20bet Преглед 2024 - Games

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Games

Games

20bet казино игри

Кога станува збор за Игрите, казиното 20bet има по нешто за секого. Без разлика дали сте љубители на фудбалско обложување, слотови, покер, бакара, рулет, блек џек, бинго или онлајн обложување, ова онлајн казино ве покрива.

Слот игри: Широк опсег на избори

Ако сте ентузијаст на слотовите, ќе бидете задоволни со широкиот избор на слот игри достапни во 20bet Casino. Со популарните наслови како (cl0i0qvjt044313mi6cvqzwes) и (cl0hu1qes009012jzs7wqa3ku), нема недостиг од опции за да ве забавуваат. Извонредните наслови вклучуваат волшебни теми и извонредна игра која сигурно ќе ве држи привлечени.

Игри на маса: класични омилени

За оние кои претпочитаат класични игри на маса како Блек Џек и Рулет, 20bet Casino нуди различни опции за избор. Можете да ги тестирате вашите вештини и стратегија во различни варијации на овие безвременски класици и да ја доживеете возбудата од играњето против куќата.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај заедничките омилени, 20bet Casino нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете на друго место. Овие специјални игри обезбедуваат освежувачки пресврт на традиционалните понуди на казино и додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс

Навигацијата низ платформата за игри во казиното 20bet е лесно. Корисничкиот интерфејс е дизајниран имајќи ја на ум едноставноста, истовремено обезбедувајќи ги сите потребни функции за пријатна сесија за игри. Можете лесно да ги пронајдете вашите омилени игри или да истражувате нови без никаква мака.

Прогресивни џекпот и турнири

Ако барате големи победи или конкурентна игра, 20bet Casino има да понуди прогресивни џекпот и турнири. Учествувајте на возбудливи турнири каде играчите се натпреваруваат за врвни награди или пробајте ја вашата среќа на прогресивни слотови за џекпот каде што среќните победници ги чекаат огромни исплати.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри

Накратко, разновидноста на игри на 20bet Casino има свои добрите и лошите страни. Широкиот асортиман на слот-игри, вклучувајќи ги и истакнатите наслови, гарантира дека секогаш има нешто ново да се проба. Достапноста на класичните игри на маса како Блек Џек и Рулет додава допир на блискост за традиционалните ентузијасти на казино. Сепак, некои играчи може да ги најдат ексклузивните игри ограничени на број. Севкупно, 20bet Casino обезбедува пријатно искуство со игри со разновиден избор на игри за да одговараат на различни преференции.

(Забелешка: Овој дел е напишан од перспектива на специјалист за преглед на онлајн казино користејќи POV од второ лице.)

Бакара

Бакара

Бакара е интересна игра што можете да ја играте во казиното 20Bet. Овде можете да најдете некои од следниве игри:

 • Бакара
 • Baccarat PRO
 • Бакара мини
 • Бакара ВИП
 • Голема победа Baccarat
 • Мини Бакара

Пред да започнете да играте за вистински пари, треба да ги научите правилата. Добрата вест е што можете да ја играте играта во забавен режим каде казиното ќе ве награди со виртуелни пари. Ова е одличен начин да ја научите играта без да трошите сопствени пари.

Играта има за цел да формира рака која е со вкупна вредност поблиску до 9, повисока од вкупната вредност на банкарот. Картите имаат малку изменети вредности во оваа игра. Асовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, а картите имаат вредност нула.

Има многу верзии на играта, но најпопуларната е Punto Banco. Откако ќе ги научите правилата на играта, можете да играте која било варијација што е таму.

Играта започнува со ставање облог и потоа дилерот ќе ви подели две карти на вас и две карти на нив. Кога играте во живо или во копнено казино, треба да знаете дека се дели само една рака од еден играч, а тоа е раката за секој играч на масата.

Ако вие или Банкарот добиете 8 или 9, тогаш двете раце стојат и кој има вкупна вредност од 8 или 9 е победник на рундата. Ако никој нема природна рака, тогаш играта продолжува.

Играчот е првиот што ја завршува својата рака. Ако имате рака со вкупна вредност од 6 или 7, тогаш ќе застанете. Ако имате рака со вкупна вредност од 5 или помалку, тогаш ќе добиете друга картичка.

Кога играчот ќе извлече дополнителна картичка, тогаш банкарот ќе ја игра својата рака според следниве специфични правила:

 • Кога банкарот има рака помеѓу 0 и 2, тие секогаш ќе удираат.
 • Кога пекарот има рака со вкупна вредност од 3, тие ќе погодат ако третата карта на играчот била помеѓу 0 и 7, и ќе стојат ако третата карта на играчот била 8.
 • Кога пекарот има рака со вкупна вредност од 4, тие ќе погодат ако третата карта на играчот била помеѓу 2 и 7, и ќе стојат ако третата карта на играчот била 0, 1, 8 или 9.
 • Кога пекарот има рака со вкупна вредност од 5, тие ќе погодат ако третата карта на играчот била помеѓу 4 и 7, и ќе стојат ако третата карта на играчот била 0, 1, 2, 3, 8 или 9.
 • Кога пекарот има рака со вкупна вредност од 6, тие ќе погодат ако третата карта на играчот била помеѓу 6 и 7, а ќе стојат ако третата карта на играчот била 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8. или 9.
 • Кога пекарот има рака со вкупна вредност 7, тие ќе стојат.

Постојат три облози што можете да ги поставите, можете да се обложувате на играчот, банкарот и да се обложите на нерешено. Најдобар облог, на долг рок, е облогот на банкар, па ако сакате да играте повеќе на безбедна страна, ова е облогот што ќе победува почесто во споредба со другите облози. Облогот за нерешено е оној кој ги привлекува повеќето играчи бидејќи нуди најголема исплата. Облогот нерешено може да се случи, но во многу ретки прилики, затоа ви предлагаме да го избегнете овој облог барем додека не научите како да ја играте играта.

Како што рековме претходно, има многу различни варијации на играта, и сите се играат на ист начин, но она што ги прави различни се страничните облози што ги нудат. Постојат многу различни странични облози, но овде ќе ги вклучиме оние кои се најпознатите:

· Пар на играчи – Ова е облог дека првите две карти што ќе ги добие играчот ќе бидат со соодветен ранг.

· Банкарски пар – Ова е облог дека првите две картички што ќе ги добие банкарот ќе бидат со соодветен ранг.

· Или Пар – Ова е облог дека првите две картички кои или банкарот или играчот ќе добијат две картички со соодветен ранг.

· Совршен пар – Ова е облог дека првите две картички што ќе ги добијат или банкарот или играчот ќе добијат две картички со соодветен ранг и одговараат.

· Големо – Ова е облог дека ќе бидат поделени вкупно 5 или 6 карти во текот на целата рунда на игра.

· Мали – Ова е облог дека ќе бидат поделени само 4 карти во текот на целиот круг на игра.

Процеп

Процеп

За да им ги олесни работите на своите играчи, 20Bet Casino ги подели слотови во три категории: популарни, нови и џекпот. Ова е направено за да можете подобро да се движите и да ја пронајдете играта што сакате да ја играте. Онлајн видео слот игрите се меѓу најпопуларните игри што можете да ги најдете во секое казино. Тие се лесни за играње и нудат графика и игра надвор од овој свет.

Добрата работа овде е што откако ќе се приклучите на 20Bet казиното, можете бесплатно да играте кој било слот што го сакате. Казиното ќе ви даде виртуелни пари за да можете да ги играте игрите и да се навикнете на софтверот и да видите за што се работи за секоја игра. Ова е одлична можност да научите како да играте без да треба да трошите свои пари.

покер

покер

Покер е игра со карти што ќе уживате да ја играте. Играта е интересна и предизвикувачка во исто време. Постојат различни варијации на покер и ова се оние што можете да ги најдете во 20Bet Казино:

 • Кариби покер
 • Оаза покер
 • Треј покер
 • Triple Edge покер
 • казино

Иако има многу различни варијации на играта, основите на секоја игра се исти. Значи, откако ќе ги научите правилата, можете да се прилагодите на која било варијација таму.

Има многу елементи за покер и мораме да кажеме дека секоја игра е единствена на свој начин и зависи дали играте онлајн или во копнено казино. Играчите кои сакаат да играат повеќе на лесна страна претпочитаат онлајн покер, бидејќи на тој начин не мора да се соочуваат со други играчи и притисокот е намален. Додека играчите кои уживаат да играат покер во попредизвикувачко опкружување, играат во копнено казино каде што можат да блефираат на патот до победата.

Како и да е, ние ќе ве водиме низ правилата на игра и вие ќе одлучите каков играч сакате да бидете.

Пред да се поделат картите, двајцата играчи лево од дилерот ќе го стават почетниот облог. Овие облози се познати како мали слепи и големи слепи. Останатите играчи можат да повикаат, да кренат или преклопат. Следната фаза е флопот, тука се делат 3 заеднички карти свртени нагоре на таблата и овие карти треба да се користат за секого.

Ако никој не се обложил, играчите можат да проверат, што значи дека остануваат во играта, но не ставаат облог. Следна се дели четвртата карта и оваа рунда се нарекува „сврт“, а следи рунда на обложување. Последното коло се нарекува „река“ и тука се дели последната петта заедничка карта и потоа следи уште една рунда на обложување. Завршната фаза се нарекува „showdown“ каде играчите ги покажуваат своите карти и оној со најдобрата рака ќе ја добие играта.

Опции за обложување

Постојат неколку рунди за обложување во која било верзија на покер и постојат неколку различни потези што можете да ги направите.

Проверете

Кога ќе проверите, тоа значи дека одбивате да се обложувате, но сепак ќе останете во играта. Може да проверите само ако немало облог во текот на рундата. Ако секој играч избере да провери, тогаш кругот се смета за завршен.

Преклопете

Кога ќе се преклопите, тоа значи дека не сакате да продолжите да играте затоа што облогот е преголем или затоа што имате лоши карти. Ве молиме запомнете дека можете да преклопите само кога е вашето време за обложување, во спротивно, тоа се смета за лош бонтон.

Обложувајте се

Ако облогот не е направен, можете сами да се обложите, а ако не е направено, тогаш имате опција да се преклопите, повикате или подигнете.

Јавете се

Кога ќе се јавите, тоа значи дека одговарате на тековниот облог.

Подигнете

Кога ќе дојде редот да се обложите, ако сте сигурни со раката што ја имате, можете да ја зголемите големината на првичниот облог, а сите други играчи треба да го следат.

Раце за покер

Многу е важно да ги научите рацете за покер пред да одлучите да играте за вистински пари. Добрата вест е што можете да играте на 20Bet бесплатно во забавен режим барем додека не ги научите правилата на играта.

Висока карта

Ако никој нема пар, тогаш високата карта е единствената вредна картичка.

Еден пар

Пар е кога имате две карти со соодветен ранг и 3 други неповрзани карти.

Два парови

Два пар е кога имате 2 карти со соодветен ранг и уште 2 карти со соодветен ранг.

3 од еден вид

3 од еден вид е рака која вклучува 3 карти од ист ранг и 2 неповрзани карти.

Директно

Стрејт е рака која се состои од 5 карти во низа без разлика на костумот.

Исплакнете

Флеш е рака која се состои од 5 карти со ист костум и која било вредност.

Фул Хаус

Фул Хаус вклучува 3 карти од ист ранг и 2 карти со соодветен ранг.

4 од еден вид

Оваа рака се состои од 4 карти од ист ранг и една неповрзана карта.

Стрејт Флеш

Оваа рака се состои од 5 картички со идентични костуми по нумерички редослед.

Ројал Флеш

Ова е најдобрата рака што можете да ја имате кога играте покер и се состои од кец на десетка, крал, кралица, џек и 10 од ист костум.

Анализирајте ја претставата

Кога играте покер во копнено казино, многу е важно да ги читате другите играчи. Ова е вештина што ќе ви треба малку време да ја совладате, но штом ќе го направите, можете да го блефирате патот до победата. Општо земено, постојат 4 типа на покер личност што можете да ги сретнете на секоја маса:

Тесни играчи – овие играчи играат само мал процент на раце. Тоа е затоа што чекаат добри карти или поволни ситуации.

Лабави играчи – овие играчи избираат да играат висок процент од своите раце и играат на бројни позиции со поширок опсег на почетни раце.

Агресивни играчи – овие играчи постојано прават агресивни облози и обложуваат големи суми. Ова им отежнува на другите играчи да останат во рака бидејќи не можат да го повикаат секој облог.

Пасивни играчи – овие играчи обично се јавуваат или проверуваат, но ретко го зголемуваат облогот.

Бинго

Бинго

Бинго е уште една многу популарна игра што можете да ја најдете во казиното 20Bet. Има само неколку игри во кои можете да уживате овде и тие го вклучуваат следново:

 • 88 Бинго 88
 • Бинго фудбал
 • Само Бинго
 • Магично Бинго на дождовната шума
 • Богатството на Робин
 • Слатка алхемиска бинго
 • Викинг RuneCraft Бинго
 • Бинго фудбал

За да започнете да играте, треба да купите бинго картички, а за да ги подобрите вашите шанси за победа треба да купите повеќе картички. Добрата вест овде е дека тие не се многу скапи за купување и шансите за победа се големи тука.

Во повеќето игри, наградите се доделуваат за пополнување на една линија или за целосна куќа. Играта започнува кога ќе се повика првиот број, а ако го имате тој број на вашиот билет можете да го пречкртате. Добрата работа кога играте онлајн е што бројките ќе се прекрстат автоматски.

Блек Џек

Блек Џек

Во казиното 20Bet, има повеќе од 200 варијанти на Блек Џек, па ако сте љубител на оваа игра, ќе имате прекрасни моменти играјќи некои или сите од нив. Еве само некои од игрите што можете да ги најдете во казиното 20Bet:

 • Multihand Блек Џек Про
 • Блек Џек Предавање
 • Повеќерачен Блек Џек
 • Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • 21 Брн Блек Џек
 • Американски Блек Џек
 • Европски Блек Џек
 • Блек Џек за еден дек
 • Супер 7 Блек Џек
 • Блек Џек Повеќе рака ВИП
 • Американски Блек Џек
 • Блек Џек за еден дек
 • Блек Џек повеќе раце
 • Блек Џек Кралските парови
 • Д-р Фортуно Блек Џек
 • Среќен Блек Џек
 • Соња Блек Џек
 • Блек Џек МХ
 • Европската Блек Џек МЗ

Пред да одлучите да играте за вистински пари, добро е да ги научите правилата на играта. Блек Џек е едноставна игра и идејата овде е да се доближиме до 21, повисоко од дилерите без да пропаднеме. Ова ја прави играта лесна како што можете да видите, бидејќи мора да имате рака која е повисока од дилерите и не мора да биде точно 21 за да можете да победите.

Картите со лице вредат 10, кецовите вредат 1 или 11, а картите од 2 до 10 имаат своја вредност.

Ако вие или дилерот добиете кец и 10, ова се нарекува природен блек џек и кој ја има оваа рака е победник. Ако и играчот и дилерот имаат иста вредност на раката, тогаш играта завршува со туркање и сите облози ќе бидат вратени.

Ако сакате да победите во Блек Џек, треба да имате рака која има подобра вредност. Кога играте во копнено казино, на масата може да има до 6 играчи и играта се игра со 6 или 8 палуби со карти. Пред да започне играта, треба да ставите облог и ќе добиете 2 карти, како и дилерот.

Вашите картички ќе бидат свртени нагоре, додека дилерот ќе добие една карта свртена нагоре и една картичка свртена надолу. Ова е предизвикувачкиот дел затоа што не знаете што има вашиот противник, можете само да навестувате. Откако ќе ги видите вашите карти и отворената карта на дилерот, треба да одлучите како да продолжите да играте.

Прво ќе играш со рака, а потоа ќе игра и дилерот. Ако не паднете, ќе чекате да дојде редот на дилерот, а потоа вашите картички ќе се споредат и кој и да е победник, ќе добие исплата. Дилерот ќе ја игра својата рака следејќи строги правила. Имаат само две опции, да удрат или да застанат. Ќе стојат на рака со вкупна вредност од 17 или повеќе, а ќе удираат на вкупна вредност од 16 или помалку.

Играчот има повеќе опции на располагање за да ја подобри вредноста на својата рака. За почеток, можете да стоите ако сте задоволни со вашата рака и се надевате дека со картите што ги имате можете да го победите дилерот.

Другата опција е да се погоди. Ова значи дека ќе добиете нова картичка со надеж дека ќе ја подобрите вкупната вредност на вашата рака. Може да добиете онолку картички колку што сметате дека се потребни.

Осигурувањето е спореден облог што можете да го ставите кога картата на дилерот е Аце. Се обложувате дека дилерот има природна 21, и ако има, тогаш ќе го добиете страничниот облог, но ќе го изгубите вашиот првичен облог.

Предавањето е откажување од рака и за тоа ќе изгубите само половина од вашиот облог. Во зависност од варијацијата на блек џек што ја играте, може да има предвремено предавање и доцна предавање. Дозволено е предвремено предавање пред дилерот да провери дали има блек џек, а доцното предавање е дозволено откако дилерот ќе провери дали има блек џек или не. Ако се случи, тогаш не е дозволено предавање.

Double Down е уште една опција достапна за вас. Можете да ги искористите предностите од удвојувањето само кога имате добра рака. Мора да ставите уште еден облог и за тоа ќе добиете само една карта.

Кога двете карти што ќе ги добиете првично се со иста вредност, тогаш можете да ја поделите раката и да ја играте како две одвоени раце. За да го направите тоа, ќе мора да поставите втор облог еднаков на вашиот првичен облог.

Совршени парови

Совршените парови се уште еден интересен облог, кој можете да го поставите кога играте Блек Џек. Постојат 3 различни типови на парови и тие се како што следува:

· Мешан пар е пар кој е направен со карти со иста вредност, но различен костум.

· Обоен пар е пар направен од 2 карти со иста боја, но различен костум.

· Совршен пар е пар составен од две карти со иста вредност на ист костум.

Рулет

Рулет

Рулетот е одлична игра што можете да ја играте во казиното 20Bet. Да бидеме прецизни, тука има повеќе од 100 различни верзии на играта за да можете да ја најдете онаа што ви се допаѓа. Можете да изберете од следниве игри:

 • Американски рулет
 • Европски рулет
 • Француски рулет
 • Европски рулет
 • Среќен спин евро рулет
 • Неонски рулет
 • Американски рулет
 • ВИП американски рулет
 • ВИП европски рулет
 • Рулет за зумирање
 • Рулет Кралска
 • Европски рулет ВИП
 • Рулет со песна
 • Европски рулет Сребрена
 • Рулет Сребрена
 • Златен чип рулет
 • Европски рулет Про
 • Среќен рулет
 • Божиќно издание на европски рулет

Рулетот е многу едноставна игра со неколку правила што треба да ги научите пред да одлучите да играте за вистински пари. Првото нешто што треба да го разберете е дека постојат три класични верзии на играта, европски, француски и американски рулет. Европскиот и францускиот рулет е подобра опција ако сте почетник, бидејќи овие сорти нудат долниот раб. На рулетот има 37 џебови со броеви од 1 до 36 и една нула. Американскиот рулет има 38 џебови, со бројки од 1 до 36 и една и двојна нула. Двојната нула го зголемува работ на куќата, па ако барате попредизвикувачка игра тогаш ова е онаа за вас.

Следното нешто на кое треба да обрнете внимание е различните облози што можете да ги поставите. Постојат две категории на облози, внатрешни и надворешни облози и тие се како што следува:

· Право нагоре е облог на еден број со најголема исплата.

· Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата.

· Уличен облог е облог на три броја кои се на три броја еден до друг на масата.

· Агол залог е облог на четири соседни броеви.

· Облог во линија е облог на два реда и опфаќа шест броја.

· Облогот со десетици е облог на 12 броеви по ред. Има 3 дузина облози, првиот 12, вториот 12, а третиот 12 броеви.

· Облог за колона е облог на колона од 12 броеви.

· Високо/Ниско е облог на сите ниски или сите високи броеви.

· Црвено/Црно е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб, без разлика на бројот.

· Непарен/парен е облог за тоа дали добитниот број е парен или непарен.

Можете да комбинирате облози ако сакате да покриете поголем дел од табелата, но треба да знаете дека овие облози не се профитабилни, па затоа не си правите услуга.

Спортско обложување

Спортско обложување

Во 20Bet има разновиден опсег на пазари за спортско обложување на настани од целиот свет. На левата страна на екранот, можете да го најдете списокот со вкупно спортски настани и настани во живо. Некои од спортовите вклучени овде се фудбал, тенис, кошарка, пинг-понг, хокеј на мраз, одбојка, бејзбол, американски фудбал, бадминтон, бокс, ракомет, контра-штрајк, крикет, пикадо, еспортски крал на славата, хокеј на трева, флорбол, League of Legends, MMA, Overwatch, рагби и снукер.

Фудбалот е убедливо најпопуларниот спорт и во казиното 20Bet можете да најдете над 800 национални и меѓународни настани. Некои од настаните вклучуваат:

 • премиер лига
 • Ла Лига
 • Лига Европа на УЕФА
 • Лигата на шампионите на УЕФА
 • Серија А и
 • Бундеслигата

По фудбалот, тенисот и кошарката се во согласност со речиси 200 настани соодветно.

Можете да ставате различни облози во казиното и некои од пазарите за обложување што се нудат во казиното 20Bet вклучуваат:

 • Натпревар (исход од настан)
 • Точен резултат
 • Над/под (вкупно)
 • Пар/непарен
 • Од глава до глава
 • Полувреме / Цело време
 • Периодско обложување
 • Нерешено без облог
 • Хендикеп
 • Азиски хендикеп
 • Двојна шанса

Казиното 20Bet нуди и некои необични пазари, па ако сакате да поставите попредизвикувачки облози, можете да ги погледнете следните:

 • Тимот што го постигнува првиот гол
 • Време на гол
 • Двата тима да постигнат гол - Да/Не
 • Натпревари со резултати по полувремиња, периоди, четвртини, ининги
 • Досудена казна - Да/Не
 • Испраќање е исклучено - Да/Не
 • Прва/Последна резервација
 • Четврт/половина/ Период X
 • Тимот прв да постигне гол и да победи

Ако уживате во 20Bet, мислиме дека ќе уживате и во Betchan. Прочитајте го нашиот целосен преглед на Betchan овде.

Правила за обложување на американски фудбал

Доколку настанот е одложен поради некоја причина, процесот на обложување ќе продолжи во моментот кога натпреварот ќе продолжи.

Кога се нудат коефициенти со неточно време на натпревар, обложувањето ќе биде поништено.

Ако сите тимови се претставени погрешно, процесот на обложување може да биде прекинат.

Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

Казиното 20Bet нуди огромен избор на игри и со тоа може да ги задоволи потребите на повеќето типови играчи. Сите игри се категоризирани во различни јазичиња, така што треба многу брзо да го најдете она што го барате. Можете исто така да барате наслови од одредени провајдери

слотови

слотови

Има многу различни слот игри што можете да ги играте во 20Bet Casino. Сите тие се поделени во 3 категории: популарни, нови и џекпот. Можете да најдете игри од некои од најпопуларните провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Belatra, iSoftBet, Playtech, Quickspin и Microgaming.

Сите игри имаат интересни карактеристики како што се бесплатни вртења, мултипликатори и специјални симболи, само за да именуваме некои. Игрите кои нудат прогресивни џекпот се оние кои играчите ги сметаат за најпривлечни. Тие нудат суми кои ќе ви го променат животот, доколку среќата е на ваша страна. Некои популарни џекпот игри што може да ги играте во казиното 20Bet вклучуваат 5 Lions Gold од Прагматично играње, Age of the Gods од Playtech, Book of Tattoo од Fugaso или Bank Robbers од Belatra.

Игри на маса

Игри на маса

Вреди да се спомене и библиотеката со игри на маса во 20Bet. Сите игри се достапни и во делот за казино во живо, па можете да се обидете да ги играте и со дилер во живо. Можете да најдете различни варијанти на рулет, блек џек, бакара и покер се на располагање. Некои други игри на маса вклучуваат Bet on Numbers by Ezugi, Monopoly и Deal or no Deal by Evolution Gaming.

Постојат повеќе од 100 сорти на рулет со различни барања за обложување, така што секој може да најде нешто за својот вкус.