21casino Преглед на казино - Deposits

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

За да играте за вистински пари, прво треба да направите депозит. Да се направи депозит е многу лесно. Сè што треба да направите е да префрлите пари на сметката и постојат различни начини на плаќање за да го направите тоа.

· Казиното го задржува правото да ги менува облиците на плаќање што ги прифаќаат од време на време.

· За да направите депозит, треба да ги користите вашите лични податоци и да користите начини на плаќање регистрирани само на ваше име.

· Казиното може да го ограничи вашиот депозит секој ден

· Треба да исполнувате одредени услови и да користите одредени начини на плаќање.

· Не се достапни сите начини на плаќање во секое време.

· Казиното не прифаќа парични средства

· Трансферот на средства помеѓу сметките е строго забранет.

· Откако ќе депонирате пари, не можете да го откажете вашиот депозит.

· Казиното не е одговорно за какви било конверзии, трошоци и надоместоци за размена на валута од вашата банка, издавач на картичка или финансиска институција.

· Ако играте за вистински пари, износот што ќе го депонирате веднаш ќе се повлече од вашата сметка на играчот.

· Можете да ја користите вашата сметка за да депонирате пари што сакате да ги користите за играње. Не можете да ја користите вашата сметка како банкарски капацитет и нема да заработите камата. Ако казиното сфати дека правите повторени депозити и повлекувања без да ставате облози, казиното го задржува правото да го пренесе на вашата сметка. Тоа значи дека тие можат да ја затворат вашата сметка дури и без претходно известување.

· Откако ќе направите депозит, вашата кредитна картичка, дебитната картичка или е-паричникот ќе бидат веднаш наплатени. Ако имате какви било проблеми или прашања, можете да ја контактирате поддршката за корисници.

Методи на депозит

Методи на депозит

Во 21Casino се достапни повеќето од главните начини на плаќање. Ова значи дека можете да депонирате и повлечете пари користејќи го претпочитаниот метод. Во овој момент тие вклучуваат: · VISA/MasterCard - Достапна веднаш · Skrill - Достапна веднаш · Neteller - Достапна веднаш · Trustly - Достапна веднаш · Банкарски трансфер - Достапна веднаш · PayPal - Достапна веднаш

Код за бонус за депозит

Код за бонус за депозит

21Казино не нуди бонус код без депозит во овој момент.

Депозит на PayPal

Депозит на PayPal

Во 21Casino е достапен депозитот на PayPal.

Натпревар за депозит

Натпревар за депозит

Секое казино, генерално, нуди натпревар за прв депозит. Во 21Casino треба да направите депозит од најмалку 20 долари за да добиете 100% неограничен депозит за натпревар. И тоа не е се, ќе добиете и 221 бесплатен вртење за играње на Starburst. Ова е нешто што не треба да го пропуштите, нели?

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Постои лимит за депозит што е еднаков на 2000 УСД на ден. Доколку сакате да ја зголемите оваа сума, можно е ако ги прашате момците во 21Casino и тие можат да се откажат од оваа сума. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 долари, а кога станува збор за максимални повлекувања нема ограничувања. Минималниот депозит што треба да го направите за да играте е 10 долари.

Можете ли да депонирате без банкарски трансфер?

Можете ли да депонирате без банкарски трансфер?

За оние од вас кои сакаат да направат депозит без банкарски трансфер, можете да го направите тоа со користење на припејд картички. И не само тоа, тие се одличен начин за одржување на приватноста и безбедноста додека играте онлајн.

Валути

Валути

Ова се следните валути што се прифаќаат во 21Casino:

· Канадски долари – CAD

· Евра – ЕУР

· Новозеландски долари – НЗД

· Норвешка круна – NOK

· Фунти Стерлинг – GBP

· Јужноафрикански ранд – ZAR

· Шведски круни – SEK

· Американски долар – УСД