0x.bet Преглед на казино

Age Limit
0x.bet
0x.bet is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

0x.bet

0x.bet е онлајн крипто-казино што хостира повеќе од 1800 игри и стотици маси за казино во живо, напојувано од преку 50 провајдери на игри. Основана е во 2022 година. Casbit Group NV го поседува и управува казиното 0x.bet. Компанијата е основана и регистрирана според законите на Курасао. 0x.bet нуди разновидни казино игри во бројни категории од најголемите добавувачи на игри во светот, давајќи им на гејмерите пристап до огромен избор на казино игри. 0x.bet обезбедува рационализирано корисничко искуство со високо интуитивен распоред на веб-локација. Иако дизајнот не е особено уникатен, веб-страницата е многу одговорна. Покрај тоа, казиното нуди повеќејазична екипа за поддршка која е достапна 24/7. Овој преглед на казиното ќе нагласи некои поволности што играчите може да очекуваат да ги најдат во казиното 0x.bet.

Зошто да играте во казиното 0x.bet

0x.bet казиното ја цени безбедноста и заштитата на податоците на нивните клиенти. Казиното користи методи за шифрирање SSL за да ги заштити личните информации на своите клиенти. Нивните игри се исто така фер бидејќи користеа генератор на случаен број за да ги одредат резултатите од играта. 0x.bet нуди беспрекорно корисничко искуство со многу интуитивен дизајн на веб-локација. Центарот на почетната страница е окупиран со главните категории на казиното. Веб-страницата многу добро се прилагодува на помалите мобилни уреди со екран на допир. Мобилната верзија на страницата е идентична со верзијата за десктоп, која ви овозможува да пристапите до казиното во движење без да се навикнувате на сосема нов интерфејс.

Games

Казиното 0x.bet е дом на пристојна селекција на игри, вклучувајќи портфолио на видео слотови и најнови игри за Купи бонус, напојувани од врвни провајдери на софтвер во индустријата за игри. Ако играчите имаат на ум провајдер за игри, тие можат да ги користат опциите за филтрирање за да го ограничат пребарувањето. Играчите можат да изберат поединечни провајдери или да изберат повеќе провајдери за прегледување во секое време.

слотови

Slots е друга категорија на игри во која 0x.bet има за цел да понуди што е можно поголема разновидност. Кога ќе кликнете на слот игра, има две опции. Можете да изберете да обложувате пари и да играте или да се обидете во демо-режим. Демо-режимот се користи при истражување на нови игри. Некои од најпопуларните наслови вклучуваат:

 • Chaos Crew
 • Месечината принцеза
 • Сан Квентин
 • Љубов џокер
 • Ѕвездената принцеза

Игри на маса

Има многу игри на маса за љубителите на казино од кои можат да изберат. Играчите можат да избираат игри од категориите, кои вклучуваат Бакара, Блек Џек и рулет. Или играчите можат да изберат Игри на маса за да ги видат сите. Дополнително, играчите можат да го користат табот на давателот за да ги бараат нивните омилени игри на маса. Популарните игри на маса вклучуваат

 • Американски рулет
 • Блек Џек Врховниот МЗ
 • Европски рулет
 • Мини Бакара
 • Класичен Блек Џек

Видео покер

Во казиното 0x.bet може да изберете различни видео покер. И покрај тоа што казиното пропушта картичка за видео покер, има дел за провајдер, категорија и пребарување каде играчите можат лесно да пристапат до омилениот видео покер. Врвните видео покер игри во казиното 0x.bet вклучуваат

 • Hold'em покер
 • Магичен покер
 • Оаза покер
 • Тексас холдем покер
 • Казино холдем покер

Казино во живо

Онлајн казиното во живо на 0x.bet има слична структура на интерфејсот на вистинско казино во живо од страната на играчот. Во исто време, облозите се ставаат со притискање на одредени копчиња на вообичаениот онлајн начин. Главните достапни игри се:

 • Лудо време
 • Ѕирнете го Бакара
 • Класичен брзина Блек Џек
 • Молња рулет
 • Брзина на бакара

Bonuses

Кога ќе се регистрирате за сметка во казиното 0x.bet, ќе добиете поврат на готовина од 10%. Оваа промоција не е промовирана на почетната страница. Деталите за понудата за добредојде се откриваат само откако ќе се регистрира нов член. Постојат две основни понуди на оваа страница: Rakeback за облози во живо во казино и враќање на готовина за други игри во казино. Условите и правилата на овие две промоции се соодветни за корисниците на криптовалути. Ова казино нуди неделна созревање до 15% од загубите. Корисникот мора да создаде сметка за да ја користи оваа услуга. По потврдувањето на нивната е-адреса, играчите се квалификуваат за понудата за враќање на готовина. Други бонуси понудени во ова казино вклучуваат

 • ОксБЕТ ВИП програма
 • Купонска понуда на OxBET
 • OxBET Weekly Rakeback
 • Неделен кешбек на OxBET

Languages

0x.bet е глобално онлајн казино кое цели на играчи од сите региони. За да ги собере сите, поддржува повеќе заеднички јазици меѓу своите играчи. Лесно е да се префрлате помеѓу достапни јазици користејќи ја иконата за знаме во долниот лев агол. Поддржаните јазици вклучуваат

 • Англиски
 • француски
 • Еспанол
 • Deutsch
 • руски

Software

Казиното 0x.bet го надмина она што го прават повеќето негови конкуренти. Тие го вградија табот за пребарување, каде што играчите можат да го бараат својот омилен провајдер на софтвер. Овде можете да изберете помеѓу повеќе од 70 даватели на игри и веројатно околу 3000 до 4000 виртуелни слот машини и други игри. Казино игрите во живо се исто така голем дел од искуството во 0x.bet Казино. Evolution Gaming и Pragmatic Play Live обезбедија доволно маси за блек џек, рулет и бакара да се достапни во делот за казино во живо. Други врвни провајдери на софтвер во 0xet казиното вклучуваат:

 • Играње на големо време
 • Quickspin
 • Црвен тигар
 • Push Gaming
 • Прагматична игра

Support

Казиното 0x.bet има тим за поддршка пријателски за клиентите кој е достапен 24/7. И покрај пропуштањето на формуларот за контакт, веб-страницата има функција за разговор во живо. Ова ви овозможува веднаш да стапите во контакт со тимот на клиенти. Во спротивно, можете исто така да ги е-поштаните вашите прашања до support@0x.bet. Веб-страницата има и адреса за е-пошта за општи проблеми: info@0x.bet.

Резиме на казиното 0x.bet

0x.bet е крипто казино кое беше лансирано во 2022 година. Целосно е во сопственост и управувано од Casbit Group NV. Работата на ова казино е лиценцирана и регулирана со законите на властите во Курасао. Казиното нуди популарни игри напојувани од некои од водечките светски провајдери на софтвер. Дополнително, има многу бонуси и пријателски промоции за грабнување. Ова казино е задолжително истражување за корисниците на криптовалути. Нуди непречен процес на пријавување и лесни опции за плаќање. Деталите за KYC и верификацијата не се услов за корисниците на криптовалути.

Како резултат на тоа, страницата нуди лесно и анонимно коцкање. Во исто време, тука се воспоставени сите сигурни и безбедни практики за коцкање. Запомнете, коцкањето предизвикува зависност! Играјте одговорно.

Deposits

Бидејќи ова казино е првенствено казино за криптовалути, примарните начини на плаќање се паричници за дигитални валути. Тие вклучуваат различни видови криптовалути. Минималните лимити на депозити првенствено зависат од криптовалутата што играчот претпочита да ја користи. Некои популарни методи за депозит вклучуваат

 • Биткоин
 • Етериум
 • Лајткоин
 • Бранчиња
 • Visa и Mastercards

Валути

Казиното 0x.bet поддржува повеќе валути за да ги задоволи играчите кои претпочитаат да се обложуваат со нивните локални валути или криптовалути. Во моментов, ова казино поддржува бројни дигитално прифатени валути. Играчите исто така можат да ги завршат своите трансакции користејќи популарни кредитни и дебитни картички. Минималниот лимит за депозит е 0,0009 BTC, додека неделните лимити за повлекување се поставени на 15.000 евра. Играчите можат да ја изберат својата претпочитана валута за време на регистрацијата. Најраспространетите валути во 0x.bet казиното се:

 • БТК
 • ЕТХ
 • USDT
 • DOGE
 • потполковник
Total score8.0
Добрите
+ Достапна е 24/7 поддршка
+ Илјадници игри
+ Најдобро крипто казино

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2022
ЈазициЈазици (5)
Јапонски
Англиски
Германски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Bitcoin Bonus
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусНеделен бонус
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Bitcoin
Coinspaid
Dogecoin
Litecoin
СофтверСофтвер (65)