Azur Преглед 2024 - Deposits

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Методи за депозит во Azur: Водич за лесно финансирање

Сакате да ги финансирате вашите гејмерски авантури во Azur? Имаш среќа! Оваа дестинација за онлајн игри нуди различни опции за депозит за да одговараат на потребите на секој играч. Од традиционалните методи како банкарски трансфер и кредитни картички до практични е-паричници и припејд картички, ќе го најдете совршениот начин за надополнување на вашата сметка.

Истражете низа опции погодни за корисниците

Azur разбира дека едноставноста е клучна кога станува збор за депонирање средства. Тоа е причината зошто тие нудат широк спектар на кориснички опции. Без разлика дали ја претпочитате леснотијата на користење на вашата дебитна/кредитна картичка или практичноста на е-паричниците како Neteller и Skrill, Azur ве покрива. Може да изберете и припејд картички како Paysafe Card или Flexepin за дополнителна безбедност и контрола врз вашето трошење.

Безбедност на прво место: најсовремени протоколи

Кога станува збор за онлајн трансакции, безбедноста е најважна. Бидете сигурни дека Azur сериозно ја сфаќа безбедноста со имплементирање на најсовремени протоколи како што е шифрирањето SSL. Ова осигурува дека сите ваши лични и финансиски информации остануваат безбедни во текот на процесот на депонирање.

Ексклузивни поволности за ВИП членови

Како ВИП член на Azur, вие не заслужувате ништо освен најдобар третман. Уживајте во ексклузивни поволности кога станува збор за депозити и повлекувања. Искусете побрзо време на повлекување, што ви овозможува да пристапите до вашите добивки за кратко време. Плус, внимавајте на специјалните бонуси за депозити прилагодени специјално за ВИП членовите – затоа што да се биде дел од елитата треба да има свои предности!

Значи, без разлика дали сте љубител на банкарски трансфери или ја претпочитате удобноста на е-паричниците, Azur смислено подготви избор на методи за депонирање само за вас. Со воспоставени врвни безбедносни мерки и возбудливи поволности за ВИП членовите, финансирањето на вашата сметка никогаш не било полесно или поисплатливо.

Методи за депозит достапни на Azur: банкарски трансфер, кредитни картички, директен банкарски трансфер, Euteller, Flexepin, iDEAL, instaDebit, Interac, Maestro, MasterCard, MuchBetter, Neosurf, Neteller, Paysafe картичка, Skrill Visa Electron Visa Debit Zimpler Visa.

Азур Казиното додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки. Некои од начините на плаќање што може да се најдат овде го вклучуваат следново:

 • AstroPay картичка
 • CASHlib
 • Директен банкарски трансфер
 • Интерак Е-Трансфер
 • Интерак онлајн
 • MasterCard
 • Неосурф
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Виза

Играчите можат да депонираат и без да користат банка со припејд картички:

 • Неосурф
 • Cashlib
 • Paysafe картичка

Валута

Различни валути се достапни во казиното Azur, така што играчите можат да ја изберат онаа што најмногу им одговара. Во моментов, ова се достапните валути:

 • евра
 • Австралиски долари
 • Сандиански долари
 • швајцарски франци
 • Новозеански долари