20bet Преглед на казино - About

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

20Bet е нова обложувалница на пазарот управувана од TechSolutions Group NV Во казиното, можете да најдете повеќе од 50.000 настани пред натпреварот во некои од најпопуларните спортови. Нивните казино игри може да се играат во живо, што е одличен додаток за секое казино таму.

20bet

Она што го прави 20Bet казиното толку посебно и се издвојува во толпата е затоа што е создадено од тим од страсни ентузијасти за спортско обложување. Тие се обединија со само една цел на ум, да создадат подобро искуство за обложување за играчите. Комбинирањето на најширокиот избор на пазари за обложување, дозволувајќи им на најбезбедните методи за депонирање се покажува како најдобра формула за успешна локација за игри.

И, во секое време кога имате прашање или се занимавате со проблем, можете да ја контактирате поддршката за корисници која е достапна 24/7 само за ваша погодност.

Сопственик и извршен директор

Казиното 20Bet е управувано од TechSolutions Group NV

Број на лиценца

Казиното 20Bet е управувано од TechSolutions Group NV, која поседува лиценца од Органот за игри на среќа Курасао со лиценца број 8048/JAZ.

Каде се базира казиното 20Bet?

Казиното 20Bet е управувано од TechSolutions Group NV (региран број 144920 (0), со адреса на булеварот Абрахам Мендез Чумачеиро 50, Курасао.

Total score7.8
Добрите
+ 96%+ исплата на врвни спортови
+ Брза услуга за клиенти
+ Казино за спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)