20bet Преглед на казино - Account

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус за добредојде до $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Ако сакате да играте некоја од многуте игри што ги нуди 20Bet Casino, треба да се регистрирате за сметка. Ова е многу едноставна процедура и ќе ја имате вашата сметка за само неколку минути. Само упатете се на официјалната веб-страница на казиното и кликнете на копчето Приклучи се сега. Внесете ги сите потребни детали и казиното ќе ви испрати е-пошта со врска за потврда на која треба да кликнете, и тоа е се.

Креирањето сметка во казиното 20Bet може да се направи во 3 едноставни чекори. Првото нешто што ќе треба да направите е да ја изберете вашата земја, да ја внесете вашата е-пошта, да ја поставите лозинката и потоа да кликнете на копчето Продолжи. Во следниот чекор, ќе треба да го изберете бонусот за добредојде доколку сакате. И во последниот чекор од вас ќе се бара да изберете валута, пол, да го внесете вашето име и датум на раѓање и да кликнете на Испрати.

Процес на верификација

Процес на верификација

Откако ќе ја креирате вашата сметка во казиното, од вас се бара да го потврдите вашиот идентитет. За да го направите тоа, ќе треба да испратите копии од правни документи за да го потврдите вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање.

Треба да сте полнолетни за да креирате сметка и да се коцкате во казино.

За да ја поминете процедурата за верификација, треба да ги испратите следните документи:

· Копија од вашиот документ за идентификација.

· Копија од платниот систем што го користите.

· Документ со кој се потврдува моменталната адреса на живеење.

Казиното го задржува правото да побара дополнителен доказ доколку има потреба.

Казиното ги проверува документите за какви било знаци на уредување. Од таа причина тие може да бараат од вас да испратите фотографија од вас, држејќи го документот.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Најавете се, корисничко име и лозинка

Кога ќе се регистрирате за сметка во 20Bet Casino, од вас се бара да креирате единствено корисничко име и лозинка. Ваша одговорност е да ги чувате овие информации за себе и да не ги споделувате со некој друг.

Бонус за нова сметка

Бонус за нова сметка

Играчите кои ќе создадат нова сметка во казиното 20Bet и ќе го направат својот прв депозит имаат право на дарежлив бонус за добредојде. Бонусот за добредојде се пренесува преку вашите први две депозити на следниов начин:

· Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до $120 и 120 бесплатни вртења на Елвис Фрог во Вегас.

· Вториот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 50% бонус за депозит до $100 и 50 бесплатни вртења на Great Rhino Megaways. Ќе мора да користите бонус код 2DEP за да го добиете овој бонус.

Ако целосно го искористите бонусот, ќе добиете дополнителни 220 долари во салдото и 170 бесплатни вртења.

Пред да побарате повлекување, ќе мора да ги исполните условите за обложување. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати, што не е многу што треба да признаете.

Минималниот депозит што треба да го направите за да ги исполнувате условите за оваа понуда е 20 долари.

Бонусот за бесплатни вртења се кредитира на 4 рати од по 30 бесплатни вртења.

Максималниот облог што можете да го поставите кога играте со бонус средства е 5 долари.

Игрите на маса и игрите во казино во живо нема да придонесат за барањата за обложување.

Максималниот износ што можете да го повлечете од бесплатните вртења е 50 долари.