20bet Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Казиното 20Bet додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да ги повлечете вашите добивки. Некои од методите вклучуваат:

  • Кредитна картичка - Visa/Mastercard
  • Скрил
  • Нетлер
  • Криптовалута
  • Ecopayz
  • Многу подобро
  • Јетон
  • Sticpay
  • Е-паричник

Казиното ќе го обработи вашето барање за повлекување во рок од 12 часа, а постои и дополнителна регулатива за повлекување за ВИП играчите, што е уште една придобивка да се биде дел од семејството на 20Bet Casino.

Откако казиното ќе го добие вашето барање за повлекување, тие се обидуваат да го обработат повлекувањето што е можно поскоро. Обично им требаат 12 часа за да го обработат вашето барање за повлекување и да ги ослободат средствата. Трансакцијата во последно време ја управуваат вашите даватели на плаќања, така што времето на повлекување може да варира.

Ако користите е-паричници за вашето повлекување, средствата треба да се појават на вашата сметка речиси веднаш штом ќе бидат пуштени.

Како да се повлечете?

Повлекувањето е многу едноставна процедура во казиното 20bet. Мора да кликнете на картичката Плаќање и ќе видите достапни 3 опции, депозит, повлекување и историја на трансакции.

Кликнете на опцијата Повлекување и ќе ве однесе до страницата за повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите, внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и потврдете го повлекувањето.

Валути

Можете да користите различни валути за да направите повлекување на вашите средства, вклучувајќи аргентински пезос, бразилски реал, бугарски лев, канадски долар, чилеански пезос, кинески јуани, чешка коруна, евро, унгарска форинта, индиска рупија, ирачки динар, јапонски јен, Малезиски Рингит, мексикански пезос, новозеландски долар, нова сол Перу, норвешка круна, пакистанска рупија, полска злота, руска рубља, швајцарски франк, тајландски бах, американски долар, украинска гривни и виетнамски донг.

Total score7.8
Добрите
+ 96%+ исплата на врвни спортови
+ Брза услуга за клиенти
+ Казино за спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)