1xSlots Преглед 2024 - FAQ

1xSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
1xSlots is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Какви видови игри нуди 1xSlots? На 1xSlots, ќе најдете широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Тие нудат широк избор на слотови, вклучувајќи класични слотови, видео слотови и прогресивни слотови за џекпот. Дополнително, тие имаат низа игри на маса како блек џек, рулет, бакара и покер. За оние кои претпочитаат поизвонредно искуство, достапни се и игри со дилери во живо.

Како да се игра во 1xSlots казино?

Ако сакате да се придружите на 1xSlots казиното, прво треба да креирате сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да споделите некои од вашите податоци со казиното и вашата сметка ќе биде добра и подготвена за само неколку минути. Сè што треба да направите е да депонирате средства на вашата сметка и да го искористите бонусот за добредојде и да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Како да се регистрирате за сметка?

Регистрирањето за сметка е многу лесно. Сè што треба да направите е да се упатите на официјалната веб-страница на казиното и да кликнете на копчето Регистрирај се и да ги пополните сите потребни полиња. Многу е важно да се пријавите за бонусот за добредојде кога ќе ја креирате вашата сметка, во спротивно нема да можете да го побарате подоцна.

Што да правам во случај да ја заборавам мојата лозинка?

Човек може да ја заборави својата лозинка, но тука нема што да се грижите за тоа. Можете лесно да ја вратите вашата лозинка кога ќе кликнете на врската „Ја заборавивте лозинката“. Ќе мора да го внесете вашиот телефонски број или е-пошта, кој и да е поврзан со вашата сметка, и следете ја едноставната инструкција. Ако имате какви било прашања или наидете на проблем, треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Што да направам ако ја заборавам мојата адреса на е-пошта?

Ако ја заборавите адресата на е-пошта што сте ја користеле за да ја креирате вашата сметка за казино, ќе мора да контактирате со Поддршката за корисници и да поминете низ процедурата за идентификација. Исто така, ќе треба да испратите листа на вашите најнови активности на вашата сметка, како и ако имате скриншот од вашата најнова трансакција.

Колку сметки можам да создадам?

Дозволено е да имате само една сметка во казиното 1xSlots. Ако се обидете да креирате повеќе од една сметка за да го искористите бонусот за добредојде, или која било причина што можеби ја имате, ризикувате да ги суспендирате сите ваши сметки и да ви бидат одземени сите добивки.

Може ли да ја сменам адресата на е-пошта?

Да, можете да ја промените вашата адреса на е-пошта, но за да го направите тоа мора да го контактирате тимот за поддршка на корисници.

Може ли да ја сменам мојата валута?

Во казиното 1xSlots, можете да изберете една од многуте валути што ги нудат. Треба да имате на ум дека треба да ја изберете вашата валута кога ја креирате вашата сметка и откако ќе го направите тоа, не можете да ја промените подоцна.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Ако мислите дека коцкањето предизвикува проблеми и му штети на вашиот живот, можете да ја затворите вашата сметка. Треба да знаете дека затворањето на вашата сметка е трајна одлука и дека не можете да ја отворите повторно подоцна. Поради таа причина, ви предлагаме да одморите од коцкањето и да се исклучите од користење на вашата сметка.

Може ли привремено да ја затворам мојата сметка?

Да, можете да ја затворите вашата сметка на одреден период и да се концентрирате на други работи во вашиот живот. Откако ќе помине одреден период, можете повторно да ја отворите вашата сметка.

Кои се минималните износи за депозит и повлекување?

Минималните и максималните ограничувања за депозит зависат од начинот на плаќање што го користите. Ако сакате да ја видите точната сума, треба да отидете во делот Плаќања, а до секој начин на плаќање можете да ги видите дозволените ограничувања. Кога сакате да побарате бонус за добредојде, треба да направите депозит од најмалку 10 долари за да ги исполнувате условите за понудата.

Колку време е потребно за депозит да се кредитира на мојата сметка?

Кога депонирате на вашата сметка, обично потребни се до неколку минути за да се рефлектираат средствата на вашата сметка.

Дали треба да платам провизија за повлекувања и депозити?

Казиното не наплаќа провизија за повлекувања и депозити. Во секој случај, некои начини на плаќање може да наплатат надомест.

Дали има ограничувања за повлекување?

Казиното 1xSlots не поставува ограничувања за повлекувања, меѓутоа, некои платежни системи може да постават одредени ограничувања.

Дали треба да поминам низ процедура за верификација пред да направам повлекување?

Постапката за верификација на 1xSlots не е задолжителна. Во секој случај, ако вашата активност на веб-локацијата е сомнителна, казиното може да бара од вас некои копии од правни документи, во спротивно, вашето барање за повлекување ќе биде откажано.

Колку долго трае процесот на верификација?

Откако ќе ги испратите сите потребни документи во казиното, ќе бидат потребни не повеќе од 72 часа за казиното да ги обработи документите.

Што е бонус?

Бонусите се начин на кој казиното привлекува нови играчи и ги одржува старите среќни. Бонусите се обично пари или бесплатни вртења што ги добивате за да играте во казиното. Тие обично доаѓаат со барања за обложување, затоа погрижете се да ги исполните пред да побарате повлекување. Условите за обложување се однесуваат на износот што треба да го обложите во казиното пред да можете да побарате повлекување. На пример, ако добиете 100 $ во бонус фондови, а барањата за обложување се 30 пати, тогаш треба да го помножите износот на бонусот со барањата за обложување 100 $ x 30 = 3000 $. Ова значи дека треба да поставите облози во вредност од 3000 долари пред да можете да направите повлекување.

Каде можам да проверам колку ми останува да обложувам?

Кога ќе отидете во делот „Бонуси и подароци“, таму можете да ги најдете сите потребни информации за активните бонуси и износот што треба да се обложи.

Дали 1xSlots нуди некои персонализирани бонуси?

1xSlots се грижи за своите клиенти, па одвреме-навреме може да им доделуваат бонуси поединечно приспособени. Ако сакате да видите дали нешто ве чека, можете да отидете во делот „Бонуси и подароци“ во Моја сметка.

Дали моите податоци се безбедни во казиното?

Казиното 1xSlots ја зема безбедноста како нивен главен приоритет и тие прават се што е во нивна моќ за да ги заштитат своите клиенти. Тие ја користат најновата технологија за шифрирање што ја користат банките, за да можете да бидете сигурни дека вашите лични и финансиски детали се безбедни во казиното.

Дали игрите се фер?

Фер-плејот е многу важен за секое казино кое сака да воспостави долгорочна врска. Казиното е лиценцирано и тие соработуваа со некои од познатите провајдери на софтвер за да донесат безбедна и доверлива средина за нивните играчи.

Може ли да ги играм игрите бесплатно?

Повеќето игри можете да ги играте во 1xSlots Casino бесплатно. Ова е одличен начин да ги научите правилата на одредена игра и да развиете стратегија. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари за играње, така што тоа значи дека не треба да депонирате свои пари и сепак да уживате во сите придобивки што ги нуди играта.

Што се случува ако играта замрзне среде рунда?

Ако играта замрзне за време на играњето, тука нема ништо за што да се грижите. Кругот ќе продолжи на серверот и добивките ќе се кредитираат на вашата сметка. Обично, во случаи како овој, треба да се одјавите од вашата сметка и да се најавите повторно.

Како да побарате бонус?

Не треба да правите ништо за да добиете бонус на 1xSlots. Обично она што се бара од вас е да направите квалификуван депозит и бонусот автоматски ќе се додаде на вашата сметка.

Може ли да побарам повеќе од 1 бонус во казиното?

Може да имате само еден активен бонус на вашата сметка. Откако ќе ги исполните барањата за обложување на еден бонус, можете да преминете на следниот. Казиното има многу дарежлив бонус за добредојде за нивните играчи, а исто така има и редовни промоции достапни штом ќе станете редовен.

Дали е достапно казиното 1xSlots во Јужна Африка?

Да, казиното 1xSlots е достапно во Јужна Африка. Ако сакате да проверите дали можете да играте во казиното или не, треба да го проверите списокот со ограничени земји.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните пред да побарате повлекување. Условите за обложување, во овој случај, се 35 пати, а вие треба да играте преку средствата за бонус во рок од 7 дена, во спротивно, ќе бидат пропуштени.

Може ли да играм на мојот мобилен?

Да, можете да ги играте сите игри што ги нуди 1xSlots на вашиот рачен уред. Можете или да ја преземете апликацијата или да влезете во казиното користејќи го вашиот прелистувач.

Кои игри да се играат за да се исчистат барањата за обложување?

Можете да играте која било игра што ја сакате и тоа ќе ви помогне да ги исчистите барањата за обложување. Но, има една работа што треба да ја имате на ум, а тоа е дека не сите игри ќе придонесат за барањата за обложување на ист начин. Онлајн видео слотови ќе придонесат 100% во барањата за обложување, додека другите игри ќе придонесат во помал процент.

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours
2023-10-03

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours

Лансиран во 2017 година, 1xSlots е онлајн казино лиценцирано од Курасао, управувано од Orakum NV. Оваа веб-локација е позната по одличниот опсег на бонуси и промоции, вклучувајќи го и бонусот Cash Rain Happy Hours секој четврток. Значи, што мора да направат играчите за да ја побараат оваа понуда? Прочитајте за да го откриете секој мал детал за овој возбудлив неделен бонус.