21casino Преглед 2024 - Deposits

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Методи за депозит во 21casino: Водич за тактниот играч

Дали сте подготвени да се нурнете во возбудливиот свет на онлајн игрите во 21casino? Една од првите работи што ќе сакате да знаете е како да ја финансирате вашата сметка. За среќа, ова казино нуди широк спектар на методи за депозит за да одговараат на преференциите на секој играч. Од традиционалните опции како дебитни/кредитни картички и банкарски трансфери до практични е-паричници и припејд картички, има по нешто за секого.

Мноштво опции: Многу методи на депозит!

Во 21casino, тие разбираат дека играчите од различни земји имаат уникатни потреби кога станува збор за финансирање на нивните сметки. Затоа тие нудат низа методи за депонирање приспособени специјално за норвешки, фински, англиски, португалски, австриски германски и шпански играчи.

Можете да изберете од популарните опции како OchaPay, Sepa, Paytrail, dotpay, Skrill, Trustly, GiroPay, Sofortuberwaisung или да одите со повеќе традиционални методи како што се Visa, VISA Electron, Ukash, Neteller, MasterCard, Maestro, банкарски трансфер, Boku или дури истражете поновите алтернативи како Entropay и Interac. Можностите се бескрајни!

Безбедноста на прво место: најсовремени безбедносни протоколи

Кога станува збор за онлајн трансакции, безбедноста е најважна. Во 21casino, можете да бидете сигурни дека вашите лични и финансиски информации се заштитени со најсовремени безбедносни протоколи. Тие користат SSL технологија за шифрирање која гарантира дека сите податоци што се пренесуваат помеѓу вас и казиното остануваат безбедни и доверливи.

ВИП третман: Се чекаат ексклузивни поволности!

Како ВИП-член во 21casino, имате дополнителен посебен третман кога станува збор за депозити и повлекувања. Не само што ВИП-членовите уживаат во побрзо време на повлекување, туку добиваат и пристап до ексклузивни бонуси за депозит до кои обичните играчи немаат пристап. Тоа е само една од многуте поволности да се биде ВИП во 21casino!

Заклучок: Депозит со доверба во 21casino

Со широк спектар на методи за депонирање, врвни безбедносни протоколи и ексклузивни поволности за ВИП членовите, 21casino го олеснува и пријатно финансирањето на вашата сметка. Без разлика дали претпочитате традиционални опции или врвни алтернативи, ќе најдете метод на депозит кој одговара на вашите потреби. Затоа, продолжи и нурни во светот на онлајн игрите во 21casino со самодоверба!

· Казиното го задржува правото да ги менува облиците на плаќање што ги прифаќаат од време на време.

· За да направите депозит, треба да ги користите вашите лични податоци и да користите начини на плаќање регистрирани само на ваше име.

· Казиното може да го ограничи вашиот депозит секој ден

· Треба да исполнувате одредени услови и да користите одредени начини на плаќање.

· Не се достапни сите начини на плаќање во секое време.

· Казиното не прифаќа парични средства

· Трансферот на средства помеѓу сметките е строго забранет.

· Откако ќе депонирате пари, не можете да го откажете вашиот депозит.

· Казиното не е одговорно за какви било конверзии, трошоци и надоместоци за размена на валута од вашата банка, издавач на картичка или финансиска институција.

· Ако играте за вистински пари, износот што ќе го депонирате веднаш ќе се повлече од вашата сметка на играчот.

· Можете да ја користите вашата сметка за да депонирате пари што сакате да ги користите за играње. Не можете да ја користите вашата сметка како банкарски капацитет и нема да заработите камата. Ако казиното сфати дека правите повторени депозити и повлекувања без да ставате облози, казиното го задржува правото да го пренесе на вашата сметка. Тоа значи дека тие можат да ја затворат вашата сметка дури и без претходно известување.

· Откако ќе направите депозит, вашата кредитна картичка, дебитната картичка или е-паричникот ќе бидат веднаш наплатени. Ако имате какви било проблеми или прашања, можете да ја контактирате поддршката за корисници.

Методи на депозит

Методи на депозит

Во 21Casino се достапни повеќето од главните начини на плаќање. Ова значи дека можете да депонирате и повлечете пари користејќи го претпочитаниот метод. Во овој момент тие вклучуваат: · VISA/MasterCard - Достапна веднаш · Skrill - Достапна веднаш · Neteller - Достапна веднаш · Trustly - Достапна веднаш · Банкарски трансфер - Достапна веднаш · PayPal - Достапна веднаш

Код за бонус за депозит

Код за бонус за депозит

21Казино не нуди бонус код без депозит во овој момент.

Депозит на PayPal

Депозит на PayPal

Во 21Casino е достапен депозитот на PayPal.

Натпревар за депозит

Натпревар за депозит

Секое казино, генерално, нуди натпревар за прв депозит. Во 21Casino треба да направите депозит од најмалку 20 долари за да добиете 100% неограничен депозит за натпревар. И тоа не е се, ќе добиете и 221 бесплатен вртење за играње на Starburst. Ова е нешто што не треба да го пропуштите, нели?

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Постои лимит за депозит што е еднаков на 2000 УСД на ден. Доколку сакате да ја зголемите оваа сума, можно е ако ги прашате момците во 21Casino и тие можат да се откажат од оваа сума. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 долари, а кога станува збор за максимални повлекувања нема ограничувања. Минималниот депозит што треба да го направите за да играте е 10 долари.

Можете ли да депонирате без банкарски трансфер?

Можете ли да депонирате без банкарски трансфер?

За оние од вас кои сакаат да направат депозит без банкарски трансфер, можете да го направите тоа со користење на припејд картички. И не само тоа, тие се одличен начин за одржување на приватноста и безбедноста додека играте онлајн.

Валути

Валути

Ова се следните валути што се прифаќаат во 21Casino:

· Канадски долари – CAD

· Евра – ЕУР

· Новозеландски долари – НЗД

· Норвешка круна – NOK

· Фунти Стерлинг – GBP

· Јужноафрикански ранд – ZAR

· Шведски круни – SEK

· Американски долар – УСД