21casino Преглед 2024 - Payments

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Опции за плаќање во 21casino: начини на депозит и повлекување

Кога станува збор за правење депозити и повлекувања во 21casino, ќе најдете широк спектар на опции кои одговараат на вашите преференции. Еве што треба да знаете:

Популарни методи:

 • OchaPay

 • Сепа

 • Платна патека

 • dotpay

 • Скрил

 • Доверливо

 • GiroPay

 • Sofortuberwaisung

 • Виза

 • Виза електрон

 • Укаш

 • Нетлер

 • MasterCard

 • Маестро

 • Банкарски жичен трансфер

 • Боку

 • Ентропај

 • Интерак

 • PayPal

 • Кредитни картички

 • Дебитна картичка

  Брзина на трансакција: депозитите се обработуваат веднаш, што ви овозможува да започнете да играте веднаш. Повлекувањата може да потрае некое време во зависност од избраниот метод, при што е-паричниците обично се најбрзи.

  Надоместоци: Бидете сигурни, нема скриени такси при депонирање или повлекување средства во 21casino. Можете да уживате во трансакциите без проблеми без никакви изненадувања.

  Ограничувања: Минималниот износ на депозит е 10 УСД, додека максималната граница варира во зависност од избраниот начин на плаќање. За повлекувања, постои минимална граница од 20 долари.

  Безбедност: во 21casino, вашата безбедност е врвен приоритет. Тие користат напредна технологија за шифрирање за да се осигураат дека сите трансакции се безбедни и безбедни.

  Специјални бонуси: Со избирање на одредени начини на плаќање како Skrill или Neteller, може да ги исполнувате условите за специјални бонуси или промоции. Внимавајте на овие возбудливи понуди!

  Флексибилност на валутата: 21 казино располага со различни валути, вклучувајќи норвешка круна (NOK), евро (ЕУР), британска фунта (GBP), канадски долар (CAD) и повеќе.

  Услуга за клиенти: Ако имате какви било прашања или грижи во врска со плаќањата, пријателскиот тим за услуги на клиентите во 21casino е секогаш подготвен да ви помогне. Тие се ефикасни во решавањето на прашања поврзани со плаќањето и се стремат да обезбедат беспрекорно искуство.

Придружете се на 21casino денес и уживајте во беспрекорно и безбедно искуство со плаќање, што ќе ви овозможи да се фокусирате на возбудата од играњето на вашите омилени казино игри!

Кога станува збор за добивките на Џек Пот, казиното е она кое ја носи конечната одлука откако ќе се одржи одредена потврда. Ако го освоите џекпотот, автоматски скокачки прозорец ќе ве извести за сумата што сте ја добиле. Таа сума може да биде во друга валута, па кога всушност ги повлекувате вашите добивки, таа сума може да биде помала поради девизните курсеви. Ако сумата што сте ја добиле е поголема од 250.000 УСД, може да потрае до 30 дена за да ви се исплати. Во теорија, можно е неколку различни луѓе да го освојат џекпотот во исто време. Ако тоа се случи, играчот што е снимен во 21Casino ќе биде примач, а следниот играч или играчи ќе ја добијат вредноста на џекпотот по ресетирањето. Исклучително е малку веројатно дека 2 или повеќе луѓе ќе го освојат џекпотот истовремено, но ако тоа навистина се случи тогаш џекпотот ќе биде подеднакво поделен помеѓу победниците.

Која банка е дозволена?

Која банка е дозволена?

Постојат неколку методи што можете да ги користите за да направите депозит и повлекување кога станува збор за 21Casino, а тие се следните: · Банкарски трансфер · Маестро · MasterCard · Neteller · Skrill · Виза

Правила за наплата

Правила за наплата

Повлекувања

Има неколку работи што треба да ги направите пред да извршите повлекување: · Треба да можете да ја потврдите вашата сметка · Вашите плаќања треба да се потврдат · Сте ги исполниле сите други услови за повлекување, како што се промотивни услови или какви било применливи услови за бонус, само за да именуваме некои.

Треба да имате на ум дека проверките за верификација ги вклучуваат вашите лични податоци. Значи, кога се регистрирате за вашата сметка, не треба да лажете, толку едноставно. Вашиот идентитет, возраст, место на живеење, сопственост на начините на плаќање и доколку не се придржувате до некоја од информациите, вашето повлекување ќе биде задржано.

Имате можност да подигнете дел од освоената сума и да изберете колку сакате да оставите на вашата сметка и да ја искористите подоцна. Сите повлекувања ќе се платат со истиот метод што го користевте за да направите депозит на прво место. Откако ќе направите депозит, сите начини за повлекување ќе станат достапни.

Ако методот што сте го користеле не е достапен во моментот кога сакате да извршите повлекување, ќе ви бидат побарани детали за алтернативен начин на плаќање. Ќе ви бидат побарани дополнителни информации и документација доколку тоа се случи.

Секое побарано повлекување има период на чекање помеѓу 1 и 2 дена. И, штом ќе биде одобрено, веднаш ќе се обработи. Но, повторно може да потрае до 3 работни дена за да стигне до вашата сметка. Сето тоа зависи од методот на повлекување што го користите, бидејќи на некои им треба повеќе време од другите. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари. За да направите валидно повлекување, треба да се обложите барем еднаш на износот што сте го депонирале.

Максималниот износ што можете да го повлечете за една недела е 25.000 долари, освен ако немате писмен договор кој вели поинаку. Во 21Casino VIP членовите имаат право да прават поголеми повлекувања од сумата што ја споменавме погоре.

За да направите повлекување, треба да користите начини на плаќање регистрирани на ваше име. Ако казиното изврши уплата на друга сметка поради неточни детали, нема да имате право да поднесете жалба во тој случај. Ваша одговорност е да ги доставите точните податоци за банкарската сметка. Ако казиното ја кредитира вашата сметка со добивки што не се ваши по грешка, таа сума ќе остане сопственост на казиното и ќе биде одбиена од вашата сметка. Доколку сте ја искористиле таа сума за да поставите облози, сите тие облози ќе бидат откажани и сите ваши добивки ќе бидат поништени. Доколку казиното не ја сфати грешката навреме, а вие сте имале време да направите повлекување, таа сума ќе се смета за долг што го имате кон казиното. Казиното може да преземе правни мерки против вас за да го врати износот што им го должите. Вистинската работа што треба да ја направите е веднаш да го известите казиното преку е-пошта. Казиното има право да ги провери сите трансакции за да спречи перење пари. Секое сомнително однесување ќе биде пријавено во земјата во која сте со седиште и до соодветните надлежни органи во Малта.

Доколку случајно забележите нешто сомнително на веб-страницата на казиното, ваша обврска е веднаш да го пријавите тоа. Казиното го задржува правото да затвори сметка и да задржи средства доколку тоа се побара.

Проблеми со готовина

Исто како и секое друго казино, 21Casino има некои проблеми кога станува збор за готовина. Но, до сега сите поплаки што ги имаше казиното беа решени на сите форуми за коцкање.

Стратегија за готовина

Нема стратегија за готовина во 21Casino.

Готовината е недостапна

21Казиното нема недостапни податоци за готовина

Калкулатор за готовина

21Казиното нема податоци за калкулатор за готовина.

Делумно готовина

21Казиното нема податоци за делумна готовина.