21casino Преглед 2024 - Withdrawals

21casinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк избор на слотови
Чист дизајн
Најнови игри
21casino is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Методи за повлекување

Сите методи што ги споменавме за депозити, можете да ги користите и за повлекување. Но, времето што треба да чекате за да ги добиете парите во ваши раце зависи од методот што го користите, на пример: · Ако користите VISA/MasterCard, треба да почекате помеѓу 3 и 5 работни дена · Ако користите Skrill, треба да почекате до 48 часа. ако користите PayPal, треба да чекате до 48 часа.

Речиси секое казино има политика кога станува збор за повлекувања, а тоа е, треба да го користите истиот метод што сте го користеле за да направите депозит и за повлекувања. Така, на пример, ако одлучите да направите депозит користејќи Skrill, ќе можете да направите повлекување преку тој метод подоцна. Време на повлекување

Времето што е потребно за да ги повлечете парите зависи од многу работи. Главниот е методот што го користите за да ги повлечете парите.

· За кредитни или дебитни картички потребни се од 2 до 5 дена. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 УСД, а максималниот износ е 25.000 УСД. · За Neteller би биле потребни само 24 часа. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 УСД, а максималниот износ е 25,00 УСД. · За Paysafe картичка ќе потрае до 24 часа. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 УСД, а максималниот износ е 25.000 УСД. · За Skrill ќе бидат потребни до 24 часа. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 УСД, а максималниот износ е 25,00 УСД. · За Trustly ќе потрае помеѓу 3 до 5 работни дена · За банкарски трансфер ќе трае помеѓу 3 до 5 работни дена. · За PayPal тоа би траело до 48 часа.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Секој пат кога добивате бонус, без разлика дали се работи за готовина или бонус добиен од казиното, истиот се смета за инстант бонус. Овој бонус може да биде ограничен или не. Обично казината, за да се заштитат, ги ограничуваат овие видови бонуси на 10 пати поголема од вредноста на бонусот. На пример, ако добиете инстант бонус од 50 долари, максималниот износ што можете да го извадите е 500 долари.

Како да направите повлекување?

Како да направите повлекување?

Исплати на добивки

Откако ќе завршите со обложување, повратот од тој облог ќе се додаде на вашето тековно салдо на депозит. Износот на пари што сте го добиле ќе остане на вашата сметка, освен ако не сакате да продолжите и да направите повлекување. Ако сте ги изгубиле сите пари, а вашето салдо е нула, ќе треба да направите депозит за да продолжите да ставате облози.

Ако сакате да направите повлекување, постојат одредени фактори кои ќе влијаат на времето на обработка. Некои од тие фактори се точното време кога го поставивте вашето барање, вашата земја, вашата финансиска институција, само за да наведете некои. Плаќањата на добивката, исто така, може да подлежат на дополнителни проверки за верификација. Ако вашата добивка е 100.000 долари или повеќе, казиното го задржува правото да ги подели вашите плаќања на десет рати, во период од 10 месеци. Казиното не е финансиска институција, па затоа треба `` очекувајте да добиете било каков интерес.

Ваша обврска е да ги пријавите сите добивки и загуби до вашите локални закони, регулаторни или даночни власти. Казиното нема никаква врска со вашите лични даноци и тоа е нешто за што треба да се грижите. Некои регулаторни промени во однос на оданочувањето во одредени јурисдикции може да имаат влијание врз Условите за користење. Ова значи дека казиното може да направи одбитоци на вашите добивки или повлекувања.

Валути

Валути

Секој играч при регистрација треба да ја избере валутата на својата земја. Во случај вашата валута да не е понудена, тогаш играчот треба да избере да игра во евра (ЕУР). Ако вие, како играч не го следите ова правило, сите ваши добивки ќе бидат загубени.

Ова се следните валути кои се прифаќаат во 21Casino. · Канадски долари – CAD · Евра – ЕУР · Новозеландски долари – NZD · Норвешка круни – NOK · фунти Стерлинг – GBP · Јужноафрикански ранд – ZAR · Шведски круни – SEK · Американски долар – УСД