21casino Преглед 2024 - Account

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Account

Account

Того, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Финска, Гватемала, Индија, Замбија, Доминиканска Република, Сејшели, Бермуди, Кирибати, Еритреја, Мали, Костарика, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Црна Гора, Трубарау, Црна Гора, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Уругвај, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Руанда, Никарагва, Макао, Нова Каледонија, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Обединетото Кралство, Мадагаскар, Островот Ман, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Монако, Соломоновите Острови, Чиле, Гамбиа Хаити, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Луксембург, Гренланд, Габон, Норвешка, Маршалските Острови, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Коморите, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Доминика Острови, Бенин, ,Мавританија,Ирска,Лихтенштајн,Андора,Монсерат,Колумбија,Чад,Џибути,Сан Марино,Филипини,Канада,Кукови Острови,Камерун,Босна и Херцеговина,Суринам,Свазиленд,Мексико,ХрватскаМауритиБразил

Повторно отворете ја сметката

Повторно отворете ја сметката

Ако одлучите да ја затворите вашата сметка поради некои причини, истата сметка може повторно да се отвори во секое време. Можете да побарате преку разговор во живо или е-пошта, без разлика дали сакате да ја отворите или затворите вашата сметка. Единственото нешто што треба да направите е да ви биде многу јасно што сакате. Можете да побарате вашата сметка да биде ЗАТВОРЕНА или САМОИСКЛУЧЕНА и следете ги инструкциите за тоа.

Ограничете ја сметката

Ограничете ја сметката

Вие како играч ви е дозволено да имате само една сметка. Ако казиното сфати дека имате повеќе сметки, го задржува правото да ја затвори таквата сметка и да ги поништи сите добивки и бонуси.

Кога отворате сметка, треба да ги изберете вашето корисничко име и лозинка. Сите лични информации што ги споделувате со казиното се чуваат приватни. Вие сте одговорни за сите облози што се ставени на вашата сметка. Во случај да ги заборавите деталите за вашето најавување или мислите дека трето лице ги користи вашите информации, треба веднаш да го контактирате казиното. Ќе добиете нови безбедносни детали преку е-пошта.

Ако случајно друго лице пристапи до вашата сметка, сите негови постапки ќе се сметаат за ваша одговорност. Тоа го прави `` не е важно дали сте го одобриле нивниот пристап или не. Во овие случаи, казиното го држите безопасно за сите трошоци, побарувања и штети поврзани со користењето на вашата сметка од трето лице.

Процес на верификација

Процес на верификација

Проверки за верификација

  1. Кога отворате сметка, се согласувате дека казиното може да изврши одредени проверки за верификација. Казиното има право да ја затвори, суспендира или укине вашата сметка доколку има проблеми со проверките за верификација.
  2. Ќе треба да ја потврдите вашата е-пошта преку врска за активација или со користење на друг доказ за да покажете дека сметката за е-пошта припаѓа на вас. Вашата сметка може да биде суспендирана ако не успеете во овој чекор и ако сите добивки се поништат додека не се потврдат деталите за сметката.
  3. Казиното може да користи агенции од трета страна за да ја потврди вашата возраст. Откако ќе завршат проверките за верификација и ќе се докаже дека не сте полнолетни за коцкање, ќе се случат следниве работи: (i) вашата сметка ќе биде затворена; (ii) казиното ќе ги задржи сите добивки; (iii) сите депонирани средства ќе ви бидат вратени со метод за кој казиното смета дека е најсоодветен. Во случај да сте направиле претходно повлекување, износот ќе биде одбиен од вратениот износ.
  4. Казиното има право да изврши дополнителни проверки за верификација. Казиното може да користи агенции од трета страна за да ја потврди вашата возраст, идентитет, адреса, начин на плаќање или која било друга информација што е потребна. Овој процес може да вклучува проверка на одредени јавни или приватни бази на податоци. Откако ќе направите сметка, се согласувате дека казиното може да ги користи, снима и открива таквите лични информации. Законот за заштита на податоци подразбира дека третите страни што ги користи казиното се целосно свесни и секогаш постапуваат во согласност со неговите одредби и упатства. Можеби ќе треба да ја испратите вашата лична карта како дел од проверките за верификација или некој друг документ. Вашата сметка може да биде суспендирана и нема да ви биде дозволено да ставате облози додека не ги завршите проверките за верификација. Казиното има право да изврши дополнителна проверка на верификациите. Тие може да побараат дополнителни документи или информации, со цел да ја потврдат вашата возраст, адреса и детали за плаќање. Сето ова е направено за да се заштити вашата сметка. Ако случајно, казиното не може да ги потврди вашите податоци откако ќе ги завршите проверките за верификација или ако не сте подготвени да продолжите да обезбедувате доказ за вашата возраст или други потребни информации, казиното: (i) ќе го затвори вашиот сметка и (ii) вратете ја вредноста на вашите првични депозити. Запомнете дека вишокот на добивки нема да се кредитираат.
  5. Бидејќи перењето пари е огромен проблем, казиното, како дел од нивната усогласеност со директивите на ЕУ за спречување перење пари, ќе изврши дополнителни проверки. Можеби ќе биде побарано не само да го потврдите вашиот идентитет и адреса, туку и да докажете дека ги поседувате парите што сакате да ги коцкате, вклучувајќи го и изворот на вашите средства или богатство. Незаконски е да користите пари што ги добивате од криминални, нелегални и измамнички активности. Казиното има право да го следи секое невообичаено однесување и тие се должни да го пријават таквото однесување до полицијата или до соодветните органи. Ако не успеете да одговорите на кое било барање за информации, тогаш казиното може и ќе ја затвори вашата сметка.
Најава, корисничко име и лозинка

Најава, корисничко име и лозинка

Откако ќе ја креирате вашата сметка, прилично е лесно да ја одржувате истата.

  1. Можете да отворите и да управувате само со една сметка. Ако казиното открие дека имате повеќе од една сметка во исто време, казиното го задржува правото да ги затвори сите тие сметки и да ги поништи сите добивки и бонуси од сите сметки. Откако ќе заврши процесот, казиното ќе ви го врати депозитот, но тој износ ќе биде предмет на одбивање на сите трошоци за обработка на плаќањата.
  2. Првото нешто што треба да направите кога отворате сметка е да изберете единствено корисничко име и лозинка. Овие информации се чуваат приватни и вие сте одговорни за секој облог што го ставате на вашата сметка, откако ќе ги дадете точните безбедносни информации. Во случај да ги изгубите вашите информации за најавување или да верувате дека некој друг ја користи вашата сметка, треба веднаш да го контактирате казиното. Новите безбедносни детали ќе ви бидат испратени по е-пошта.
  3. Кога некој друг ја користи вашата сметка, иако вие не сте го овластиле таквото однесување, вие сè уште сте одговорни за сите нивни постапки. Казиното нема никаква врска со побарувањата и штетите што произлегуваат во врска со користењето на вашата сметка од трето лице.
Бонус за нова сметка

Бонус за нова сметка

Кога ќе се регистрирате за 21Casino, ќе добиете 50 бонус вртења без депозит за користење на Narco`s слот. Ова е одлична игра која доаѓа од NetEnt и дефинитивно треба да ја играте.

Тоа не е сè, има 121% бонус за добредојде за депозит за нови играчи, и дефинитивно треба да го искористите тоа.

Земји

Земји

Ограничени земји

Не секоја земја може да пристапи и да ја користи веб-страницата. Ова може да се случи поради многу причини, најчесто, коцкањето е нелегално во некои делови од светот. На пример, САД не поддржуваат онлајн коцкање и затоа се нарекуваат „Ограничена територија“. Ваша одговорност е да потврдите дали сте дел од тие територии или дали е дозволено коцкање во јурисдикцијата каде што живеете. Кога станува збор за 21Casino, таквите ограничени територии вклучуваат: · Авганистан · Албанија, · Алжир · Американска Самоа · Ангола · Австралија · Бахамите · Белгија · Боливија · Боцвана · Бугарија · Камбоџа · Куба · Данска · Еквадор · Естонија · Етиопија · Франција · Гана · Гуам · Гвајана · Унгарија · Индонезија · Иран · Ирак · Израел · Италија · Кенија · Народна Демократска Република Лао · Латвија · Литванија · Мартиник · Мјанмар · Нигерија · Северна Кореја · Северни Маријански Острови · Пакистан · Палестина · Држава, Панама · Папуа Нова Гвинеја · Полска · Португалија · Реунион · Романија · Русија · Сао Томе и Принципе · Србија · Сингапур · Словачка · Словенија · Јужна Африка · Шпанија · Шри Ланка · Судан · Швајцарија · Сирија · Танзанија · Тајланд · Тринидад и Тобаго · Тунис · Турција · Уганда · Соединетите Американски Држави · Соединетите Американски Држави Мали оддалечени острови · Вануату · Виетнам · Девствени Острови (САД) · Јемен · Зимбабве

Следниве земји немаат право да играат игри со прогресивен џекпот и сите добивки, доколку ги има, ќе бидат поништени: · Азербејџан · Индија · Јапонија · Малезија · Катар · Тунис

Зошто си блокиран?

Зошто си блокиран?

Самоисклучувањето е еден вид брава која е поставена на минимум 6 месеци. Ако ја изберете оваа опција, се согласувате да бидете самоисклучени од целата мрежа не само од оваа веб-локација. Во овој период не ви е дозволено да се регистрирате за нова сметка.

Зошто веб-страницата не работи?

Зошто веб-страницата не работи?

Можно е поради лиценцирање и јурисдикциски ограничувања веб-локацијата да не работи во даден момент.

Зошто коцкањето е нелегално?

Зошто коцкањето е нелегално?

Онлајн коцкањето може да биде нелегално во одредени земји, така што нема да имате пристап до веб-страницата.

Кои земји можатНемате пристап до веб-страницата?

Кои земји можатНемате пристап до веб-страницата?

Еве список на земји кои не можат да пристапат на веб-страницата, а тие се следните: · Авганистан · Албанија, · Алжир · Американска Самоа · Ангола · Австралија · Бахамите · Белгија · Боливија · Боцвана · Бугарија · Камбоџа · Куба · Данска · Еквадор · Естонија · Етиопија · Франција · Гана · Гуам · Гвајана · Унгарија · Индонезија · Иран · Ирак · Израел · Италија · Кенија · Демократска Република Лао · Латвија · Литванија · Мартиник · Мјанмар · Нигерија · Северна Кореја · Северна Маријана Острови · Пакистан · Палестина · Држава, Панама · Папуа Нова Гвинеја · Полска · Португалија · Реунион · Романија · Русија · Сао Томе и Принципе · Србија · Сингапур · Словачка · Словенија · Јужна Африка · Шпанија · Шри Ланка · Судан · Швајцарија · Сирија · Танзанија · Тајланд · Тринидад и Тобаго · Тунис · Турција · Уганда · Соединетите Американски Држави · Мали оддалечени острови на САД · Вануату · Виетнам · Девствени Острови (САД) · Јемен · Зимбабве