Azur Преглед 2024 - Bonuses

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Бонусите за казино Azur: слика од најдобрите понуди

Бонус за добредојде: Започнете го вашето патување со тресок!

Бонусот за добредојде во казиното Azur е дизајниран да им овозможи на новите играчи топол прием. Иако точниот процент може да варира, можете да очекувате дарежлив поттик на вашиот првичен депозит. Овој бонус е одличен начин да ја започнете вашата игра и да истражите сè што има да понуди Azur Casino.

Бонус за бесплатни вртења: спин и победи на куќата

Азур казиното нуди и бесплатни вртења како дел од нивниот бонус пакет. Овие вртења ви дозволуваат да ги испробате популарните слот игри без да ризикувате сопствени пари. Внимавајте на одредени изданија на игри поврзани со овие бесплатни вртења, бидејќи тие често се совпаѓаат со нови возбудливи наслови.

Барања за обложување: Што треба да знаете

Важно е да ги разберете барањата за обложување кога користите бонуси во казиното Azur. Овие барања одредуваат колку пати треба да го обложите износот на вашиот бонус пред да можете да повлечете какви било добивки. Внимателно прочитајте ги одредбите и условите, бидејќи различни бонуси може да имаат различни барања за обложување.

Временски ограничувања: Направете брои секоја секунда

Кога користите бонуси во казиното Azur, внимавајте на какви било временски ограничувања што се на сила. Некои бонуси може да бидат достапни само за ограничен период, па затоа е од суштинско значење да ги искористите во одредената временска рамка. Останете во тек со промотивните содржини или билтените од казиното Azur за да бидете сигурни дека нема да пропуштите никакви временски ограничени понуди.

Бонус кодови: Отклучете ги ексклузивните награди

Кодовите за бонуси често се вклучени во промотивната содржина од казиното Azur. Овие кодови можат да отклучат ексклузивни награди како што се дополнителни бонуси за депозит или бесплатни вртења. Внимавајте на овие кодови и внесете ги правилно за време на процесот на депонирање или кога барате понуда за бонус.

Добрите и лошите страни: Одмерете ги вашите опции

Додека Azur Casino нуди низа примамливи бонуси, важно е да се земат предвид и предностите и недостатоците. Позитивната страна е што овие бонуси можат да ја подобрат вашата игра и да обезбедат дополнителни шанси за победа. Сепак, од клучно значење е да бидете свесни за барањата за обложување и временските ограничувања што може да ја ограничат вашата способност за повлекување добивки.

Како заклучок, Azur Casino нуди различни бонуси кои можат да додадат возбуда и вредност на вашето искуство со игри. Со разбирање на различните видови достапни бонуси, како и нивните услови и услови, можете да го извлечете максимумот од овие понуди додека играте одговорно.

Кога играте со бонус средства, секогаш прво се користи готовинскиот биланс. И, ако некој играч победи користејќи го само салдото на готовина, тогаш тој може да ги повлече своите добивки и салдото на бонусот ќе биде откажано.

За да се повлече бонус, играчите треба прво да ги исполнуваат условите за обложување. Секој бонус доаѓа со различни барања за обложување, па затоа е многу важно играчите целосно да ги разберат условите и условите за секој бонус дури и пред да го прифатат.

Различни игри ќе придонесат за поинаку исполнување на барањата за обложување. Значи, за побрзо да го исчистат бонусот, играчите треба да ја изберат вистинската игра за играње.

  • Онлајн видео слот игрите ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување. Ова значи дека ако играчот се обложил 5 долари, тогаш 5 долари ќе придонесат за расчистување на бонусот.
  • Видео покер ќе придонесе 20% за исполнување на барањата за обложување. Ова значи дека ако играчот се обложил 5 долари, само 1 долар ќе оди за расчистување на бонусот.
  • Игрите на маса и игрите во живо ќе придонесат 5% за исполнување на барањата за обложување. Ова значи дека ако играчот се обложил 5 долари, тогаш само 0,25 долари ќе одат за расчистување на бонусот.

Кога играте со бонус средства, многу е важно да не се обложувате над максималната граница за обложување, која за понудата за добредојде е 10 долари. Максималниот облог се однесува само на салдото на бонус и салдото на готовина не е ограничено.

Бонус за лојалност

ВИП програмата во Азур Казино ќе им донесе искуство на играчите што навистина ќе ги исполни нивните очекувања. Со тони предности и персонализирани подароци, секој играч ќе биде третиран како член на кралското семејство.

Тимот на ВИП на Азур Казино ќе создаде промоции и бонуси за секоја од преференциите на нивните играчи.

Играчите ќе добиваат поврат на готовина од 10% секоја недела, што е одлична работа што мора да признаеме.

Казиното ќе направи се што е во негова моќ за да ги исчисти добивките за играчите да можат да ги добијат што е можно побрзо.

За да станете член на ВИП клубот, играчите треба да добијат покана преку е-пошта.

Бонус за натпревар

Играчите кои ќе создадат сметка во казиното Azur и ќе го направат својот прв депозит ќе имаат право на многу дарежлива понуда за добредојде што драстично ќе го подобри нивното искуство.

Играчите можат да бараат 100% бонус до $500 и 20 бесплатни вртења на слотот That's Rich. Минималниот износ што треба да го депонираат е 10 долари за да се квалификуваат за понудата.

Бонусот за добредојде доаѓа со 40x барања за обложување што играчите треба да ги исполнат за да можат да ги повлечат своите добивки.

Бонус со висок ролери

Играчите кои можат да направат депозит од 200 долари, можат целосно да го искористат бонусот за добредојде. На овој начин, играчот ќе стане еден од високите ролери на Азур Казино и ќе може да ги искористи дополнителните 50% до 500 долари. Играчите ќе добијат и 20 бесплатни вртења како дел од овој бонус што може да се користи на видео слот играта Spina Colada. Секое вртење вреди $0,50, што им дава на играчите уште поголема шанса за победа.

Бонус за регистрација

Бонусот за добредојде во казиното Azur се пренесува преку првите три депозити што ги прави играчот. Првиот пат кога ќе направат депозит, ќе добијат 100% бонус за депозит до $100 и 20 бесплатни вртења. Вториот пат кога ќе направат депозит, ќе добијат совпаѓање од 75% бонус за депозит до $75 и 75 бесплатни вртења. Третиот пат кога играчот ќе направи депозит ќе добие 125% до 125 долари и 25 бесплатни вртења.

За да се квалификуваат за понудата, играчите треба да направат минимален депозит од најмалку 10 долари. Секој бонус има 40 пати побарувања за обложување кои треба да се исполнат во рок од 30 дена, во спротивно, играчот ризикува да ги загуби своите бонус средства и добивки. Добрата вест кога станува збор за оваа понуда е дека нема барања за обложување на бесплатните вртења, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат од бесплатните вртења е ограничен на 300 долари.

Играчите треба да запомнат дека треба да ги исполнат условите за обложување пред да побараат повлекување. Можно е да се побара повлекување пред да се исполнат условите за обложување, но на овој начин играчите ќе го изгубат бонусот и нивните добивки.

Не сите игри ќе придонесат за чистење на бонусот на ист начин. Онлајн видео слот игрите ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, додека другите игри ќе придонесат со помал процент. Видео покерот ќе придонесе 20%, а игрите на маса и во живо ќе придонесат 5% за расчистување на бонусот.

Максималниот облог што играчите можат да го направат додека играат со бонус средства е ограничен на 10 долари. Бонусот важи 30 дена од моментот на барањето.

Бесплатните вртења не подлежат на барања за обложување и добивките може да се наплатат веднаш.