лотариски услуги. Ако планирате да се обложувате во кое било друго странско казино, треба да ги разберете законите на казиното и потоа да одлучите. Постојат лиценци за разгледување, па дури и неопходни за читање на прегледите од страниците на трети страни пред да се најавите.

Може ли да играм со турската лира во турските казина?

Да, можете да играте со турската лира во продавниците на Националната лотарија, па дури и во казината или регистрираните продавници за спортско обложување и пари-мутел. Додека се обложувате на странски сајтови, нема да ви биде проблем ако одите на биткоин или други криптовалути. Тие ќе ја направат конверзијата за да одговараат на вашите барања за трансакција.

Кои начини на плаќање се достапни за онлајн казина во Турција?

Како гејмер, имате многу опции да играте и да си ја пробате среќата во онлајн коцкањето. Можете да изберете од PayPal, Скрил, ecoPayz , и други е-паричници. Ако сакате да се одлучите за криптовалути, изберете од Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin и многу повеќе. Само погрижете се да проверите дали казината прифаќаат и други методи, како што е Ukash.