Priya Patel

Priya Patel

Researcher

Biography

Растејќи во спокојниот град Непиер, а подоцна во Окленд за нејзините повисоки студии, интригата на Прија со динамиката на онлајн игри процвета за време на нејзиното постдипломско истражување. Спојувајќи ја нејзината академска строгост со нејзината новооткриена страст, таа се впушти во мисија да ги расече и разбере сложеноста на онлајн казината. Водена од нејзината омилена изрека: „Знаењето е мост до успехот“, Прија постојано дава неспоредливи увиди во светот на онлајн коцкањето кој постојано се развива.

Дали онлајн казината можат да исфрлат играч?
2023-12-13

Дали онлајн казината можат да исфрлат играч?

Денес, гејмерите не треба да одат на копно место за да ги играат своите омилени казино игри и да ставаат облози. Тоа е затоа што онлајн казината ви дозволуваат да го правите тоа буквално насекаде. Но, како и копнените казина, апликациите за коцкање го задржуваат правото да ве исфрлат доколку ги прекршите правилата. Значи, кои се некои од овие однесувања што може да ја суспендираат вашата сметка?

Онлајн покер против стандарден покер - која е разликата?
2023-11-14

Онлајн покер против стандарден покер - која е разликата?

Дали сакате да играте покер, но не сакате да одите во казино? Па, треба да пробате онлајн покер. Можеби е обратно, а вие сакате повозбудливо искуство од онлајн покерот. Секогаш можете да одите во вистинско казино и да доживеете возбудлива игра на покер.

Топ 10 книги за коцкање за играчи во казино и спортски обложувачи
2023-11-10

Топ 10 книги за коцкање за играчи во казино и спортски обложувачи

Дали сте страствен спортски обложувач или играч на онлајн казино кој сакате да го проширите вашето знаење за коцкање? Сигурно сте прочитале една или две книги за коцкање. За оние кои не го сториле тоа, овие книги можат да ја зајакнат вашата духовитост и вештините за донесување одлуки за да преживеете во суровата средина за коцкање. Од Bringing Down the House од Бен Мезрич до совладување покер математика од Чак Клејтон, нема недостаток на книги за обложување за читање. Подолу се неколку внимателно избрани примероци за купување:

Gaming Innovation Group извести за силни резултати од третиот квартал 2023 година: рекордни приходи и раст
2023-11-08

Gaming Innovation Group извести за силни резултати од третиот квартал 2023 година: рекордни приходи и раст

Gaming Innovation Group Inc. (GiG) ги објави своите финансиски резултати за третиот квартал од 2023 година. Компанијата постигна историски високи приходи од 31,8 милиони евра, што претставува зголемување од 39% на годишно ниво. Прилагодената EBITDA достигна 23,4 милиони евра, со приспособена маржа EBITDA од 42,8%. Успехот на GiG може да се припише на неговиот фокус на две основни деловни области: медиуми и платформа и спортска книга.

Иницијатива за светилник на Fujitsu: Водење на иновации во индустријата за iGaming
2023-11-08

Иницијатива за светилник на Fujitsu: Водење на иновации во индустријата за iGaming

Водечкиот снабдувач на решенија Fujitsu ги поттикнува иновациите во индустријата за iGaming со лансирањето на Lighthouse Initiative. Иницијативата има за цел да им помогне на компаниите во iGaming индустријата и пошироко да ги поврзат клучните технолошки трендови со деловните можности. Fujitsu ги охрабрува компаниите да ги споделат своите следни големи идеи додека се обидува да истражува нови технолошки достигнувања, предизвикувајќи бран на промени и иновации.

Оптимизирање на побезбедно коцкање: персонализирани пораки, вештачка интелигенција и соработка
2023-11-08

Оптимизирање на побезбедно коцкање: персонализирани пораки, вештачка интелигенција и соработка

Најновите извештаи од Европската асоцијација за игри и обложување (EGBA) го истакнаа зголемениот фокус на побезбедно коцкање и превенција на штети во индустријата за коцкање. Не само што коцкарските компании испраќаат повеќе персонализирани пораки до своите клиенти, туку тие исто така активно бараат приспособени начини да стигнат до нивните ризични играчи. Во оваа статија, ќе ја истражиме важноста на побезбедно коцкање и персонализирани пораки, улогата на вештачката интелигенција (ВИ) во заштитата на играчите и потребата за соработка помеѓу регулаторите и операторите.

French Roulette