21casino Преглед на казино - About

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Историја

Макс Рајт го основа 21Casino, кој е дел од реномираната групација за игри на среќа White Hat, во 2015 година. White Hat се смета за најсовремена платформа која обезбедува врвни решенија за игри. Некои од работите што се горди што ги поседуваат се:

· Управување со сметки на играч (PAM) · Дигитален паричник · Алатки за откривање и спречување измами · CRM интеграција · Систем за управување со содржина

Тие нудат директна платформа за хостирање за нивните постоечки оператори и целосно решение за бела етикета. Групацијата White Hat има модуларен сервис кој нуди флексибилност на операторите со неколку опции додека тие растат. Тие се познати како опции за БОТ, или Изградба, работа и пренос. Можете да најдете над 1000 казино игри од различни провајдери и Kambi Sportsbooks во нивната понуда.

Компанијата што раководи со 21Casino се нарекува Imperium Network Solutions Limited Casinos. Тие се лиценцирани и регулирани од Комисијата за коцкање во ОК. Го ставија играчотПотребите на `s прво и од денот на лансирањето се обидуваат да ги донесат најквалитетните игри на пазарот. По тој редослед, можеме да кажеме, платформата за казино White Hat стои зад некои од најдобрите онлајн слотови, казино игри и производи за дилер во живо.

Сопственик и извршен директор

White Hat Gaming е основана од Макс Рајт. Тој има над 12 години искуство во индустријата за игри. Тој беше ко-основач на многу операции за покер и казино што доведоа до тоа да стане оператор на казино со Microgaming во 2006 година. Откако го продаде бизнисот во 2011 година, Макс се пресели во индустријата за софтвер за игри, непосредно пред да ја основа White Hat Gaming во 2012 година.

Извршен директор на White Hat Gaming е Фил Гелван, кој има над 12 години искуство во индустријата за игри. Неговите почетоци беа во развој на софтвер и техничка продажба. Тој се искачи на својата професионална скала извршувајќи голем број оперативни улоги во различни казина на Microgaming, пред да го достигне својот врв со преземање на работа во White Hat Gaming во 2016 година.

Број на лиценца

White Hat Group е лиценцирана од:

· Комисија за коцкање на Велика Британија, а нивниот број на лиценца е 000-052894-R-329546-001 за клиенти во Велика Британија. · Шведската управа за коцкање, Spelinspektionen, и нивниот број на лиценца е 18Li7478 за клиенти во Шведска. Се издава на 5 години почнувајќи од 01.01.2019 година. · Органот за игри на среќа на Малта и нивниот број на лиценца е MGA/B2C/370/2017. Се издава на 01.08.2018 година за сите останати клиенти. Каде е базирано 21Casino?

Казиното е со седиште во Малта и неговата целосна адреса е 85 St John Street, Valetta, VLT1165, Malta.

Total score8.0
Добрите
+ Широк избор на слотови
+ Чист дизајн
+ Најнови игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (6)
Австро-германски
Англиски
Норвешки
Португалски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Јужноафрикански ранд
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Австрија
Аргентина
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (61)