21casino Преглед 2024 - FAQ

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Какви видови игри нуди 21casino? Во 21casino, ќе најдете широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Тие нудат широк избор на слотови, вклучувајќи класични слотови, видео слотови и прогресивни слотови за џекпот. Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, можете да уживате во класиците како блек џек, рулет, бакара и покер. Има и игри со дилери во живо достапни за оние кои претпочитаат поизвонредно искуство во казиното.

Што можете да направите со вашите поени за лојалност?

Откако ќе го достигнете саканиот износ на поени за лојалност, можете да ги замените за бонус готовина. Само запомнете, овој бонус можете да го користите само во рамките на 21Casino.

Можете ли да објасните што се „точки за одржување“?

21Казино користи точки за одржување за да ги задржи своите играчи на нивното сегашно ниво. Ако играчот не успее да ги исполни точките за одржување, тој ќе биде поместен за едно ниво назад. Не сфаќајте погрешно, играчот сè уште ги задржува акумулираните поени. Ова е само начин да ги задржите играчите на вистинскиот пат. Штом ќе го достигнете нивото на платина, ве чека задоволство.

Дали е вистина дека можам да имам 2 посебни бонус сметки во 21Casino?

Можно е да имате 2 посебни бинго сметки во 21Casino. Првиот е Бинго бонус и може да се користи само за обложување во бинго игри. Не можете да го користите за други игри како што се гребење карти или слот игри. Втората е сметка за казино бонус. Како што се очекуваше, оваа сметка може да се користи за игри во казино, а не за бинго игри.

Може ли да имам повеќе сметки во 21Casino?

Исто како и во секое друго казино, така и 21Casino не им дозволува на играчите да имаат повеќе сметки. Ако имате повеќе од една сметка, казиното ќе ги прекине сите постоечки сметки и ќе ја задржи само оригиналната. Постојат неколку работи што може да се случат откако ќе се елиминираат дупликатните сметки и ќе имате добивки за повлекување. Во некои случаи средствата ќе му бидат вратени на играчот, но во повеќето случаи тие ќе бидат загубени од казиното.

Какви игри може да се најдат во 21Casino?

Во 21Casino можете да најдете главно слот игри, но не било какви слот игри, туку игри од еден од најдобрите провајдери таму NetEnt. Така, можете да играте некои од старите добри класични игри како Gonzo`s Quest или Spinata Grande. Кога станува збор за игри на маса, постојат 17 верзии на блек џек за почеток. Потоа има 12 верзии на рулет, 4 верзии на аркадно бинго, 11 гребење карти и 9 верзии на виртуелни игри за спортско обложување. Единственото нешто што се смета за пад е тоа што има само 4 верзии на видео покер игри и 2 верзии на baccarat. Но, тоа не значи дека тие не работат на додавање нови игри во нивното портфолио. Има отсуство на неколку игри како што се Craps, Sic Bo и Pai Gow покер. Ако сте љубител на казино во живо, можете да уживате во играње рулет и блек џек со дилер во живо.

Дали 21Казино игрите може да се играат на мобилен?

21Casino е казино погодно за мобилни телефони, така што можете да уживате во вашите омилени игри без разлика каде сте. Единственото нешто што ви треба е добра интернет конекција. Ќе ги имате сите главни функции што се достапни на работната површина, така што нема да пропуштите ништо.

Дали има достапни промоции во 21Casino?

Има многу работи да очекувате како нов играч во 21Casino. Ако сте почетник, ве чека бонус за прв депозит од 121%. Барањата за обложување за овој бонус се 35x, а ако не сте ново дете на блокот, знаете дека тоа е сосема прифатливо. Можете да го користите готовинскиот бонус депозит кој може да достигне 300 долари на слотови и гребење. Минималниот облог што можете да го поставите, без разлика која игра ќе ја изберете да играте е 0,25 долари. Сепак, постојат одредени игри кои се ограничени кога станува збор за овој бонус. Тие ги вклучуваат сите игри на покер и следните слотови: · Крвни цицачи · Мртви или живи · Ѓаволски сласт · Кралеви на Чикаго · Лудило со бубачки · Златна треска · Џекпот 6000 · Среќа 8 линија · Волшебна љубов · Мега Џокер · Пират`s Gold · Safari Madness · Super Nudge 600 · Big Bad Wolf За да се квалификувате за бонусот, минималниот износ на готовина што треба да го депонирате е 20 долари. Ве чека бонус од 25 долари за секој упатување што ќе го направите. Тие треба да направат депозит од најмалку 20 УСД за да можете да го добиете бонусот за упатување. 21Casino сака да ги третира своите редовни играчи како кралски членови. Така ги чекаат многу награди. Она на што казиното најмногу се гордее е шемата за награди за лојалност со пет нивоа, почнувајќи од бронзена до платина. Во првиот момент кога ќе се регистрирате во казиното, ќе бидете запишани во шемата и ќе бидете на бронзено ниво. За да се искачите на следното ниво, треба да стекнете 15.000 поени или повеќе месечно. Заработувањето поени е многу лесно. Имено, за секои 10 долари што ќе ги потрошите во казино добивате 1 поен на која било друга игра и 2 поени на слотови и гребење. Има некои игри, како блек џек на пример, кои ќе ви донесат само половина поен. Имате 2 опции овде. Можете да ги откупите на секои 1000 поени и да добивате готовински бонус од 5 долари што можете да го играте на која било игра, или можете да ги задржите поените и да се искачите на шемата за награди за лојалност. Треба да запомните дека повисоките нивоа носат подобри понуди и бонуси. 21Casino е многу разноврсна кога станува збор за опциите за плаќање. Можете да користите Visa или MasterCard дебитна или кредитна картичка или еден од многуте провајдери на еПаричник како што се Neteller, Skrill, Paysafecard и во последно време тие се обидуваат да го вградат Ukash. Постои дневен лимит што треба да го почитувате и во овој момент е 2.000 долари, но ако сакате да депонирате повеќе, можете убаво да ги прашате луѓето во 21Casino и тие веројатно ќе го зголемат лимитот за вас. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 долари и нема максимум. Минималниот депозит што треба да го направите за да играте е 10 долари. Кога повлекувате со дебитна или кредитна картичка, трансферот може да потрае помеѓу 3 и 5 дена. Трансакциите со е-паричник се толку популарни сега, бидејќи преносот може да се случи за само 24 часа. Запомнете дека има и 48 часа на чекање.

Дали има шема за лојалност или ВИП програма во 21Casino?

Секој играч може да собира поени за лојалност кога игра казино игри. Различни игри нудат различни количини на поени. Секои поени за лојалност од $200 може да се заменат за $1 или може да се задржат за да се искачите на шемата за лојалност.

Кои се некои од добрите и лошите страни на 21Casino?

Првото нешто што ни паѓа на ум кога се обидуваме да направиме листа на сите добри работи за 21Casino е бројот на казино игри што ги нуди. Потоа има прекрасен дизајн и голем избор на начини на плаќање. Единствениот недостаток е тоа што го прави тоа`не нуди спортско обложување. Но, дури и тоа може да се занемари кога ќе го видиме бројот на игри на маса, гребење карти и варијации на бинго што може да ги понуди. Добрите страни на 21Casino · На вашиот прв депозит имате бонус за депозит кој може драстично да го зголеми вашето салдо. · Многу различни варијации на блек џек и рулет · Различни опции за плаќање Минуси на 21Casino · Може да играте само слотови и гребење со вашите пари од бонус.

Дали има прогресивен џекпот слотови во 21Casino?

Ако сте љубител на прогресивни џекпот, со задоволство ќе дознаете дека има многу во 21Casino. Можете да најдете прогресивни џекпот што нудат суми кои го менуваат животот од следниве провајдери: · 1 x 2 игри · Microgaming · Betsoft · NetEnt · Amaya

Можете ли да играте демо верзија на видео слотови во 21Casino?

Играњето и истражувањето на секоја игра пред да направите огромен депозит е навистина добра работа. Добрата работа е што можете да го направите тоа и во 21Casino.

Дали има верзија на 21Casino за преземање?

21Casino е еден чекор напред кога станува збор за технологијата што ја користат. Не треба да го преземате казиното за да ја играте вашата омилена игра. Интерфејсот за инстант игра е дефинитивно нешто што секој играч го цени и е најефикасниот метод за играње.

Дали е достапна мобилна игра во 21Casino?

21Casino нуди целосна поддршка за паметни телефони и таблети. Тие го користат истиот интерфејс за да ја оживеат играта на вашиот уред и можете да ја играте вашата омилена игра без разлика каде сте. Има некои наслови кои не се достапни на мобилниот телефон, но тимот на 21Casino работи напорно за да им ја донесе секоја игра достапна на своите играчи.

Кои се некои од документите што играчот треба да ги достави во казиното?

Исто како и многу други казина, 21Casino бара од играчот да испрати доказ за идентитет откако ќе побара повлекување. Има многу оправдани причини за тоа. Казиното треба да знае дека луѓето кои се коцкаат не се малолетни или се вклучени во перење пари. Потребни се до 2 работни дена за да се потврди вашиот идентитет и да ги добиете парите.

Дали играчите од САД можат да се пријават за 21Casino?

Играчите од САД не се прифаќаат.

Дали играчите можат да користат Биткоин или која било друга криптовалута за плаќање?

Во моментот на пишување на ова 21Casino не прифаќа биткоини или какви било други криптовалути како начини на плаќање.

Дали има покер и бинго игри во живо во 21Casino?

Во моментов нема игри со покер и бинго со дилер во живо.

Дали има награда за ВИП и лојалност за честите играчи?

„Loyal Royalty“ е програма за лојалност достапна за чести играчи.

Дали има некои барања за обложување за бонусот за пријавување?

Постои услов за обложување од 35 пати за секој бонус за пријавување, пред да се префрли или повлече некоја добивка.

Какви ресурси нуди 21Casino за да им помогне на проблематичните коцкари и за само-исклучување?

Играњето казино игри треба да биде забавна и забавна процедура. Но, има некои играчи кои се вовлекуваат во светот на коцкањето и стануваат зависни. Ова се следните чекори што 21Casino ги нуди за да им помогне на проблематичните коцкари: · Софтвер за ограничување на обложувалниците · Самоисклучување · Ограничување на депозитот · Ограничување на времетраење · Часовна проверка на реалноста · Време-аут · Тест за самодијагностика · Линкови до соодветните агенти

Дали има програма „покажи пријател“?

21Казино има програма „упатувај пријател“ и тие исто така имаат придружна програма наречена „21 партнери“.

Колку време е потребно за да направите повлекување и да ги добиете вашите добивки од 21Casino?

Сè зависи од методот што играчите го користат за да направат повлекување. Може да потрае до 3-5 работни дена за повлекување кредитни и дебитни картички и до 2 часа за е-паричници.