20bet - Payments

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Payments

Различни начини на плаќање се достапни во казиното 20Bet за да можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара. Некои од најпопуларните начини на плаќање и за играчите и за казина се Neteller и Skrill, а добрата вест е што тие се достапни и овде. Единствениот недостаток е што Paypal не е достапен, но сигурни сме дека ќе го додадат доволно наскоро.

Во казиното се достапни различни начини на плаќање, но имајте на ум дека опциите може да варираат во зависност од вашата локација и валутата што ја користите.

Максималниот износ што можете да го повлечете дневно е ограничен на 4.000 долари, а највисокиот износ што можете да го освоите по облог е ограничен на 100.000 долари.

Ова се само некои од начините на плаќање достапни во казиното:

  • Кредитна картичка - Visa/Mastercard
  • Е-паричник
  • Скрил
  • Нетлер
  • Криптовалута
  • Многу подобро
  • Јетон
  • Sticpay
  • Флексепин
  • Неосурф
Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)