21casino Преглед 2024 - About

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
About

About

21casino е возбудливо казино кое нуди одличен избор на игри, безбедни опции за плаќање и професионална поддршка на клиентите. Сајтот работи од 2015 , и има изградено солидна репутација дека е доверлив и доверлив провајдер.

Тие нудат директна платформа за хостирање за нивните постоечки оператори и целосно решение за бела етикета. Групацијата White Hat има модуларен сервис кој нуди флексибилност на операторите со неколку опции додека тие растат. Тие се познати како опции за БОТ, или Изградба, работа и пренос. Можете да најдете над 1000 казино игри од различни провајдери и Kambi Sportsbooks во нивната понуда.

Компанијата што раководи со 21Casino се нарекува Imperium Network Solutions Limited Casinos. Тие се лиценцирани и регулирани од Комисијата за коцкање во ОК. Го ставија играчотПотребите на `s прво и од денот на лансирањето се обидуваат да ги донесат најквалитетните игри на пазарот. По тој редослед, можеме да кажеме, платформата за казино White Hat стои зад некои од најдобрите онлајн слотови, казино игри и производи за дилер во живо.

Сопственик и извршен директор

Сопственик и извршен директор

White Hat Gaming е основана од Макс Рајт. Тој има над 12 години искуство во индустријата за игри. Тој беше ко-основач на многу операции за покер и казино што доведоа до тоа да стане оператор на казино со Microgaming во 2006 година. Откако го продаде бизнисот во 2011 година, Макс се пресели во индустријата за софтвер за игри, непосредно пред да ја основа White Hat Gaming во 2012 година.

Извршен директор на White Hat Gaming е Фил Гелван, кој има над 12 години искуство во индустријата за игри. Неговите почетоци беа во развој на софтвер и техничка продажба. Тој се искачи на својата професионална скала извршувајќи голем број оперативни улоги во различни казина на Microgaming, пред да го достигне својот врв со преземање на работа во White Hat Gaming во 2016 година.

Број на лиценца

Број на лиценца

White Hat Group е лиценцирана од:

· Комисија за коцкање на Велика Британија, а нивниот број на лиценца е 000-052894-R-329546-001 за клиенти во Велика Британија. · Шведската управа за коцкање, Spelinspektionen, и нивниот број на лиценца е 18Li7478 за клиенти во Шведска. Се издава на 5 години почнувајќи од 01.01.2019 година. · Органот за игри на среќа на Малта и нивниот број на лиценца е MGA/B2C/370/2017. Се издава на 01.08.2018 година за сите останати клиенти. Каде е базирано 21Casino?

Казиното е со седиште во Малта и неговата целосна адреса е 85 St John Street, Valetta, VLT1165, Malta.