20bet Преглед 2024 - Account

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Доминиканска република, Сејшели,Тајшели,Екјуадор , Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Пакистан, Црна Гора, Вијара, Лесото, Перу, Катар, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Португалија, Макао, Панама, Словенија, Бурунди, Бахами, Нова Каледонија, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Ко [Килинг] Острови, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Ниуе, Монако, Брегот на Слоновата Коска, Соломонските Острови, Шим, ,Киргистан,Казахстан,Малави,Австралија,Фиџи,Науру,Србија,Непал,Лаос,Луксембург,Гренланд,Венецуела,Габон,Сирија,Норвешка,Шри Ланка,Маршалските Острови,Тајланд,Кенија,Белизе,Островот,Норфолк ,Комори, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британски Девствени Острови, Холандски Антили, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Русија,Конгооломб , Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Австрија, Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Јужна Африка, Мексико, Свази, , Бразил, Тунис, Малдиви, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Креирањето сметка во казиното 20Bet може да се направи во 3 едноставни чекори. Првото нешто што ќе треба да направите е да ја изберете вашата земја, да ја внесете вашата е-пошта, да ја поставите лозинката и потоа да кликнете на копчето Продолжи. Во следниот чекор, ќе треба да го изберете бонусот за добредојде доколку сакате. И во последниот чекор од вас ќе се бара да изберете валута, пол, да го внесете вашето име и датум на раѓање и да кликнете на Испрати.

Процес на верификација

Процес на верификација

Откако ќе ја креирате вашата сметка во казиното, од вас се бара да го потврдите вашиот идентитет. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од правни документи за да го потврдите вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање.

Треба да сте полнолетни за да креирате сметка и да се коцкате во казино.

За да ја поминете процедурата за верификација, треба да ги испратите следните документи:

· Копија од вашиот документ за идентификација.

· Копија од платниот систем што го користите.

· Документ со кој се потврдува моменталната адреса на живеење.

Казиното го задржува правото да побара дополнителен доказ доколку има потреба.

Казиното ги проверува документите за какви било знаци на уредување. Од таа причина тие може да бараат од вас да испратите фотографија од вас, држејќи го документот.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога ќе се регистрирате за сметка во 20Bet Casino, од вас се бара да креирате единствено корисничко име и лозинка. Ваша одговорност е да ги чувате овие информации за себе и да не ги споделувате со некој друг.

Бонус за нова сметка

Бонус за нова сметка

Играчите кои ќе создадат нова сметка во казиното 20Bet и ќе го направат својот прв депозит имаат право на дарежлив бонус за добредојде. Бонусот за добредојде се пренесува преку вашите први две депозити на следниов начин:

· Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до $120 и 120 бесплатни вртења на Елвис Фрог во Вегас.

· Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $100 и 50 бесплатни вртења на Great Rhino Megaways. Ќе мора да користите бонус код 2DEP за да го добиете овој бонус.

Ако целосно го искористите бонусот, ќе добиете дополнителни 220 долари во салдото и 170 бесплатни вртења.

Пред да побарате повлекување, ќе мора да ги исполните условите за обложување. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати, што не е многу што треба да признаете.

Минималниот депозит што треба да го направите за да ги исполнувате условите за оваа понуда е 20 долари.

Бонусот за бесплатни вртења се кредитира на 4 рати од по 30 бесплатни вртења.

Максималниот облог што можете да го поставите кога играте со бонус средства е 5 долари.

Игрите на маса и игрите во казино во живо нема да придонесат за барањата за обложување.

Максималниот износ што можете да го повлечете од бесплатните вртења е 50 долари.