Azur Преглед на казино - Deposits

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус за добредојде 100% до 500 евра + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

За да играат игри во казиното Azur, играчите треба прво да депонираат средства на нивните сметки. Ова е многу едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од времето на играчот. Сè што треба да направат е да се упатат до Касиерката и да го изберат делот Депозит. Тие ќе видат список на сите достапни начини на плаќање и треба да го изберат оној што им е најзгоден и да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да ја потврдат трансакцијата.

Азур Казиното додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки. Некои од начините на плаќање што може да се најдат овде го вклучуваат следново:

 • AstroPay картичка
 • CASHlib
 • Директен банкарски трансфер
 • Интерак Е-Трансфер
 • Интерак онлајн
 • MasterCard
 • Неосурф
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Виза

Играчите можат да депонираат и без да користат банка со припејд картички:

 • Неосурф
 • Cashlib
 • Paysafe картичка

Валута

Различни валути се достапни во казиното Azur, така што играчите можат да ја изберат онаа што најмногу им одговара. Во моментов, ова се достапните валути:

 • евра
 • Австралиски долари
 • Сандиански долари
 • швајцарски франци
 • Новозеански долари