20bet Преглед 2024 - Countries

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

За жал, не секој може да креира сметка во казиното 20Bet и да игра за вистински пари. Причините за ова може да бидат многу, но во повеќето случаи тоа е затоа што казиното ги нема потребните лиценци за работа во одредени земји или затоа што коцкањето се смета за нелегално во други.

Списокот на ограничени земји не е толку долг во казиното 20Bet. Ако сакате да видите дали вашата земја е на списокот, можете да ја проверите овде: Алжир, Ангола, Белорусија, Бенин, Боцвана, Буркина Фасо, Камерун, Чад, Кипар, Џибути, Египет, Екваторијална Гвинеја, Еритреја, Естонија, Етиопија , Франција, Габон, Гамбија, Гана, Гвадалупе, Гуам, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Израел, Брегот на Слоновата Коска, Кенија, Латвија, Лесото, Либерија, Либија, Литванија, Мадагаскар, Малави, Мали, Мартиник, Мавританија, Мајот, Микрона Монсерат, Мароко, Мозамбик, Холандија, Нигер, Нигерија, Порторико, Русија, Руанда, Словачка, Сомалија, Јужна Африка, Судан, Свазиленд, Того, Тонга, Тунис, ОК, Девствениот остров на САД, САД, Уганда, Вануату и Зимбабве .

Постојат дополнителни ограничувања што ги имаат провајдерите на софтвер, без разлика дали се однесуваат на сите нивни производи или само на некои нивни производи.

Netent не ги снабдува нивните игри во следните земји: Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави.

Следниве земји се сите на црната листа за Netent казино игри: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен, Зимбабве.

Планетата на мајмуните не е дозволена во следните земји: Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Играта со видео слот Vikings не е дозволена во следните земји: Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина, Обединети држави на Америка.

Видео слот играта Narcos не е дозволена во Индонезија и Јужна Кореја.

Играта со видео слот Street Fighter не е дозволена во Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија , Костарика, Куба, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монсерат, Островот Наваса, Парагвај, Перу, Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Свети Мартин, Сен Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Острови Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Американски Девствени Острови, Венецуела.

Видео слот игра на Fashion TV не е дозволена во Куба, Јордан, Турција и Саудиска Арабија.

Универзалните чудовишта (Дракула, суштество од црната лагуна, клетвата на фантомите и невидливиот човек) може да се играат само на следните територии: Андора, Австрија, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Кипар, Финска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора, Холандија, Северна Македонија, Норвешка, Полска, Русија, Сан Марино, Србија, Словачка, Словенија, Турција и Украина.