20bet Преглед 2024 - Bonuses

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

20Bet бонус понуди: Фокусирана слика

Бонус за добредојде Бонус за добредојде е вообичаена понуда на 20Bet. Иако процентот може да варира, тој им обезбедува на играчите дополнителен поттик за нивниот првичен депозит.

Бонус за натпревар Друг популарен бонус на 20Bet е бонус за натпревар. Овој бонус се совпаѓа со процент од вашиот депозит, што ви дава повеќе средства за играње.

Бонус за депозит Играчите исто така можат да уживаат во бонус за депозит на 20Bet. Овој бонус ги наградува играчите за последователни депозити по нивниот првичен.

Бонус за повторно вчитување За да продолжи возбудата, 20Bet нуди бонус за повторно вчитување. Овој бонус им дава на играчите дополнителни средства кога повторно ќе ја вчитаат својата сметка.

Бонус за бесплатни вртења За љубителите на слотовите, има бонус за бесплатни вртења во 20Bet. Овие бесплатни вртења може да се користат на одредени изданија на игри, додавајќи дополнителна возбуда во вашата игра.

Барања за обложување Важно е да ги разберете Барањата за обложување кога користите бонуси. Овие барања одредуваат колку пати треба да го обложите вашиот бонус пред да можете да повлечете какви било добивки.

Временски ограничувања Кога користите бонуси во 20Bet, внимавајте на сите временски ограничувања што може да се применат. Некои бонуси имаат датуми на истекување или ограничени периоди на достапност.

Значењето на бонус кодовите Бонусните кодови често се наоѓаат во промотивната содржина и се од суштинско значење за барање одредени бонуси. Погрижете се да го внесете точниот код кога ќе биде побарано за време на процесот на депонирање.

Предности и недостатоци Иако бонусите во казиното можат да го подобрат вашето искуство со игри, важно е да се земат предвид и предностите и недостатоците. Искористете ги предностите на зголемените средства, но внимавајте на барањата за обложување и временските ограничувања поврзани со овие бонуси.

Со обезбедување на оваа фокусирана слика од бонусните понуди на 20Bet во поширокиот напис за бонуси во казиното, читателите ќе добијат вредни сознанија за максимизирање на нивното искуство со играње додека ќе бидат информирани за потенцијалните ограничувања и барања поврзани со овие промоции.

Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка, можете да ја искористите понудата за пријавување. Ќе добиете до 100% натпревар бонус за депозит првиот пат кога ќе депонирате, до 100 долари. Минималниот износ што треба да го депонирате за да се квалификувате за понудата е 10 долари. Условите за обложување за понудата за пријавување се 6 пати.

Другиот бонус што можете да го искористите се нарекува „Прогнози“ и функционира како систем на лотарија. Треба да депонирате 10 долари за да се квалификувате за оваа понуда и можете да освоите до 1000 долари за 10 победи по ред, 100 долари за 9 победи по ред и 50 долари за 8 победи.

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност

Откако ќе ја креирате вашата нова сметка во 20Bet Casino, вие автоматски сте дел од ВИП програмата. Ќе добивате бесплатни поени секогаш кога ќе играте за вистински пари. Ќе добиете 1 поен за секои обложени 12,5 долари. Подоцна, кога ќе соберете доволно поени, можете да ги замените за вистински пари што можете да ги користите за играње. Средствата што доаѓаат од размена на дополнителни поени доаѓаат со барања за обложување од 1x.

Бонус за повторно вчитување

Бонус за повторно вчитување

Може да барате неделен бонус за повторно вчитување секој петок. Може да добиете 50% бонус натпревар до $100 и 50 бесплатни вртења. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за оваа понуда е 20 УСД и доаѓа со барања за обложување од 40 пати. Бесплатните вртења ќе ги добивате во два последователни дена, 25 вртења на ден.

Бонус за натпревар

Бонус за натпревар

Има два бонуси на 20Bet кога ќе се приклучите на казиното. Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за совпаѓање до $120. Ќе добиете и 120 бесплатни вртења на Elvis Frog во играта со видео слот во Вегас. Минималниот депозит што треба да го направите е 20 УСД, за да се квалификувате за понудата.

Вториот пат кога ќе направите депозит ќе добиете 50% бонус за совпаѓање до $100. Ќе добиете и 50 бесплатни вртења за користење на Great Rhino Megaways. Треба да користите бонус код за да ја побарате оваа понуда и минималниот депозит што треба да го направите за да ги исполнувате условите е најмалку 20 долари.

Правила за повлекување бонус

Правила за повлекување бонус

Бонусите од казиното 20Bet се достапни за сите играчи освен за играчите од Шведска. Максималниот износ што можете да го повлечете од бонусот за бесплатни вртења е 50 долари.

Максималниот износ што можете да го освоите од кој било бонус, бонус на турнирот или бонус за депозит е ограничен на $10.000. Ако освоите повеќе, тогаш секоја сума над оваа сума ќе ви биде одземена.

Максималниот износ што можете да го обложите по спин е ограничен на 5 долари.

Можете да барате само еден бонус во исто време. За да побарате уште еден бонус, треба да го исчистите претходниот.

Играчите кои користат криптовалути не можат да искористат никаков бонус.

Ако бонусот за депозит не се активирал автоматски, ќе мора да ја контактирате поддршката за корисници за да можат да го разгледаат проблемот.

Ако не ги исполните условите за обложување во временската рамка, тие ќе истечат и ќе ги изгубите вашите добивки.