21casino Преглед 2024 - Games

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Games

Games

Бакара

Како да се игра Baccarat

Бакара е многу лесна игра за играње. Не мора да имате претходно познавање и не мора да истражувате различни стратегии за да го играте. Куќата, која е позната и како банка или дилер, дели 2 картички на играчот и 2 картички за себе. Се обложувате дека збирот на вашите картички е најблиску до девет, или имате можност да се обложите на банката. Откако ќе ги отворите картичките, ќе ги видите поените. Ако сте се обложиле на себе и вашите поени се најблиску до 9 или 9, тогаш победувате, толку лесно. Ако сте подалеку од 9 од банката, во тој случај губите. Но, ако се обложите на дилерот, а неговите поени се најблиску до 9, тогаш ќе победите. Значи, гледате колку е едноставно, само треба да се обложите кој ги добива картичките најблиску до 9, дали сте вие или банката, ако го погодите облогот, ќе си одите дома со добивката.

Во случај вашите поени да се под 7, можете да побарате друга картичка. Поради таа причина, играта се игра со 2 или 3 карти, по желба. Но, ова е всушност многу незгоден потег, бидејќи третата картичка може да ве оддалечи подалеку од деветте во некои случаи. Барањето трета картичка вклучува висок ризик, така што овој потег не се препорачува особено за почетници. Ако чувствувате дека имате низа среќа или се чувствувате авантуристички, тогаш треба да тргнете на овој потег.

Излегува дека Baccarat е доста интересна и возбудлива игра и нема многу правила што треба да ги научите однапред, па затоа треба да ја пробате оваа игра.

Правилата на играта по ред

Секоја игра на Бакара се игра со 8 палуби карти. Сите карти, од 2 до 9 имаат своја вредност, кесот се брои како еден, а Џек, кралица и крал се бројат како нула. Играта може да се игра со максимален број од 14 играчи и еден дилер.

Секоја нова рунда започнува со ставање облози на оној што мислите дека ќе има вредност најблиску до 9. Овде има 3 опции, можете да се обложите на играч, дури и на себе, на дилерот или можете да го предвидите исходот.

Секој играч ќе добие по 2 карти, а победникот е оној што ќе се приближи до 9. Ако вашиот вкупен резултат надминува девет, тогаш треба да го броите само последниот број. На пример, ако имате вкупно 16 поени, тогаш треба да броите 6. Секој играч на масата е за возврат, броен во насока на стрелките на часовникот, дилерот. Во случај да победите како делител, тогаш делот ќе остане кај вас, а ако не, тогаш ќе помине на играчот од левата страна.

Постои уште една верзија на бакара, наречена мини бакара. Оваа игра се игра по исти правила, единственото нешто што е различно е начинот на споделување. Односот на исплата останува ист, но ова ја прави играта подинамична и побрза. А, мини бакара се игра со шест палуби карти.

Како да ги искористите предностите на играта

Како да ги искористите предностите на играта

Па, не можеме да кажеме дека има некои победнички стратегии што можете да ги примените кога играте едноставна игра како што е baccarat is. Ова е една од оние игри што ги играте и се надевате дека ќе победите, толку едноставно. Единственото нешто што можете да го истражите пред да започнете да играте бакара е да откриете колку е корисен профитот. Само делителот секогаш добива процент од облогот, но износот на овој процент може да влијае на вашите победи.

Историјата на бакара

Историјата на бакара

Тешко е да се одреди кога е создаден baccarat и како станал толку популарен. Постојат неколку претпоставки, а една од нив вели дека играта се играла во средниот век во јужна Европа.

Друга работа што збунува е тоа што Baccarat значи нула и на француски и на италијански, така што не можеме со сигурност да кажеме кога и зошто е измислена играта. Некои велат дека играта е француска, бидејќи многу игри доаѓаат од Франција, а други велат дека е италијанска благодарение на одреден мит. Имено, се верува дека играта се играла со тарот карти додека 9 богови гледале како картите ќе ја одредат судбината на една девица, користејќи камен од девет страни. Од 1 до 5 ќе ѝ заврши животот, на 6 и 7 ќе ѝ биде забранета сите религии и на 8 и 9 ќе стане висок бог. Поради оваа причина, некои веруваат дека бакарата потекнува од Италија, само поради употребата на бројот 9.

Откако играта стана популарна, се играше насекаде. Наместо тарот картички, луѓето користеле обични картички. Бакара е многу популарен во Азија и се уште се игра со големи суми на пари. Кога станува збор за Соединетите Американски Држави, играта е сè уште популарна и може да се најде во секое копнено казино, како и во секое онлајн казино.

Играта е многу популарна на интернет, така што можете да најдете верзија каде што не се потребни високи облози. Не е изненадување што повеќето играчи ја претпочитаат оригиналната верзија на играта. Благодарение на овој факт, играта е достапна за голема група играчи. Од друга страна, не можете да најдете мини бакара на интернет во секое казино. Мини бакара обично се игра во големи копнени казина во Атлантик Сити и Лас Вегас.

Концептот зад играта

Концептот зад играта

Постојат многу италијански и француски зборови кои се користат во бакара и денес. Но, не можеме да кажеме дека ни американското влијание е негирано. Ова може да се види преку различни концепти во играта.

Baccarat – оригиналниот концепт на 0, а исто така и загуба или лоша рака. Банкар – може да се обложи на банка, а банкарот плаќа еден облог на еден, но со улов. Банкарот секогаш добива провизија од 5 проценти. Пуч – секоја рунда се нарекува државен удар, а тоа ги вклучува и дилерот и раката на играчот. Мини бакара – ова е само уште една подинамична и побрза верзија на оригиналната игра. Naturel – ова е кога имате вкупен резултат од 8 или 9. Играч – ова е кога ќе го ставите вашиот облог на играч. Run – ова се нарекува кога играчот се обложува на серија победнички раце. Ова е случај кога победникот е или играчот или банката, или е нерешено. Стандоф – ова е кога играчот и делителот имаат ист број на поени. Нерешено – ова е кога играчот се обложува на нерешено помеѓу банката и играчот. Во овој случај добивката е висока, но и провизијата за делителот.

Важни работи во врска со бакара

Важни работи во врска со бакара

Ако одлучите да играте бакара, тогаш треба да ја пробате бесплатната верзија. Ова е одличен начин да ја научите играта, без да трошите сопствени пари. Откако ќе добиете чувство на играта, тогаш можете да направите депозит и да започнете да заработувате вистински пари. Рековме дека нема стратегии што може да се применат овде за да победите повеќе. Но, сепак, постојат некои работи што можете да ги направите. Можете да проверите кај сите провајдери и да видите како се стапките на исплата, а исто така и колкава е провизијата за делителот. На овој начин можете да видите каде можете да добиете најмногу профит.

Ако сте подготвени за предизвик, тогаш пробајте го Chemin de Fer. Ова е оригинална француска верзија на играта.

Секој пат кога играте онлајн игра треба да бидете особено внимателни со вашата банка. Секогаш внимавајте на вашиот буџет и играјте само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите. Особено кога играте игра што е исто толку јасна како бакара. Тука има само 2 можности, добивка или загуба. Baccarat е забавен начин кој ви овозможува лесно да заработите пари без да вложувате посебен напор во играта. Единственото нешто што треба да го земете во предвид и да внимавате е кога играте Тај. Преземате голем ризик на овој облог и шансите за жал не се постојано во ваша корист. Работата овде е што шансата за голема победа не е толку голема наспроти поразите. Затоа, бидете дополнително внимателни само со овој потег и ќе бидете добро да одите уште долго.

покер

покер

Видео покер е една од игрите кои секогаш се на барање, особено онлајн. Првата игра е основана во раните 70-ти и е комбинација од вистинската покер игра во комбинација со случајноста на слотови. Така, во 21Casino ќе ги најдете најпопуларните варијации и ќе имате неверојатно искуство со коцкање.

Jacks or Better е веројатно најпопуларната игра таму во светот на казиното. Провајдерот на софтвер кој стои зад оваа игра е Microgaming, што објаснува зошто оваа игра сепак е толку успешна. А причината зошто оваа верзија е многу барана е затоа што минималната квалификациска рака е пар Џек или повеќе. Она што ги привлекува играчите е фактот дека ограничувањата за обложување се разновидни и може да достигнете дури 25 долари за еден облог.

Aces and Eights е уште една покер верзија од Microgaming. Причината поради која оваа игра е толку популарна не е толку во играта, туку во односот на враќање, кој е 98%. Ова ги прави Aces and Eights една од најферите игри таму. Највисоката рака е 5 монети по рака, секоја монета е со максимална вредност од 5 долари. Deuces Wild е дефинитивно една од највозбудливите варијации на видео покер, благодарение на вајлд-картата која носи повеќе возбуда во играта. Имено, 2-ките делуваат како Wilds и можат да ја заменат секоја карта во палубата. Можете да освоите најголема сума на пари ако имате Natural Royal Flush кој ќе донесе 4000 монети. Максималната монети што може да се обложи во оваа игра е 5, секоја со вредност од 10 долари. Значи, максималниот облог е 50 долари по рака.

Бинго

Бинго

Бинго не е достапен во 21Casino во овој момент.

Блек Џек

Блек Џек

Има многу работи што го прават Блек Џек една од најпопуларните игри на маса во казино. Самата игра на прво место нуди привлечна и наградувачка игра. Но, она што ја издвојува оваа игра во толпата е процесот на донесување одлуки.

Исто како и сите други игри на маса, Блек Џек има многу варијации и повеќето од нив можете да ги најдете во 21Casino. Некои луѓе претпочитаат поосновни варијации, а некои сакаат да ги играат оние со дополнителни правила. Без понатамошно одложување, можете да најдете варијации како Blackjack Classic и Blackjack Pro. Можете да најдете 3 различни форми за секоја од овие игри, верзија на секојдневен играч, стандардна верзија и една за високи ролки.

Single Deck Blackjack Pro е уште една верзија која вреди да се спомене. Оваа игра доаѓа од NetEnt и има различни ограничувања за обложување, како и Pontoon Pro. Блек Џек Perfect Pairs и Blackjack 21+3 се игри кои ви дозволуваат да ставате странични облози додека играте Блек Џек. Сè зависи од вас да одлучите дали сакате да ставате странични облози или не. Постои одреден ризик кога го правите тоа, но ова ја прави играта уште повозбудлива.

Исто така, има и други варијации на Блек Џек што можете да ги испробате ако уживате да ја играте оваа игра, Блек Џек 6 во 1, Блек Џек Костум`em Up, Блек Џек Бастер, Среќна Лејди Блек Џек, само да именуваме некои.

Рулет

Рулет

Не зборуваме за игри на маса без да ја ставиме на пиедестал една од најпопуларните игри, рулетот. Провајдерите на софтвер се обидоа да смислат многу варијации на оваа игра, но едната игра, едната верзија која сè уште привлекува најголем број играчи е класичната верзија на играта. Од таа причина, 21Casino првенствено се фокусира на таа верзија на играта.

Двете најпопуларни варијации на играта се европски и француски рулет. Двете игри доаѓаат со 37 џебни тркала и куќен раб од 2,7% , куќен раб на Inside Bets. Можете да го намалите работ на куќата во францускиот рулет за половина благодарение на уникатните правила што ги нуди. „La Partage“ и „En Prison“ се две правила достапни во францускиот рулет што можат да го спуштат работ на куќата до 1,35%. Ова е ризичен потег, но може драстично да ја намали предноста на куќата на долг рок и може да стане многу профитабилна игра.

Рулет со двојна топка е една од најегзотичните варијации достапни таму. Играта се игра со 2 топки наместо една.

Причината зошто луѓето избираат да играат игри со рулет во 21Casino е затоа што нудат широки маржи на обложување. Ова им овозможува на играчите од сите видови да уживаат во играта и да играат онолку долго колку што сакаат.

Спортско обложување

Спортско обложување

Во овој момент, спортското обложување не е достапно во 21Casino.

Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

Во овој момент Игрите со вистински пари не се достапни на 21Casino.