20bet Преглед 2024 - Payments

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Опции за плаќање во 20bet: Начини за депозит и повлекување

Кога станува збор за управување со вашите средства во 20bet, ќе најдете низа практични опции за плаќање на располагање. Без разлика дали депонирате или повлекувате, казиното нуди популарни методи како Skrill, Neteller, банкарски трансфер, инстант банкарство, Интернет банкарство, Sofort и Multibanco.

Брзина на трансакција: депозитите се обработуваат веднаш за да можете веднаш да започнете да играте. Повлекувањата исто така се постапуваат навремено за да се осигура дека ќе ги добиете вашите добивки што е можно побрзо.

Надоместоци: Бидете сигурни дека нема скриени провизии кога станува збор за депозити и повлекувања на 20bet. Можете да уживате во трансакциите без проблеми без никакви трошоци за изненадување.

Ограничувања: Казиното разбира дека играчите имаат различни преференции и буџети. Затоа нудат флексибилни лимити и за депозити и за повлекувања. Можете да изберете износ што одговара на вашите потреби.

Безбедност: Вашата безбедност е врвен приоритет на 20bet. Тие имплементираа силни безбедносни мерки за да се осигураат дека сите трансакции се безбедни и заштитени од неовластен пристап.

Специјални бонуси: Со избирање на специфични начини на плаќање, можеби ќе ги исполнувате условите за специјални бонуси или поволности. Внимавајте на овие возбудливи понуди!

Флексибилност на валутите: Без разлика која валута претпочитате да ја користите, 20bet располага со различни валути за да го направи вашето искуство со играње беспрекорно.

Услуга за клиенти: Ако некогаш имате какви било грижи или прашања во врска со плаќањата, пријателскиот тим за услуги на клиентите е секогаш подготвен да ви помогне на брз и ефикасен начин.

Со овие опции и функции за плаќање, 20bet обезбедува непречено финансиско искуство за сите играчи.

Во казиното се достапни различни начини на плаќање, но имајте на ум дека опциите може да варираат во зависност од вашата локација и валутата што ја користите.

Максималниот износ што можете да го повлечете дневно е ограничен на 4.000 долари, а највисокиот износ што можете да го освоите по облог е ограничен на 100.000 долари.

Ова се само некои од начините на плаќање достапни во казиното:

  • Кредитна картичка - Visa/Mastercard
  • Е-паричник
  • Скрил
  • Нетлер
  • Криптовалута
  • Многу подобро
  • Јетон
  • Sticpay
  • Флексепин
  • Неосурф