20bet Преглед 2024 - Deposits

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Методи за депозит во 20bet: Водич за ентузијасти во казино

Дали сте подготвени да го истражите возбудливиот свет на онлајн игрите на 20bet? Како искусен играч, ја разбирам важноста да се има повеќе опции за депозит кои не се само погодни, туку и сигурни. Затоа сум тука да ги споделам со вас сите вешти детали за методите за депонирање на 20bet.

Различни начини за финансирање на вашата сметка

Во 20bet, тие ве покриваат со широк спектар на опции за депозит. Без разлика дали претпочитате традиционални методи или врвни е-паричници, има по нешто за секого. Можете да изберете од популарните опции како дебитни/кредитни картички, е-паричници како што се Skrill и Neteller, припејд картички, банкарски трансфери, па дури и разни методи како Инстант банкарство и Интернет банкарство. Со толку разновиден избор, финансирањето на вашата сметка никогаш не било полесно!

Безбедноста на прво место: најсовремени безбедносни протоколи

Кога станува збор за онлајн трансакции, безбедноста е најважна. Бидете сигурни дека 20bet сериозно ја сфаќа вашата безбедност со користење на најсовремени безбедносни протоколи. Тие користат SSL технологија за шифрирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации од неовластен пристап. Затоа, седнете, опуштете се и уживајте во вашето искуство со игри знаејќи дека вашите трансакции се заштитени.

Огромни поволности за ВИП членови

Ако сте ВИП-член на 20bet (а кој не би сакал да биде?), подгответе се за некои прекрасни поволности! Не само што VIP членовите добиваат ексклузивен третман во текот на нивното патување со игри, туку тие исто така уживаат и посебни поволности кога станува збор за депозити и повлекувања. Побрзи повлекувања? Проверете! Ексклузивни бонуси за депозит? Апсолутно! Да се ​​биде ВИП член на 20bet дефинитивно има свои предности.

Еве го - практичен водич за сите работи поврзани со методите за депонирање во 20bet. Од кориснички опции до врвни безбедносни мерки и ВИП поволности, оваа дестинација за онлајн игри има се. Сега продолжете и финансирајте ја вашата сметка со леснотија, знаејќи дека сте во добри раце во 20bet!

Постојат неколку различни начини на плаќање што можете да ги користите за да депонирате средства на вашата сметка, вклучувајќи:

 • УПИ
 • Кредитна/дебитна картичка
 • Скрил
 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Многу подобро
 • eZeeWallet
 • Криптовалута
 • Астропеј-картичка
 • Јетон
 • Sticpay
 • Directa24
 • Неосурфваучер

Ако сакате да користите UPI и други опции за нето банкарство, треба да го изберете методот Нето банкарство.

Внесете го износот што сакате да го депонирате и кликнете на копчето Депозит за да продолжите. Потоа, ќе бидете пренасочени кон безбедна порта за плаќање каде што треба да ја внесете вашата виртуелна адреса за плаќање. Ќе добиете барање за плаќање во вашата апликација UPI и ќе треба да го одобрите пред да заврши трансакцијата.

Методи на депозит

Постојат различни начини на плаќање достапни во казиното 20Bet кои можете да ги користите за депонирање средства на вашата сметка. Имајте на ум дека опциите може да варираат во зависност од вашата локација и валутата што ја користите. Можете да изберете еден од следниве начини на плаќање:

 • Кредитна картичка - Visa/Mastercard

 • Е-паричник

 • Скрил

 • Нетлер

 • Криптовалута

 • Ecopayz

 • Многу подобро

 • Јетон

 • Sticpay

 • Флексепин

 • Неосурфваучер

  Натпревар за депозит

  Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка, можете да го искористите бонусот за добредојде. Ова е 100% бонус за депозит кој ќе го подобри вашето салдо. Ќе добиете бонус средства кои достигнуваат до 100 УСД, а ќе треба да направите минимален депозит од 10 УСД за да ги исполнувате условите за оваа понуда. Имајте на ум дека бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување што ќе треба да ги исполните пред да побарате повлекување на вашите добивки.

  Валута

  Можете да изберете од многу различни валути што се достапни во казиното 20Bet, вклучувајќи аргентински пезос, бразилски реал, бугарски лев, канадски долар, чилеански пезос, кинески јуан, чешка корона, евро, унгарска форинта, индиска рупија, ирачки динар, јапонски јен, малезиски Рингит, мексикански пезос, новозеландски долар, нова сол Перу, норвешка круна, пакистанска рупија, полска злота, руска рубља, швајцарски франк, тајландски бах, американски долар, украинска гривни и виетнамски донг.