Azur Преглед 2024 - Account

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Account

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска република, Сејшелистан, Единеја Доропурк ,Тајван, Гана, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Швајцарија, Кирибати, Еритреја, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Јемен, Пакаравала, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панама, Словенија, Калонија, Бахам ББ Централноафриканска Република, Питкерн Острови, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Литјуан, Брегот на Слоновата Коска, Соломонски Острови, Гамбија, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Лан Острови, Норвешка, Норвешка, Тајланд, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Нигерија, Тобабим, ,Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Австрија, Кореа, Кореа ,Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Судан, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Хрватска, Тунис, Малдиви, Хрватски, Ерменија, Маурициус, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Кина

Креирањето сметка во казиното Azur е многу едноставен процес. Сè што треба да направат играчите е да се упатат на официјалната веб-страница и да кликнете на копчето Приклучи се сега. Тие ќе треба да внесат некои лични податоци за да го завршат процесот на регистрација. Добрата вест е дека ова е едноставен процес и нема да потрае повеќе од неколку минути.

Многу е важно дадените информации да бидат точни бидејќи играчите подоцна ќе мора да поминат низ процедура за верификација.

Лозинката што играчите ја избираат мора да биде безбедна и да содржи најмалку 8 знаци, вклучувајќи 1 број, 1 голема буква и 1 симбол. Играчите треба да ја чуваат лозинката за себе и да не ја споделуваат со некој друг.

Повторно отворете ја сметката

Играчите можат да ја затворат својата сметка на одреден период, а подоцна повторно да ја отворат. Играчите треба да контактираат со поддршката за корисници за да можат да им помогнат во процесот. Како и да е, играчите кои трајно ги затвориле своите сметки нема да можат повторно да ги отворат. Од таа причина, им предлагаме на играчите да контактираат со Поддршката за корисници пред да одлучат да ги затворат своите сметки, за да можат да им помогнат да донесат подобро информирана одлука.

Ограничете ја сметката

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка по домаќинство, IP адреса, е-пошта, телефонски број и начин на плаќање. Во случај казиното да открие дека играчите имаат неколку сметки, тогаш ризикуваат да ги затворат сите сметки.

Процес на верификација

Откако играчот ќе создаде сметка во казиното Azur, ќе добие е-пошта во која ќе се бара да го потврди идентитетот, адресата и начинот на плаќање.

Играчите треба да ги испратат вистинските документи и тие треба да бидат квалитетни за да бидат прифатени.

За да го докажат својот идентитет, играчите треба да испратат копија од нивната национална лична карта, пасош или возачка дозвола.

За да ја докажат својата адреса, играчите треба да испратат еден од следниве документи: сметка за комунални услуги, потврда за кирија, извод од банкарска сметка или државен документ. Многу е важно документот да ги содржи името и презимето и адресата на играчот и да биде стар помалку од шест месеци. Документите треба да бидат официјални и да содржат лого и потпис за да се докаже нивната автентичност.

За да ги докажат средствата за депозит, играчите треба да ги испратат следните документи. За банкарски картички, играчите треба да испратат фотографија од картичката што се користи за да се направи депозит. Првите 6 и последните 4 броеви треба да бидат видливи. Средните броеви можат да бидат покриени за безбедносни цели. Исто така, датумот на истекување и името на сопственикот треба да бидат видливи. На задната страна на картичката, картичката треба да биде потпишана, а безбедносната шифра мора да биде покриена.

За виртуелни картички, играчите треба да испратат слика од екранот на виртуелната картичка или банкарски документ. Мора да бидат видливи името и презимето на сопственикот на картичката, како и последните 4 цифри од бројот на картичката.

За припејд картички, играчите не мора да испраќаат никакви документи за верификација.

За виртуелни паричници, играчите треба да испратат слика од екранот на сметката со име, презиме и адреса на е-пошта.

Играчите се согласуваат да ја информираат службата за корисници за секоја промена во ситуацијата, да ја ажурираат нивната сметка и да ја потврдат со обезбедување на придружни документи.