1xSlots Преглед 2024 - Withdrawals

1xSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
1xSlots is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Можете да направите повлекување од вашата сметка користејќи различни начини на плаќање. Единственото нешто што е важно овде да се запамети е фактот дека треба да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

Казиното 1xSlots нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за да направите повлекување, вклучувајќи го следново:

Банкарски картички

Банкарски картички

 • Виза
 • MasterCard
Е-паричници

Е-паричници

 • Скрил
 • Б-плаќање
 • Совршени пари
 • Многу подобро
 • Vcreditos
 • Џетон паричник
 • Runpay Wallet
 • Папара
 • Sticpay
 • Paynet
 • Pay4Fun
Мобилни плаќања

Мобилни плаќања

 • МЦ Украина
 • LifeCell
Платежни системи

Платежни системи

 • Нетлер
 • ecoPayz
Терминали за самопослужување

Терминали за самопослужување

 • PBCreditos
Интернет банкарство

Интернет банкарство

 • Приват24
 • Банкарски трансфер
Припејд картички

Припејд картички

 • AstroPay картичка
Банкарски трансфер

Банкарски трансфер

 • Hızlı Banka Havale-EFT
 • Help2Pay
 • PayTrust88
 • PayGiga - Anında Banka Havalesi
Криптовалута

Криптовалута

 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Dogecoin
 • Цртичка
 • Етереум
 • Монеро
 • ZCash
 • НЕМ
 • ДигиБајт
 • Биткоин злато
 • Биткоин Кеш
 • Ethereum Classic
 • На работ
 • QTUM
 • Бран
 • Бинанс монета
 • Еос
 • Монета од американски долари
 • TrueUSD
 • Стандарден токен Паксос
 • Тетер
 • Врска со синџири
 • OmiseGO
 • Основен токен за внимание
 • ТРОН
 • BitShares

Времето за повлекување може да варира во зависност од начинот на плаќање што го користите, така што вашите добивки можете да ги добиете веднаш или најмногу до 5 дена.

Како да се повлечете?

Како да се повлечете?

Како што рековме претходно, 1xSlots нуди многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да побарате повлекување. Пред да побарате повлекување, треба да бидете сигурни дека вашата сметка е целосно потврдена и активирана. Она што ви преостанува да направите е да се најавите на вашата сметка и да отидете во делот Касиерка и да изберете Повлекувања.

Изберете го начинот на плаќање што најмногу ви одговара и внесете ги сите потребни детали и на крајот потврдете го повлекувањето. Ќе добиете порака за потврда и вашето повлекување ќе биде обработено во рок од 24 часа и откако ќе се ослободи, можете да ги очекувате вашите средства на вашата сметка.

Валути

Валути

1xSlots додаде многу различни валути што можете да ги користите за да направите повлекување на вашите средства. Изберете го оној кој најмногу ви одговара од следнава листа:

 • Дирхами од ОАЕ
 • албански леки
 • ерменски драми
 • Анголски кванза
 • Аргентински пезоси
 • австралиски долари
 • Азербејџански манати
 • Конвертибилни марки на Босна и Херцеговина
 • Бангладешки така, бугарска лева
 • Бахреински динари
 • Боливиски боливианос
 • Бразилски реали
 • боцвански пули
 • Белоруски рубли
 • канадски долари
 • швајцарски франци
 • Чилеански пезоси
 • Кинески јуани
 • Колумбиски пезоси
 • круни на Чешката Република
 • данска круна
 • Алжирски динари
 • египетски фунти
 • Етиопски птици
 • евра
 • грузиски лари
 • гански цеди
 • долари од Хонг Конг
 • Хрватски куни
 • унгарски форинти
 • Индонезиски рупии
 • Израелски нови шекели
 • Индиски рупии
 • ирански риали
 • исландски крон
 • Јордански динари
 • кениски шилинзи
 • Камбоџански рили
 • Јужна Кореја победи
 • Кувајтски динари
 • Казахстански тенгес
 • Марокански дирхами
 • Мозамбички метали
 • Нигериски наири
 • Омански риали
 • Перуански nuevos табани
 • полски злоти
 • Парагвајски гуарани
 • романски леи
 • српски динари
 • руски рубли
 • Руандски франци
 • Саудиски ријали
 • Судански фунти
 • Сингапурски долари
 • Тајландски бах
 • туниски динари
 • турска лира
 • Танзански шилинзи
 • Украински гривни
 • американски долари
 • уругвајски пезоси
 • Узбекистан сом
 • Венецуелски боливари
 • Јужноафрикански ранд
 • Замбиски квачи
 • Dogecoin
 • Цртичка
Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours
2023-10-03

Добијте 100% бонус секој четврток на 1xSlots со промоцијата Cash Rain Hours

Лансиран во 2017 година, 1xSlots е онлајн казино лиценцирано од Курасао, управувано од Orakum NV. Оваа веб-локација е позната по одличниот опсег на бонуси и промоции, вклучувајќи го и бонусот Cash Rain Happy Hours секој четврток. Значи, што мора да направат играчите за да ја побараат оваа понуда? Прочитајте за да го откриете секој мал детал за овој возбудлив неделен бонус.