Azur Преглед 2024 - Countries

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Countries

Countries

За жал, нема секој да биде достапен да креира сметка и да игра игри за вистински пари во казиното Azur. Играчите од следните земји не се прифаќаат во казиното Azur: Австралија, Брегот на Слоновата Коска, Грција, Јужна Африка, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Малите Острови на Соединетите Американски Држави, Девствените Острови и САД.

Azur Casino нуди игри од NetEnt, кој е еден од најпопуларните софтверски провајдери, а оваа компанија има свои ограничувања. Игрите на NetEnt не можат да се испорачуваат во следните земји без соодветни лиценци: Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Шведска, Швајцарија , Обединетото Кралство и Соединетите Американски Држави.

NetEnt игрите не се нудат во следните земји: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен, Зимбабве.

Видео слот Planet of the Apes не смее да се нуди на следните територии:

Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Видео слот Vikings не смее да се нуди во следните јурисдикции**:**

Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина, Соединетите Американски Држави.

Видео слот Narcos не смее да се нуди на следните територии:

Индонезија, Јужна Кореја.

Видео слот за Street Fighter не смее да се нуди на следните територии:

Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика , Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монтсерат, Островот Наваса, Парагвај, Перу, Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Свети Мартин, Сент Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Островите Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Девствени Острови на САД, Венецуела.

Видео слотови за Fashion TV не смеат да се нудат на следните територии:

Куба, Јордан, Турција и Саудиска Арабија.

Универзалните чудовишта (Дракула, Суштество од Црната лагуна, Проклетството на фантомите и Невидливиот човек) може да се играат само на следните територии:

Андора, Австрија, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Кипар, Финска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора, Холандија, Северна Македонија, Норвешка, Полска , Русија, Сан Марино, Србија, Словачка, Словенија, Турција и Украина.