Azur Преглед на казино - About

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
Бонус100% до 500 € + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur
100% до 500 € + 20 бесплатни вртења
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
About

About

Azur е казино управувано од Mountberg Ltd, која е компанија која работи со лиценца Curacao eGaming. Темата на веб-страницата беше инспирирана од светски познатата медитеранска жаришта позната како Француска ривиера и казината од висока класа во Монте Карло.

Во овој момент, има повеќе од 800 различни казино игри во Azur, а казиното постојано додава нови наслови. Лојалните играчи можат да пристапат до ВИП-програмата која нуди тони поволности, кои доаѓаат во форма на парични награди и бесплатни вртења, за да именуваме некои.

Азур Казиното ја става безбедноста на играчите како нивен главен приоритет. Од таа причина, тие ја искористија најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека сите се заштитени.

Згора на тоа, казиното нуди систем за поддршка 24/7, кој е направен од професионалци кои се обучени да му помагаат на играчот секогаш кога му треба помош.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на казиното Азур е Дангуад Лимитед и Маунтберг Рибар.

Број на лиценца

Azur Casino е лиценциран од Curacao eGaming со лиценца број 1668/JAZ.

Каде се базира казиното Azur?

Казиното Azur има седиште на следната адреса 67 Limassol Avenue, Vision Tower, кат 2, Aglantzia, 2121, Никозија, Кипар.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот