1xSlots Преглед 2024 - Live Casino

1xSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
1xSlots is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казиното 1xSlots има повеќе од 100 казино игри во живо во овој момент. Ова е одличен начин да ја промените вашата рутина при играње во онлајн казино и барем некое време да се чувствувате како да сте во вистинско копнено казино. Можете да изберете која било игра што ја сакате и сигурни сме дека ќе бидете изненадени од професионалните дилери во живо и најсовремената технологија.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е многу популарна игра со карти што може да ја играте во 1xSlots казиното. Уште повеќе, има многу различни варијации на играта што може да се обидете да ги играте, вклучувајќи:

 • Блек Џек англиски
 • Блек Џек
 • Неограничен 21 Блек Џек
 • Блек Џек руски
 • Блек Џек руски/англиски 2
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек Азур
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Бело руски Блек Џек
 • Дијамант ВИП Блек Џек
 • Румба Блек Џек
 • ВИП Блек Џек со Предавање
 • Блек Џек злато
 • Блек Џек Сребрена
 • Блек Џек Белата
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Блек Џек ВИП Алфа
 • Брзина ВИП Блек Џек
 • Брзина ВИП Бета
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Европската ВИП Блек Џек
 • Неограничен Блек Џек
 • Мулти-јазичен Блек Џек
 • Блек Џек англиски
 • Блек Џек руски
 • Брзина Блек Џек
 • Мулти-јазичен Блек Џек
 • Блек Џек руски
 • Блек Џек англиски
 • Брзина Блек Џек
 • ВИП Блек Џек
 • Блек Џек англиски
 • Брзина Блек Џек
 • Блек Џек партија
 • Бугарија Блек Џек
 • Блек Џек злато 5
 • Турски Блек Џек
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Блек Џек платина ВИП

Пред да одлучите да играте за вистински пари, ве советуваме прво да ги надминете правилата. Блек Џек е прилично лесна игра за играње и сигурни сме дека ќе ги совладате основните правила за кратко време. Целта на играта е да се приближи раката до 21, повисока од раката на дилерот и без да се уништи. Картите овде имаат малку поинакви вредности, кецовите се вреднуваат со 1 или 11, картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, а картите се вреднуваат со 10.

Ако двете карти што ги добивате се Аце и карта со 10 вредност, ова е природен блек џек и вие сте победник на рундата. Истото важи и за дилерот. Ако никој нема природен Блек Џек, рундата продолжува како и обично. Кога ќе ги видите вашите две карти и отворената карта на дилерот, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Постојат неколку опции што можете да ги разгледате за да ја подобрите вредноста на вашата рака. Највообичаени се да се удира и да стои. Кога ќе погодите, ќе добиете дополнителна картичка и можете да погодите онолку пати колку што ви треба. Кога стоите, не земате дополнителна картичка бидејќи веројатно сте задоволни од раката што ја имате. Кога имате добра рака, можете да удвоите, што значи дека ќе го удвоите вашиот облог и ќе добиете само една дополнителна карта.

Ако добиете две карти со иста вредност, можете да го поделите парот и да го играте како две посебни раце. Ќе мора да поставите дополнителен облог што е со иста вредност како и вашиот првичен облог.

Исто така, можете да купите осигурување кога картичката на дилерот со лицето нагоре е кец на десетка. Осигурувањето е спореден облог дека ќе победите ако картичката на дилерот е со вредност од 10. Ако е така, ќе го добиете страничниот облог, но ќе го изгубите вашиот облог.

Дилерот има само две опции, да удри и да стои. Секогаш ќе удираат на рака со вкупна вредност од 16 или помалку, а секогаш ќе стојат на рака со вкупна вредност од 17 или повеќе.

Рулет во живо

Рулет во живо

Рулет е уште една игра што може да ја играте во живо во 1xSlots Casino. Ова е многу популарна игра, така што не е изненадување што има многу различни варијанти на играта. Следниве можете да ги најдете во казиното:

 • Автоматски рулет
 • Рулет
 • Автоматски рулет 1
 • Рулет Portomaso Oracle 1
 • Во живо рулет En
 • Голем рулет
 • 24/7 рулет во живо
 • Рулет руски
 • Казино Портомасо
 • Бургас рулет
 • 2xwin рулет
 • Рулет Азур
 • Француски рулет
 • Автоматски рулет
 • Рулет Макао
 • Змеј рулет
 • Брз рулет
 • Автоматски рулет
 • Рулет Азија
 • Лимит на ВИП рулет
 • Рулет 2
 • Рулет Азија
 • Рулет Стандард
 • Рулет англиски А
 • Рулет Турција
 • Рулет Италија
 • Рулет во живо
 • Американски рулет
 • Сонцето Макао рулет
 • Шпански рулет
 • Бугарски рулет
 • Автоматски рулет
 • Брзински рулет
 • Ruleta En Vivo
 • Рулекта во живо
 • ВИП рулет
 • Извонреден рулет
 • Рулет Oracle
 • Рулет Портомазо
 • Злато рулет 3
 • Рулет Славјанка
 • Oracle казино рулет 360
 • Злато рулет 2
 • Портомазо казино рулет 2
 • Моден рулет
 • Oracle рулет
 • Авто-рулет
 • Рулет Макао
 • Брзина автоматски рулет
 • Автоматски рулет за брзина 2
 • Автоматски рулет за брзина 1
 • Блејз рулет 1
 • Рулет А
 • Арапски рулет
 • Молња рулет
 • Шведски рулет
 • Deutsches Roulette
 • Американски рулет
 • Класичен 1 рулет
 • Класичен 2 рулет
 • Автоматски рулет Duo Live
 • Европа авто рулет
 • Рулет Queenco
 • Инстант рулет
 • Галакси рулет
 • Кралскиот казино рулет
 • Лош рулет од Хомбург
 • Џекпот рулет
 • Принцеза казино рулет
 • Рулет Германија
 • Рулет Русија
 • Јапонски рулет
 • Рулет прстен 3
 • Рулет прстен 2
 • Рулет прстен 1
 • Рулет 3
 • Рулет 2
 • Рулет 1
 • Брзински рулет
 • Галакси авто рулет
 • Ноќен клуб рулет
 • Рулет Вива Лас Вегас
 • Автоматски рулет Primetime
 • Лукс рулет
 • ВИП рулет
 • Рулет со тројна круна
 • Европски рулет во живо
 • Дијамантски рулет
 • Кумбија рулета 1
 • Namaste рулет

Но, пред да започнете да играте рулет за вистински пари, треба да преминете на некои основни правила. Ова е лесна игра и веројатно веќе сте запознаени со некои од облозите бидејќи тие се прикажани во многу различни филмови. Се сомневаме дека има човек кој не слушнал за облогот Црвено/Црно. И тоа е толку едноставно, ги ставате вашите чипови на масата и се надевате дека топката ќе слета на бројот на кој сте се обложиле. Но, ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа, тогаш треба да ги поминете основните правила на рулет. Гледате, некои облози ќе се случуваат почесто од другите, а некои облози плаќаат повеќе од другите. Значи, треба да одлучите каква игра сакате да играте. Имено, сите облози се поделени во две категории, внатрешни и надворешни облози. Внатрешните облози се облози на еден број или мала група на броеви. Овие облози ќе понудат подобра исплата, но шансите за победа овде се многу помали. Бидејќи исплатата е поголема, новите играчи се привлекуваат кон овие облози, но ние би ви препорачале да играте повеќе на безбедна страна, особено ако сте почетник додека не ги научите јажињата. Надворешните облози се многу подобри за почетници, а причината за ова е многу едноставна, тие се полесни за предвидување. Повеќето од овие облози нудат шанса за победа од 50-50, а единствениот пад е што исплатите не се толку импресивни во споредба со оние што ги нудат Inside облозите. Како и да е, што и да одлучите, се надеваме дека ќе се забавувате бидејќи на крајот на краиштата, тоа е главната поента на рулетот.

Играта започнува со тоа што ги ставате вашите чипови на кој било број што го сакате. Она што треба да го имате на ум е дека секоја табела има минимални и максимални облози и тие се прикажани на секоја табела. Кога топката ќе слета во џеб, ако сте го направиле правилното предвидување, ќе добиете исплата.

Има една важна работа што треба да ја имате на ум кога играте не само рулет, туку и која било друга игра е да го задржите вашиот субсидирам. Секогаш играјте во рамките на вашиот буџет, а штом ќе ја достигнете границата треба да престанете бидејќи ќе има уште еден ден за играње.

Покер во живо

Покер во живо

Покерот е интересна игра која е и предизвикувачка и забавна за играње. Има многу различни варијации на играта и добрата работа е што повеќето од нив можете да ги најдете во 1xSlots Casino. Значи, ако сте љубител на покер, можете да ги најдете следниве игри овде:

 • 2nd Hand Casino Hold'em
 • Обложувајте се на покер
 • Англиски Казино Холдем
 • Тинејџерката Пети
 • Обложувајте се на тинејџерка Пети
 • Тинејџерска Пети 20 20
 • Страна залог Сити
 • Покер
 • Крајниот Тексас Холдем
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ покер
 • Казино Холдем
 • Тексас Холдем бонус

Покерот е една од оние игри што можете да ги играте и да се забавувате многу, но ве советуваме прво да ги научите правилата на играта пред да одлучите да играте за вистински пари. Играњето покер во живо е врвно искуство бидејќи на овој начин ќе можете да играте со дилер во живо и да ја користите функцијата за разговор за да разговарате со него, а исто така и со другите играчи. Ова го додава социјалниот елемент на искуството. Ви предлагаме прво да научите неколку правила. Многу е важно да се знае играта бидејќи има неколку рунди за обложување и секако треба да го научите рангирањето на рацете затоа што не сакате да отфрлите добра карта.

Бакара во живо

Бакара во живо

Играњето Baccarat во живо во казиното 1xSlots е неверојатно искуство. Добрата вест е дека има многу различни варијанти на играта што можете да ги играте, вклучувајќи:

 • Бакара ВИП Ограничување
 • Бакара
 • Baccarat 2 Стандардна граница
 • Стандардна граница на Бакарат
 • Брзина Бакара
 • Baccarat Live 13
 • NC Baccarat 2
 • Бакара Нокаут
 • Бакара прстен
 • ВИП златен бакара
 • Брз Бакара
 • Baccarat RNG
 • Брз Бакара
 • Без комисија Baccarat
 • Бакарат контрола стискаш
 • Без Comm брзина Baccarat
 • Baccarat змеј тигар
 • Бакара Супер 6
 • Казино Марина Бакара
 • Бакара злато
 • Бугарска бакара
 • Baccarat во живо
 • Sun Macau Baccarat
 • Златен Бакара
 • Брзина Бакара крикет
 • Бакара Макао
 • Змеј тигар
 • Салса Бакара
 • Галакси Бакара
 • Queenco Baccarat
 • NC Baccarat
 • Бургас Бакара
 • X Baccarat M4

Не треба да се каже дека треба да ги научите правилата на играта пред да одлучите да играте за вистински пари. Добрата вест е дека играта е многу лесна за учење и ќе ги совладате правилата за кратко време. Играњето Baccarat Live во казиното 1xSlots е врвното искуство и нешто што не треба да го пропуштите. Играта започнува со тоа што вие ги ставате облозите, а дилерот ќе подели 2 карти на вас и на нив.

Можете да се обложувате на раката на играчот, раката на банкарот и на нерешено. Статистички гледано, раката на Банкарот ќе победува почесто на долг рок. Обложувањето на нерешено може да биде нешто што ги привлекува играчите едноставно затоа што овој облог нуди највисока исплата. Овој облог е многу малку веројатно дека ќе се случи, па ако сте почетник ви предлагаме да го избегнете овој облог, барем додека не научите како функционира играта.

Една од главните причини зошто играчите ја сакаат оваа игра е затоа што ништо не можете да направите за да влијаете на играта. Бакара се игра според однапред поставени правила што треба да ги следат и дилерот и играчот. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 9. Ако двете карти што ги добивате се со вкупна вредност од 8 или 9, ова се нарекува „Природна рака“ и кој и да ја добие е победник. Постои можност за трета карта која ќе ви помогне да ја подобрите вашата рака.

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours
2023-10-03

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours

Лансиран во 2017 година, 1xSlots е онлајн казино лиценцирано од Курасао, управувано од Orakum NV. Оваа веб-локација е позната по одличниот опсег на бонуси и промоции, вклучувајќи го и бонусот Cash Rain Happy Hours секој четврток. Значи, што мора да направат играчите за да ја побараат оваа понуда? Прочитајте за да го откриете секој мал детал за овој возбудлив неделен бонус.