Dylan Thomas

Dylan Thomas

Fact Checker

Biography

Од живите улици на Мелбурн до спокојните плажи на Голд Коуст, патувањето на Дилан започна не во игрите, туку во новинарството. По долгогодишно намалување на вревата во потрага по факти, еден лош проект го воведе во светот на онлајн казината. Воодушевен и препознавајќи ја потребата за вистина во овој домен, Дилан ги префрли своите вештини, оставајќи белег со разоткривање на митовите и потврдување на фактите. Неговата секојдневна мотивација? „Во светот на шансите, банкарувајте се на фактите“

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство

GambleAware, камен-темелник во борбата против штетите поврзани со коцкањето во Обединетото Кралство, уште еднаш го истакна придонесот на коцкарскиот сектор — или недостатокот од него — кон јавното здравје и напорите за превенција од штети. Со неверојатни 49,5 милиони фунти што се влеваат во нејзините каси за 2023/24 година, може да се помисли дека битката против проблематичното коцкање е добро финансирана. Сепак, подетален поглед открива сложена таписерија на великодушност, нееднаквост и итната потреба за системски промени.

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Во динамичниот пејзаж на американското спортско обложување, операторите се движат низ сложената мрежа на даноци и такси за лиценци - реалност што значително еволуираше по значајната одлука на Врховниот суд во 2018 година за укинување на PASPA, отворајќи го патот за легално спортско обложување низ државите. Денес, длабоко навлегуваме во еден од поспорните аспекти на ова сценарио: федералната акциза за спортско обложување. Прицврстете се додека ги истражуваме сложеноста на овој данок, неговото влијание врз индустријата и законодавните напори околу него.

Дистопија: Пат на бунтовниците: Нова ера на игри со слот од Octoplay
2024-05-25

Дистопија: Пат на бунтовниците: Нова ера на игри со слот од Octoplay

Нурнете во најновата гејмерска сензација што ја раздвижува сцената на онлајн казиното - Дистопија: патот на бунтовниците, претставена од централата за игри, Octoplay. Ова не е само уште една слот игра; тоа е порта кон свет каде што секое вртење е битка за опстанок и превласт. Со своето лансирање, Dystopia: Rebel Road е подготвена да го редефинира извонредното играње, комбинирајќи ја иновативната механика со темата за зголемување на адреналинот.

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Прагматичната игра ве води на епско патување низ мистичното царство на Џуџе и змејови, каде што древните легенди вдишуваат живот во секое вртење, а незамисливите богатства лежат на чекање за смелите. Ова искуство со слот не само што ве вовлекува во митски свет; ве потопува во сага каде што секоја одлука може да доведе до среќа или глупост.

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Британскиот пејзаж за коцкање е на работ на значајна трансформација, благодарение на жестоко дебатираните проверки за достапност. Со храбар потег, владата ги потона своите заби во ова спорно прашање, потврдувајќи дека Прегледот на Белата книга и последователната ререгулација на индустријата, навистина, ќе ги инкорпорира овие мерки.

Агрегаторот на џекпот SOFTSWISS го достигнува џекпотот со постојан раст во 2024 година
2024-05-02

Агрегаторот на џекпот SOFTSWISS го достигнува џекпотот со постојан раст во 2024 година

Светот на онлајн казиното е сведок на извонредна еволуција, благодарение на пионерските решенија како SOFTSWISS Jackpot Aggregator. Со значителна траекторија на раст во првиот квартал од 2024 година, агрегаторот не е само менувач на играта, туку сведоштво за посветеноста на SOFTSWISS за подобрување на искуството со iGaming. Според CasinoGuru News, платформата поздравила 80 брендови во својот дел, сигнализирајќи силно гласање за доверба од индустријата.

Навигација низ напливот на онлајн казина: Водич за безбедно и пријатно играње
2024-04-18

Навигација низ напливот на онлајн казина: Водич за безбедно и пријатно играње

Дигиталната ера го трансформираше пејзажот на коцкањето, правејќи го искуството во казиното подостапно од кога било. Како што повеќе држави во САД ги легализираат онлајн казината, на ентузијастите им се презентираат многу опции за игри на дофат на раката. Со индустријата која се предвидува да достигне неверојатни 35,21 милијарди долари до 2029 година, играчите имаат зголемен универзум на онлајн казина за истражување. Државите како Мериленд, Западна Вирџинија, Луизијана, Њу Џерси и Пенсилванија се пионери во оваа промена, кои имаат корист од зголемените даночни приходи и растечката онлајн заедница на гејмери.

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД
2024-04-15

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД

Во потег што ја разбранува американската сцена на iGaming и спортско обложување, BetMGM ги здружи силите со GameCode, напреден развивач познат по својата револуционерна механика на игри и волшебна содржина. Оваа соработка означува клучен момент, ветувајќи дека ќе донесе нов бран на иновации и возбуда кај играчите низ целата нација.

Трката е во тек: Балтичките и скандинавските награди за игри 2024 го отвораат гласањето
2024-04-12

Трката е во тек: Балтичките и скандинавските награди за игри 2024 го отвораат гласањето

Во центарот на вниманието на индустријата за игри се врти кон балтичките и скандинавските региони кога започнува фазата на гласање за престижните Baltic & Scandinavian Gaming Awards 2024 година. Дел од со нетрпение очекуваниот самит MARE BALTICUM Gaming & TECH, овие награди ја поставија основата за препознавање на кремот од светот на игрите во овие живописни региони. Ајде да се нурнеме во она што го прави овој настан не само церемонија, туку и прослава на иновативноста, извонредноста и духот на заедницата.

Совладување на фреквенцијата на реклами во маркетингот на обложување: стратегии за освојување срца и зајакнување на ангажманот
2024-04-04

Совладување на фреквенцијата на реклами во маркетингот на обложување: стратегии за освојување срца и зајакнување на ангажманот

Во сложениот свет на обложувачкиот маркетинг, танцот помеѓу добивањето доволно изложување и одржувањето на задоволството на публиката е деликатен. Премногу изложеност ризикува да ги изнервира потенцијалните клиенти, што доведува до замор од реклами, додека премалата може да резултира со пропуштени можности. Клучот за максимизирање на ангажираноста и конверзиите лежи во постигнувањето совршена рамнотежа.

Прагматичното Play ја лансираше блек џек лигата: нурнете во награден базен од 1.000.000 евра екстраваганција
2024-04-02

Прагматичното Play ја лансираше блек џек лигата: нурнете во награден базен од 1.000.000 евра екстраваганција

Прагматичното играње, моќ во доменот на онлајн-казино забавата, штотуку го подигна предниот дел со воведувањето на својата долгоочекувана Блек Џек Лига. Овој иновативен настан треба да се одржува месечно и веќе предизвикува бранови меѓу љубителите на блек џек ширум светот. Еве зошто ова не е само уште еден додаток на сцената на казино во живо, туку менувач на играта што ги врти главите.

Што да знаете за ограничувањата и времињата за повлекување во онлајн казина
2024-05-31

Што да знаете за ограничувањата и времињата за повлекување во онлајн казина

Навигацијата во светот на онлајн казината може да биде возбудлива и наградувачка, особено кога сте подготвени да ги повлечете вашите добивки. Разбирањето на деталите за ограничувањата и времето за повлекување е од клучно значење за беспрекорно искуство. Во овој сеопфатен водич, ќе навлеземе во тоа што значат овие поими, зошто се важни и како можете ефективно да управувате со нив. Ако сте нови во онлајн коцкањето, не грижете се - ве опфативме со едноставни објаснувања и стручни совети. Ве покануваме да ја проверите нашата топ листа на Online CasinoRank, каде што ги куриравме најдобрите казина познати по нивните сигурни и прифатливи процеси за повлекување.

Надоместоци поврзани со плаќања во казино: Што играчите треба да знаат
2024-05-28

Надоместоци поврзани со плаќања во казино: Што играчите треба да знаат

Како специјалисти во индустријата iGaming, разбираме дека навигацијата низ финансиските аспекти на онлајн коцкањето може да биде застрашувачка за почетниците. Затоа го составивме овој детален водич за да ви помогнеме да ги разберете таксите со кои може да наидете додека играте во онлајн казина. Нашата цел е да обезбедиме непречено и пријатно искуство со игри, без какви било изненадувања кога станува збор за трошоците. Пред да нурнете во деталите, ве охрабруваме да ја посетите нашата топ листа на препорачани онлајн казина на Online CasinoRank. Овие казина се внимателно проверени за да ви овозможат сигурни опции за плаќање и транспарентни структури на надоместоци.

Како да го направите вашиот прв депозит во онлајн казино
2024-05-28

Како да го направите вашиот прв депозит во онлајн казино

Добредојдовте во возбудливиот свет на онлајн коцкањето! Како експерти во iGaming, разбираме дека влегувањето во онлајн казина за прв пат може да биде малку застрашувачко. Затоа ние сме тука да ве водиме низ процесот на внесување на вашиот прв депозит, чекор по чекор. Овој водич е дизајниран имајќи ги предвид почетниците, користејќи едноставен и разбирлив јазик за да се осигура дека ќе имате непречено и пријатно искуство. Пред да се нурнеме, ве охрабруваме да ги проверите нашите врвни онлајн казина на CasinoRank, каде безбедноста и забавата се загарантирани. Започнете го вашето патување со игри денес со избирање доверливо казино од нашите препораки!

Како да изберете безбедни начини на плаќање за онлајн коцкање
2024-05-28

Како да изберете безбедни начини на плаќање за онлајн коцкање

Добредојдовте на вашиот прв чекор во возбудливиот свет на онлајн коцкањето. Ако сте нов овде, една од најважните одлуки што ќе ги донесете е како да управувате и да ги заштитите вашите пари. Тука сме да ви помогнеме да се движите во изборот на безбедни начини на плаќање, осигурувајќи дека ќе можете да се фокусирате на уживање во вашата игра без грижи. Ајде да ве водиме низ овој процес чекор по чекор. Посетете ги нашите препорачани казина на Online CasinoRank за да се осигурате дека избирате меѓу најбезбедните опции.

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи Apple Pay
2024-05-17

Како да депонирате и повлечете средства од онлајн казина користејќи Apple Pay

Како почетник кој влегува во светот на онлајн казината, управувањето со пари безбедно и ефикасно може да изгледа огромно. Но, не грижете се; ние сме тука да ве водиме низ супер едноставен начин на плаќање кој е безбеден и лесен за користење - Apple Pay. Ајде да го разложиме, чекор-по-чекор.

Откривање на најголемите онлајн бинго митови и стереотипи
2023-12-18

Откривање на најголемите онлајн бинго митови и стереотипи

Онлајн бингото го зафати светот на игрите, привлекувајќи играчи од сите сфери на животот со неговиот лесен формат за играње и возбудлива игра. Сепак, заедно со нејзината зголемена популарност, се појавија неколку митови и стереотипи за онлајн бингото, кои често даваат погрешна слика за оваа енергична игра. Во оваа статија, ќе се справиме и ќе ги разоткриеме најчестите заблуди околу онлајн бингото. Од тоа кој игра до тоа како функционираат добивките, ние сме тука да ги дадеме сите сознанија. Значи, да се нурнеме и да го одвоиме фактот од фикцијата.

Системот за обложување Ace/Five Count за онлајн казино Блек Џек
2023-12-14

Системот за обложување Ace/Five Count за онлајн казино Блек Џек

Добредојдовте во возбудливиот свет на онлајн блек џек, каде стратегијата и среќата се испреплетуваат за да создадат незаборавни искуства со игри. Како почетник, можеби ќе се чувствувате преоптоварени од различните стратегии и термини што се користат во блек џек. Не плашете се, бидејќи овој водич е скроен специјално за вас. Ќе навлеземе длабоко во стратегијата за обложување со пет брои, едноставен, но ефикасен метод за зголемување на вашите шанси за успех во онлајн блек џек. Ако сте желни да ја ставите оваа стратегија на тест, топло ви препорачуваме да ги посетите онлајн казина со најдобра оцена наведени на CasinoRank. Секое од овие казина нуди фантастична платформа за вежбање и примена на новооткриеното знаење. Значи, да тргнеме на ова патување за да ја совладаме стратегијата за обложување Ace/Five count и да ги свртиме шансите во ваша корист!

Како да освоите големо во онлајн казино со мали облози
2023-12-12

Како да освоите големо во онлајн казино со мали облози

Големите победи не се секогаш за големи облози. Со стратешки пристап, дури и малите облози можат да доведат до значителни победи. Клучот лежи во разбирањето како да го зголемите вашиот буџет, да ги одберете вистинските игри и да ги искористите шансите во ваша корист. Без разлика дали сте обичен гејмер или ентузијаст за буџетот, овој водич ќе открие како да го максимизирате вашиот потенцијал за победа со минимални влогови. Ќе истражуваме паметни стратегии, совети за користење бонуси и ефективно управување со субсидирам за да ви помогнеме да го искористите максимумот од вашите онлајн сесии за коцкање.

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина
2023-12-12

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Baccarat има уникатно место во срцата на многу коцкари. Познат по својата едноставност и брза игра, тој стана главен производ и во тули и малтер и во онлајн казина. Меѓутоа, кога станува збор за профитабилноста на онлајн казината, Baccarat се издвојува од причини кои не се веднаш видливи. И покрај нејзината популарност меѓу играчите, оваа игра претставува љубопитен случај во економијата на казиното. Во оваа статија, истражуваме зошто Baccarat, во споредба со другите казино игри, можеби не е толку профитабилен за казино сајтовите и ја истражува динамиката зад неговото финансиско влијание.

Како да користите калкулатор за рулет за да го зголемите бројот на победи
2023-12-12

Како да користите калкулатор за рулет за да го зголемите бројот на победи

Рулетот отсекогаш бил популарен во онлајн казината. Но, што ако можете уште повеќе да ја зголемите возбудата од играта и да ги навалите шансите во ваша корист? Внесете го калкулаторот за рулет, паметна алатка дизајнирана да ја подобри вашата стратегија за обложување. Со крцкање бројки и веројатности, овој калкулатор може да биде вашето тајно оружје во навигацијата на масата за рулет. Без разлика дали сте искусен играч или новодојденец во играта, разбирањето како да користите калкулатор за рулет може да ја промени играта, нудејќи увид што може да доведат до почести победи. Ајде да погледнеме како оваа алатка може да додаде нова димензија на вашата игра на рулет преку Интернет.

Врвни совети за да ги најдете најплатените казино игри за играње онлајн
2023-12-12

Врвни совети за да ги најдете најплатените казино игри за играње онлајн

Не сите игри се создадени еднакви во однос на исплатите. Разбирањето што ја прави играта потенцијално попрофитабилна е клучно за максимизирање на вашите добивки. Факторите како што се стапките на враќање на играчот (RTP), типот на игра и бонусите за казино играат значајна улога во влијанието на исплатите. Во овој водич, ќе ги разгледаме врвните совети кои ќе ви помогнат да ги пронајдете оние игри со скапоцени камења со поголем потенцијал за исплата. Без разлика дали сте искусен коцкар или нов на сцената на онлајн казиното, овие сознанија ќе ве насочат кон понаградни искуства со игри.

Како да го зајакнете вашиот успех: Совети за професионални играчи во онлајн казино
2023-12-12

Како да го зајакнете вашиот успех: Совети за професионални играчи во онлајн казино

Разликата помеѓу добар и одличен играч често се сведува на стратегија и увид. За професионалните играчи, успехот не е само среќа; се работи за усовршување на вештините, совладување стратегии и донесување информирани одлуки. Без разлика дали вртите ролни, пресметувате шанси на масата за блек џек или ставате облози во рулет, секој потег е важен. Овој водич е преполн со основни совети и трикови кои ќе им помогнат на професионалните играчи на онлајн казино да ја подигнат својата игра. Подгответе се да се нурнете во паметните стратегии кои можат да го зајакнат вашиот успех и да ве издвојат во конкурентната арена на онлајн коцкањето.

Slingo