21casino - Security

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Security

21Casino ја користи најновата технологија за шифрирање SSL, истата што ја има во некои од најмодерните банки и продавници. Ова значи дека сите ваши податоци се шифрирани и не може да се манипулираат.

Лозинка

Откако ќе отворите сметка, треба да изберете единствено корисничко име и лозинка. Не можете да ги споделите овие информации со никого, бидејќи вие сте одговорни за секој облог што го ставате од вашата сметка, откако ќе ги доставите во казиното сите безбедносни информации. Во случај да ја изгубите или заборавите лозинката или мислите дека некој може да ја користи наместо вас, можете да испратите е-пошта и да побарате нови безбедносни детали. Овие нови безбедносни детали ќе ги добиете преку е-пошта.

Ревизија и RNG

21Casino има сертификат за RNG и тој е докажан фер со независни ревизии.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (6)
Австро-германски
Англиски
Норвешки
Португалски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Јужноафрикански ранд
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Австрија
Аргентина
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (61)