1xSlots Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
1xSlots
1xSlots is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityCuracao

Responsible Gaming

Зависноста е нешто што за жал може да му се случи на секого и никогаш не е доцна да признаеш дека ја имаш. Зависноста од коцкање е ретка, но можно е да се случи, па поради таа причина, предлагаме сите играчи да преземат некои мерки на претпазливост уште пред да почнат да играат за вистински пари.

Казиното 1xSlots е свесно дека ова може да биде проблем, па од таа причина тие нудат некои алатки кои ќе ви помогнат да се изборите со овој проблем. Има некои работи што треба да ги разберете уште пред да одлучите да играте. Коцкањето е интересна активност што можете да ја правите во слободното време за да поминете некое време.

Во никој случај коцкањето не треба да се гледа како начин да се заработи приход. За да ја контролирате вашата коцкарска активност, треба да поставите временско ограничување и ограничување на парите, а кое и да го достигнете прво, треба да престанете да играте.

Ако се најдете дека се борите со зависност од коцкање, треба да побарате помош.

Има многу различни организации со кои можете да контактирате за насоки и совети:

ГА анонимни коцкари

Телефон: (+44) 0207 384 3040

Веб: www.gamblersanonymous.org/ga/

Гам-Анон

Телефон: (+44) 08700 50 88 80

Веб: https://gam-anon.org/

Лимит на депозит

Ви предлагаме да поставите лимит за депозит дури и пред да започнете да играте за вистински пари. На овој начин повеќе ќе контролирате колку трошите на коцкање. Можете да го направите тоа сами, или уште подобро, да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да поставите лимит за депозит на вашата сметка.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е одлична алатка која ќе ви помогне подобро да разберете кои се вашите навики за коцкање. Ова е тест со збир на прашања на кои треба да одговорите, а не треба да се каже дека треба да бидете искрени кога го правите тоа:

  • Дали вашето трошење излезе од контрола?

  • Дали позајмувате или крадете пари за да се коцкате?

  • Дали поминувате повеќе време на коцкање, а помалку време со вашето семејство?

  • Дали другите луѓе коментираат дека поминувате многу време на коцкање?

  • Дали сте го изгубиле интересот за вашите други хоби?

  • Дали лажете за да го прикриете времето што го поминувате на коцкање?

Ако имате потврден одговор на повеќето прашања, треба да ги преиспитате вашите навики за коцкање и можеби е време да одморите малку и да се концентрирате на други активности во вашиот живот.

Самоисклучување

Ако сакате да се одморите од коцкањето, можете да се самоисклучите некое време. Можете да паузирате од коцкањето во период од 6 месеци до 5 години. За тоа време, казиното нема да ви испраќа никакви промотивни материјали и нема да можете да депонирате и да играте во казиното.

Total score8.0
Добрите
Лошите
- Бонусите за депозит мора да се обложуваат 35 пати (35x)
- Преводите би можеле да бидат подобри

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (38)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусНеделен бонусРоденденски бонус
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (12)
Аргентина
Бангладеш
Боливија
Бразил
Венецуела
Еквадор
Куба
Мексико
Парагвај
Перу
Уругвај
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Jeton
MasterCardNeteller
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Skrill 1-Tap
Visa
WebMoney
ePay
СофтверСофтвер (50)