21casino Преглед 2024 - Bonuses

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Како функционира бонусот?

Откако ќе го направите вашиот депозит, салдото на вашата сметка ќе се состои од салдо на готовинска сметка и салдо на бонус сметка. Вистинските пари што сте ги депонирале ќе бидат во вашиот готовински биланс, а сумата што ќе ја добиете со вашиот бонус ќе биде уплатена во салдото на бонусот.

Постојат различни видови на бонуси кои се ограничени на различни видови игри. На пример, има бонуси кои важат само за слотови. Откако ќе влезете во игра, салдото на бонусот ќе ви покаже дали средствата се дозволени за играње или не. Ако влезете во дадена игра и не ги гледате парите на вашата сметка, тогаш играта е ограничена за тој конкретен бонус. Ако вие како играч одлучите да играте игра што не е вклучена во игрите што се сметаат за исполнување на условот за бонус, казиното го задржува правото да го одбие вашето повлекување. Тие исто така можат да ги отстранат и бонусните пари и добивките без никакво дополнително известување до вас и да ги заклучат сите ваши сметки бидејќи ја злоупотребувате промоцијата.

Сите добивки и депозитот ќе бидат заклучени додека не ги завршите барањата за обложување за дадениот бонус. Во случај промоцијата да дозволи повлекување со активно салдо на бонус, тогаш преостанатите бонуси ќе бидат отповикани.

Секоја сума на бонус што се кредитира на играчот подлежи на облог од x35, а штом ќе ги завршите барањата за обложување, тогаш износот се претвора во вашиот готовински биланс. Ова е моментот кога можете да ги повлечете сите ваши добивки, освен ако не е експлицитно наведено поинаку во Значајните услови.

Барањата за обложување се вкупниот износ што треба да се обложи на играта за да се конвертира бонусот во парични средства. Не секоја игра придонесува исто за процентот на барањата за обложување. Пред да направите депозит и да одлучите која игра сакате да ја играте, треба да ја проверите листата на игри и распределбата на тежината за сите цели на обложување.

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност

Loyal Royalty е програма што 21Casino им ја нуди на своите играчи. Ова значи дека вие како играч автоматски собирате поени за лојалност секој пат кога правите депозит. Откако ќе соберете 200 поени, што е еквивалентно на 1 €, можете лесно да ги откупите вашите поени. Има некои ограничувања за износот на поени што можете да ги откупите дневно, а во 21Casino тој број е 10.000 поени или 50 евра во бонус пари.

Специфични промотивни одредби и услови за лојални авторски права

Секогаш кога ќе обложите 10 евра, ќе ги добивате следните поени во зависност од играта што ја играте. Ако играте слотови, ќе добиете 2 поени, картичките за гребење исто така ќе ви донесат 2 поени, Видео покер 1 поен, Бинго 1 поен, Блек Џек 0,50 и Рулет 0,25 поени.

Ако сакате да го видите вкупниот број на поени за лојалност што ги имате, можете да го направите тоа во деталите за вашата сметка.

Она што треба да го запомните е дека сите бонус пари што ќе ги добиете треба да се обложуваат 35 пати пред да се претворат во вистински пари во готовина. Различните игри различно придонесуваат за барањата за обложување, па затоа е подобро да ја проверите листата на игри пред да започнете да играте.

Постои ограничување на максималниот облог по спин, кој е 5 €. Ако одлучите да го зголемите облогот додека сеуште играте со парите од бонус, во тој случај казиното го задржува правото да ги конфискува сите ваши добивки.

Добрата вест овде е дека не постои максимален лимит за готовина, што значи дека сите пари што ќе ги освоите се ваши за преземање.

Ако поради некоја причина не го искористите бонусот во рок од 30 дена, тој ќе биде отстранет од вашата сметка.

Ако повлечете некој од вашите готовински депозит додека вашиот бонус е сè уште активен, во тој случај средствата од бонусот ќе бидат отстранети од вашата сметка.

Ако не ги исполнувате сите барања споменати погоре, не можете да ги повлечете вашите бонус средства.

Ако сакате да ги прегледате Условите и правилата на 21Casino, можете да ги најдете сите информации на нивната веб-страница овде.

Нивните стандардни промотивни одредби и услови важат во целост и тие може да се најдат овде.

Бонус за повторно вчитување

Бонус за повторно вчитување

Диви бонус за повторно вчитување

21Казино нуди бонус за повторно вчитување од 21% што ќе го наплаќа вашето салдо до 210 евра. Така, секој понеделник и вторник треба да ги чекате овие неверојатни бонуси кои ќе ви го зголемат балансот. Да бидеме искрени, да имаш 420 евра до вторник е голема работа и тоа е нешто што можешне пропушти.

Единственото нешто што треба да направите е да направите депозит на потребниот ден и да го побарате вашиот бонус. Можеме да кажеме дека понеделниците сепак не се толку лоши.

Wild Reload Специфични промотивни одредби и услови

Има неколку работи што треба да ги имате на ум кога станува збор за бонусот Wild Reload. Достапно е само за постоечки играчи.

Следниве бонуси се достапни само за вас: · 21% бонус на вашиот прв готовински депозит што треба да го направите некаде помеѓу понеделник 01:00 часот и вторник 00:59 часот по средноевропско време и може да добиете најмногу до 210 евра. · 21% бонус на вашиот прв готовински депозит што треба да го направите некаде помеѓу вторник 01:00 часот по средноевропско време и среда 00:59 часот и може да добиете најмногу до 210 евра. · Минималниот износ што треба да го депонирате е 10 € за да се квалификувате за бонусот. Во исто време, минималниот износ што можете да го повлечете е 10 евра. · Може да бидете наградени со само еден бонус по сметка по играч. Ако ја прекршите оваа клаузула, тогаш казиното го задржува правото да ја суспендира вашата сметка. · Откако ќе освоите одредена сума на пари, можете да ја повлечете истата сума ако сте играле според правилата. Ако казиното се сомнева во промотивна злоупотреба или нередовна игра, вашата сметка ќе биде суспендирана. · Максималниот износ што можете да го обложите по спин е 5 €. Ако се обложите поголема од оваа сума додека сеуште сте во бонус игра, казиното го задржува правото да ги конфискува сите ваши добивки. · Секој пат кога играте со бонус пари, постојат одредени барања што треба да ги исполните за да ги претворите бонусните средства во парични средства. Во 21Casino треба да обложите 35 пати поголема од почетната вредност на средствата за бонуси. · Секоја игра различно придонесува за барањата за обложување. Можете да го најдете списокот на игри и, исто така, нивната соодветна тежина во однос на барањата за обложување. · Само за овој бонус, парите од бонусот придонесуваат за барањата за обложување, а вашите парични средства немаат никаква врска со барањата за обложување. Ова значи дека можете да направите повисок депозит ако сакате. · Ако случајно имате неискористени бонус средства, по 30 дена тие ќе бидат отстранети од вашата сметка. · Ако го повлечете вашиот готовински депозит додека бонусот е сè уште активен, тогаш вашите бонус средства ќе бидат веднаш отстранети. · Само откако ќе ги исполните сите барања споменати погоре, можете да направите повлекување на вашите парични средства.

Бонус за натпревар

Бонус за натпревар

Одлична зделка што 21Casino им ја нуди на своите играчи е бонус за натпревар од 121%. Овој бонус е исто така предмет на барања за 35 временски обложувања и може да се користи на која било игра што ја сакате.

Бонус со висок ролери

Бонус со висок ролери

Ако потрошите многу време и пари играјќи во кое било казино, добивате статус на висок ролер, со што заработувате висок бонус. Секое казино сака да ги гледа своите играчи да се враќаат на редовна основа и да трошат многу пари. Значи, во тој случај казиното исто така сака да ги награди своите играчи и да им покаже дека се навистина ценети. Има некои казина кои ќе понудат бонус за високи ролки што достигнува до 1.500 евра. Но, тоа не е сè, високите ролки можат да добијат и бесплатни пари за играње. Ако некој е голем играч, тогаш го чекаат многу добри работи. Можете добро да ги искористите сите бесплатни работи што ќе ги добивате од секое онлајн казино.

Бонус за добредојде за голем играч

Бонус за добредојде за голем играч

По секоја регистрација ќе добиете бонус за добредојде. Овој бонус варира од казино до казино. Но, најчесто ќе добивате голема количина бесплатни вртења или бесплатни пари за играње. Ова нема врска со тоа дали сте низок или висок валјак. Ако сте висок ролери, тоа е одлично, бидејќи можете да додадете голем бонус на вашата сметка, но најчесто луѓето сакаат да играат мали и да го продолжат своето играчко искуство. Но, ако се сметате себеси за висок ролери, тогаш треба да погледнете наоколу и да најдете ВИП програма која ќе одговара на сите ваши потреби. За да се квалификувате за ВИП програма, прво треба да направите депозит на вашата сметка.

Секое казино има различни барања за нивната ВИП програма, и ако сакате да се квалификувате, тогаш ќе се соочите со голем број услови. Но, основната идеја, зад секое казино е, колку повеќе играте со поголеми суми на пари, толку е поголема веројатноста дека ќе се квалификувате за бонусот High Roller. Повеќето казина со високи ролери го гледаат моменталното однесување на играње и тие можат да ве поканат на ВИП програма врз основа на тоа.

Откако ќе бидете член на казиноСо ВИП програмата ќе имате повеќе предности, не само високиот бонус. Ќе имате менаџер на сметка кој секогаш ќе ви биде достапен. Тие ќе одговорат на сите ваши прашања и ќе ве водат низ сите привилегии во кои можете да уживате.

Не многу луѓе знаат дека не треба да плаќате големи суми пари за да станете ВИП играч. Ако знаете да освоите многу, тогаш лесно ќе ги исполните условите поставени од казиното за да го достигнете нивото на висок ролери.

Може да добиете и висок бонус ако ја користите вашата сметка подолг период, што значи дека сте платиле многу пари во подолг временски период. И ова нема никаква врска со вашето моментално играње.

Условите

Кога станува збор за високи ролери бонуси, постојат одредени услови поврзани со тоа. Првото нешто што треба да направите за да се квалификувате за висок ролерски бонус е да направите прв депозит на вашата сметка. И пропорционално, колку е поголема сумата, толку поголем ќе биде бонусот.

Откако ќе го направите вашиот депозит, постојат одредени правила во врска со тоа како и кога можете да ги ставите парите во бонусот. Ако сте дел од светот на онлајн казиното некое време, знаете дека тие се нарекуваат услови за играње. Значи, генерално, колку е поголем износот на високиот бонус, толку потешко ќе биде да се исплати.

Има одредени работи на кои треба да внимавате, како на пример колку често треба да ги играте парите и колку е висок максималниот облог по натпревар. Само заради тоа, да речеме дека имате 1.000 долари во бонус пари, тогаш треба да ја играте оваа сума 35 пати за да имате право да направите повлекување. Па, тоа е едноставна математика и можете да кажете дека ќе ви треба некое време да се игра за да добиете плата.

Не секое казино нуди висок бонус, но можете да побарате да се придружите на специјална ВИП програма. Ова е главно затоа што не секој играч може да си дозволи да прави големи депозити секоја недела, но тоа случајно не значи дека тие не се високи ролери. Истото важи, на пример, ако направите голем прв депозит, ова не ве прави играч со висока ролери. Времето е главниот фактор што му покажува на казиното каков играч сте и дали треба да бидете дел од ВИП програма или не. Како и да е, условите за ВИП статус варираат од казино до казино. А, ваша работа е да се потрудите и да научите за бонусот што го очекувате. Условите на казиното се јасно наведени на нивната веб-страница и се спомнуваат откако ќе го побарате бонусот.

Не прифаќајте бонус

Не прифаќајте бонус

не нè сфаќајте погрешно, но ако ви се понуди висок ролер бонус или да бидете дел од ВИП програма, тоа не значи дека треба да го прифатите. Главно затоа што не сакате да бидете заглавени со сите тие правила и прописи што треба да ги следите откако ќе го направите, а ги има многу. На крајот на краиштата, вие си играте со сопствените пари, па ви е дозволено да ги трошите како што сакате и да уживате во тоа. Од друга страна, ако пропуштите бонус затоа што не ви се допаѓаат условите, не грижете се дека наскоро ќе ве чека нова понуда. А, ако следната понуда е соодветна за вас, тогаш можете да ја прифатите и да заработите пари.

Бонус за пријавување

Бонус за пријавување

По пријавувањето до 21Casino, ќе добиете понуда за добредојде од светска класа која вклучува 21 бонус вртења и бонус од 121% до 300 евра.

Бонус за добредојде/придружување

Бонус за добредојде/придружување

21Casino е едно од најпознатите имиња во индустријата за онлајн казино, па не е изненадување што тие нудат некои сочни награди за своите играчи. Ако вашата земја е наведена како поддржана локација за казиното, тогаш можете да направите нова сметка и да ги искористите наградите што се тука за вас.

21Casino е многу забавно казино и дава луксузна атмосфера, така што секој играч се чувствува посебно и има чувство како да е пренесен на гламурозна локација. Друга работа на која обрнаа внимание е примамливиот бонус за добредојде што ќе го остави без зборови секој играч.

Постојат одредени барања што треба да се исполнат, затоа не заборавајте да ги прочитате сите пред да започнете да играте. За да ви заштедиме малку време, ќе ги наведеме најважните правила. И единственото нешто што преостанува е да ја посетите веб-страницата на 21Casino и да го искористите овој бонус за добредојде.

Како да се квалификувате за бонус за добредојде на 21Casino?

Идејата за бонус за добредојде е да се воведат нови играчи и да се поттикнат да играат. Значи, нема причина овие бонуси да бидат тешки за добивање. Казиното има идеја дека ако играчот се пријави за бонус за добредојде, тој самиот е почетник. И, ако казиното премногу ги комплицира условите, тогаш е многу малку веројатно дека играчот ќе има добро искуство, а камоли повторно да се врати и да направи уште еден депозит.

21Казино е запознаено со сè што е споменато погоре, и поради таа причина тие дури и премногу ги поедноставија работите. Бонусот за добредојде на 21Казино е еден од најлесните за заработка, токму поради таа причина.

Еве список на сите барања што треба да ги следите пред да го побарате вашиот бонус, на крајот на краиштата мора да има некои правила, но тие се толку лесни, па нема грижи. Само следете ги внимателно ако сакате да се квалификувате за промоција.

Креирај нова сметка

Креирај нова сметка

Првиот пат кога ќе отидете на веб-страницата на 21Casino, ќе ви биде понудено да креирате нова сметка. Само внесете ги вашите лични податоци и вашата сметка ќе биде подготвена веднаш.

Поврзете начин на плаќање

Поврзете начин на плаќање

Бидејќи треба да направите депозит за да се квалификувате за бонус за добредојде, треба да ги поврзете информациите за вашата кредитна или дебитна картичка со вашата сметка. Откако ќе го направите тоа, ќе можете да направите депозит и да започнете да ги играте вашите омилени игри.

Побарајте бонус готовина според вашиот депозит

Побарајте бонус готовина според вашиот депозит

Откако ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете бонус пари според износот на пари што ќе го депонирате на страницата. Ќе разговараме за оваа тема подетално, за да можете подобро да разберете за што сте.

21 Бонус за добредојде во казино

21 Бонус за добредојде во казино

Во чест на казиното, ќе добиете 21 бесплатен вртење како бонус за добредојде откако ќе се регистрирате во 21Casino. Можете да ги користите овие бесплатни вртења во популарниот слот Book of the Dead. немојте да мислите дека ова е некакво ограничување, бидејќи ова е една од најдобрите игри што можете да ги најдете во ова казино.

Откако ќе ги исполните условите за обложување 35 пати, можете да ги повлечете сите ваши добивки. Но, тоа не е сè, вашиот бонус ќе биде придружен со бонус од 121% паричен натпревар што можете да го користите на која било игра што ја сакате. Условот за обложување е поставен на 35 пати повеќе од износот на бонусот. За да добиете некоја од овие парични награди, треба да направите депозит од најмалку 10 евра. Нема да се квалификувате за бонус готовина ако вашиот депозит е помал од тоа. Сè уште можете да ги добивате бесплатните вртења и може да заработите бонус готовина во случај да не можете да потрошите повеќе од 10 евра на вашиот прв депозит.

Важно е да се истакне дека ако направите прв депозит кој е помал од 10 евра, тогаш ќе го изгубите бонус за добредојде, дури и ако одлучите да направите повисок втор депозит, да речеме 50 евра. Ова е вашата единствена шанса, затоа погрижете се целосно да ја искористите.

Правила за наплата

Правила за наплата

Ако сте запознаени со тоа како функционираат казината и претходно сте се потопувале во тие води, постои голема шанса да сте претрпеле некои ограничувања во однос на ограничувањата за повлекување во бонусите. Па, главната причина е што казиното не сака да банкротира ако заработите премногу пари од бонус. Од една страна тие се многу дарежливи кога станува збор за давање бонус пари, но од друга страна не сакаат да им ги земете сите пари одеднаш. Сепак, тоа не е случај со 21Casino. Тие ви даваат шанса да направите неограничено повлекување, па ако сте на среќна серија, тогаш треба да тргнете по тоа. Можете да заработите пари колку што сакате и единственото нешто за што треба да се грижите е да ги исполните барањата за бонус за обложување 35 пати. Откако ќе го направите тоа, казиното ќе ви овозможи да ја повлечете целата сума на пари што сте ја добиле.

Единственото ограничување што го става 21Casino е на добивките од бесплатните вртења. Максималната граница за добивка од бесплатни вртења е 100 евра. Ако освоите поголема сума, нема да можете да ги повлечете тие пари од нивната веб-страница. Бонусот за добредојде на 21Casino всушност ќе ги отстрани сите поголеми добивки од вашата сметкасалдо на пари.

Одредби и услови за бонус за добредојде на 21Казино

Исто како и со секое друго казино, бонусот за добредојде на 21Casino подлежи на одредени услови и услови што мора да се почитуваат. За ваша погодност ги наведовме најважните правила.

Предупредување од корисниците на Skrill и Neteller

Играчите кои користат Skrill или Neteller нема да можат да го бараат бонусот за добредојде на 21Casino. Понудата е достапна на веб-локацијата, но ако ја прифатите, тогаш казиното го задржува правото да ги конфискува сите добивки што ќе ги остварите користејќи го бонусот за добредојде или бесплатните вртења.

Ако не ги исполните нивните услови, тие исто така може да ја затворат вашата сметка. Секој ваш обид да контактирате со казиното ќе биде игнориран, бидејќи не сте ги следеле правилата. Може да го барате бонусот само ако направите директен депозит користејќи ги дозволените опции на страницата.

Ограничувања за обложување

Ограничувања за обложување

Нема ограничувања за парите што можете да ги обложувате во 21Casino, но за да остварите профит од вашиот бонус, треба да запомните дека постои ограничување на максималниот облог што можете да го направите. Ако вашиот облог е поголем од 5 евра, тогаш казиното нема да ви дозволи да повлечете пари.

Имајте на ум дека мора да се исполнат барањата за обложување на бонусот за добредојде на 21Casino. Само направете мали облози, или не повисоки од 5 евра и можете да ја продолжите сесијата за играње и да немате никакви проблеми кога ќе направите повлекување.

Бонус временска рамка

Бонус временска рамка

Откако ќе направите депозит и ќе го побарате бонусот за добредојде, имате 30 дена да го исполните. Доколку случајно не ја почитувате временската рамка за бонуси, сите ваши добивки ќе бидат отстранети од вашата сметка. Доколку не ги исполните сите услови, нема да можете да повлечете ниту дел од парите од бонусот. 21Казино нема да прави никакви исклучоци и да ја продолжи временската рамка особено за вас, па ќе биде губење време дури и да прашате.

Сè на сè, имате доволно време да ги искористите вашите пари од бонус, дури и ако немате време да го направите тоа на денот кога ќе го направите вашиот депозит. Иако, многу се сомневаме дека има еден човек кој ќе ги остави парите на сметка и нема да си ја проба среќата веднаш.

Барања за обложување и исклучоци

Барања за обложување и исклучоци

Многу казина таму имаат високи барања за обложување, така што ќе ви треба доста време да го завршите бонусот. Тоа не е случај со 21Casino и нивниот услов за обложување 35 пати. Прилично е лесно да се исполнат барањата за казино во дадената временска рамка.

Друга работа што треба да ја имате на ум е дека не секоја игра има ист придонес во барањата за обложување. Ако сакате да играте слотови, тогаш ве чека задоволство бидејќи тие имаат 100% придонес. Не можеме да го кажеме истото за другите игри бидејќи тие нудат помалку. Има дури и игри кои нудат 0% придонес кон вкупните барања за обложување на бонусот. Значи, треба да ја завршите домашната задача пред да одлучите да играте и да истражувате.

Понудете ексклузивност

Понудете ексклузивност

Имате само една шанса да побарате бонус за добредојде, а тоа е откако ќе се регистрирате во казиното. Бонусот за добредојде подлежи на истите правила што важат за секој друг бонус што го нуди 21Casino. Затоа, пред да одлучите да ја прифатите понудата, обидете се целосно да ги разберете правилата. Друга работа што треба да ја запомните е дека 21Casino не е достапно низ целиот свет, па затоа треба да проверите дали вашата територија е поддржана од страната или не.

Кредити за обложување

Кредити за обложување

21Casino нема Bet Credits, но тоа не значи дека не треба да му дадете шанса на ова казино, бидејќи тие имаат многу други поволности што ги нудат на новите и постоечките играчи.

Бонус без депозит

Бонус без депозит

Бонусот без депозит е многу примамлива понуда што секое казино треба да им ја даде на своите играчи. Како што сугерира неговото име, ова е бонус за кој не е потребен депозит. Казиното ви дава бесплатни вртења или бонус пари што можете да ги користите за да ги играте вашите омилени игри. Ова е само уште еден начин на кој казиното сака да ви се заблагодари и да ви покаже благодарност затоа што решивте да се пријавите. Можете да ја играте вашата омилена игра и да видите што има да понуди во однос на нестабилноста и бонусните кругови, само да наведете некои. Ако ја добиете оваа понуда, тогаш не треба да размислувате двапати и само да ја искористите. Повеќето од овие бонуси без депозит се за автомати. Како што рековме претходно, тие доаѓаат во форма на бесплатни вртења или бонус пари.

Бесплатни пари за играње

Бесплатни пари за играње

Повеќето од казината ви нудат бесплатни пари во форма на бонус откако ќе го направите вашиот депозит, но има некои казина кои ќе понудат бесплатни пари без прикачени жици. Тоа значи дека не треба да правите никаков депозит и сеуште можете да играте за вистински пари. Важно е да се истакне дека сумата на пари е малку помала од онаа што ќе ја добиете со бонус по првиот депозит и се движи помеѓу 5 и 10 евра. Ова може да изгледа како мала сума, но ќе ве поттикне веднаш, па затоа е фер од казиното и тие ви прават огромна услуга. Затоа што никогаш не можете да знаете кога играте казино игри, нели? Ако имате среќа, таа мала сума лесно може да се претвори во пристојна добивка.

Треба да земете во предвид дека постојат одредени правила и услови кои се поврзани со овој вид на бонус. Еден од нив е дека не можете секогаш да ги повлечете сите пари што сте ги добиле. Условите во секое казино се разликуваат, но генерално треба да ги исполните условите за обложување, а најчесто има максимален износ за повлекување. За да дознаете кои услови важат, треба да се консултирате со казинотовеб-страница на.

Бонус за бесплатни вртења без депозит

Бонус за бесплатни вртења без депозит

Најчестиот и ценет бонус без депозит е во форма на бесплатни вртења. И оди вака. Како нов играч, ќе добиете голем број бесплатни вртења што ќе можете да ги играте на една од игрите со видео слот, а одличната вест е што не треба да вложувате депозит за да го направите тоа. Правилата се различни за секое казино таму. Некои казина нудат бесплатни вртења на одредена игра, а некои казина ќе ви овозможат да ја изберете играта што сакате да ја играте.

Секое казино нуди неколку бесплатни вртења во редовни прилики за своите лојални играчи. Ова може да се случи секогаш кога има нов автомат или само затоа што играте одредена игра одново и одново. Правилата се различни по казино. Но, најголемата предност овде е што бонусот без депозит може да се гледа како вистински бонус. Вие не треба да платите ништо и сеуште можете да играте одредена игра. Друга работа што го прави уште попривлечен е тоа што не треба да правите ништо посебно за да аплицирате за ваков бонус. Откако ќе се регистрирате, бонусот веднаш се поврзува со вашата сметка. Доколку одлучите да уплатите на вашата сметка, ќе добивате редовни понуди за бонус за депозит. Сепак, вредноста на овие бонуси не е многу висока. Најпрво, веројатно ќе помислите дека нема предност да го барате бонусот, но всушност постои. Кога сумата е помала, тогаш и барањата за обложување се помали, а условите се помалку строги. Сепак, единствениот недостаток е тоа што секогаш има ограничувања за износот што можете да го повлечете. На пример, ако максималниот износ на готовина е 150 евра, сè што е повисоко од тоа нема да се плати. Овие ограничувања не важат само во еден случај, кога добивате бесплатни вртења со бонус за депозит. Во овој случај, можете да направите огромно повлекување без никакви компликации.

Еден начин да го видите бонусот без депозит е придобивката што ви ја дава за да се запознаете со даден автомат. Ова е голема предност без разлика дали сте почетник или не. На овој начин добивате искуство и можете сами да се уверите дали даденото казино или игра одговара на вашите потреби или не. Можете да го погледнете и вака, играте за бесплатни пари, но можете да заработите вистински пари. Немате што да изгубите бидејќи не ја ризикувате вашата плата, но напнатоста и исчекувањето се толку реални како да си играте со вашите сопствени пари.

Играј директно

Играј директно

Добрата вест е дека штом ќе се регистрирате за дадено казино, тогаш ве чека бонусот без депозит. Не треба да чекате или да правите нешто друго за да играте. Бонусот е поврзан со вашата сметка, така што можете да го вклучите вашиот компјутер или да играте во движење, како што сакате.

Поинаку е со бонус што се доделува на редовни клиенти. Обично постои временска рамка поврзана со бонусот. На пример, постои бонус без депозит што треба да го играте во рок од 24 часа, а има и други што можете да ги побарате во рок од една недела. Ако бонусот е достапен само за еден ден, тогаш треба да бидете свесни за тоа и да се обидете да најдете можност да играте. Казиното ќе се потруди да ве контактира за специјалната понуда, затоа, на пример, внимавајте на е-пошта. Добрата работа овде е што не мора постојано да сте најавени во казиното.

Бонус кодови

Бонус кодови

Кодовите за бонуси не се потребни во 21Casino

Правила за повлекување бонус

Правила за повлекување бонус

Кога станува збор за повлекување, постојат одредени правила што исто така треба да ги следите. Прво, треба да се регистрирате со 21Casino. Направете го вашиот прв депозит или ако изберете да играте бонус „Без депозит“, во тој случај не мора да уплатите. Ако сте нов играч, можете да побарате бонус за добредојде, кој е еднократен договор, бонус што го добивате првиот пат кога ќе уплатите. Редовните играчи имаат други бонуси од кои можат да избираат.

Различни казина имаат различни Услови и Услови кои важат за бонусите, тие правила може да се менуваат со текот на времето, па мора да проверувате секој пат кога ќе одлучите да играте. Многу е важно, и не можеме доволно да го нагласиме ова, да ги прочитате Правилата и условите на 21Casino пред да се регистрирате.