21casino - Support

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Support

21Casino е достапно 24/7 за своите играчи. Ова е дефинитивно одлична вест, што значи дека можете да играте кога сакате и секогаш да имате помош кога е потребно. Можете да пристапите до разговор во живо и на вашиот мобилен и на вашиот десктоп од 9:00 до 01:00 часот (CEST). Тоа не е се. Разговорот во живо е достапен на неколку јазици, вклучувајќи англиски, шведски и германски. Достапна е и поддршка за е-пошта, така што секогаш е добро да ја имате опцијата и да ја користите онаа што е соодветна за вас во моментот.

За да започнете разговор со казиното, треба да кликнете на иконата за разговор во живо. Пред да ги пополните вашите лични податоци, треба да го изберете вашиот јазик. Ако одлучите да им испратите е-пошта наместо тоа, можете да кликнете на јазичето Контактирајте со нас и да го пополните формуларот за е-пошта. Значи, без разлика која опција ќе ја изберете, 21Casino ќе вложи вистински напор и ќе ви помогне да го решите вашиот проблем набргу.

Телефонски број за контакт

Во случај да треба да контактирате со казиното, можете да го направите тоа преку е-пошта или поддршка за разговор во живо. Нема телефонски број што можете да го бирате за да стигнете до 21Casino.

Линија за помош

Ниту во 21Casino нема телефонска линија за помош.

Поддршка за казино

Ако сакате да испратите е-пошта до 21Casino, можете да го сторите тоа на оваа адреса за е-пошта: support@21casino.com.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (6)
Австро-германски
Англиски
Норвешки
Португалски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Јужноафрикански ранд
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (13)
Австрија
Аргентина
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (61)