Azur Преглед 2024 - FAQ

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Какви видови игри нуди Azur? Azur нуди широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо со вистински дилери.

Како да ги сменам информациите за мојата сметка?

Играчите можат лесно да променат некои од нивните детали кога ќе испратат е-пошта на [email protected]. Нивната е-пошта треба да ги содржи следните информации:

 • Старата адреса на е-пошта на играчот
 • Корисничко име на играчот
 • Име и презиме на играчот
 • Роденден на играчот

Како можам да ја сменам мојата адреса?

Играчите кои сакаат да ја променат својата адреса треба да испратат доказ за новата адреса [email protected]. Тоа можат да го направат со испраќање копија од комунална сметка не постара од 3 месеци.

Како да ги користам моите бесплатни вртења?

Кога играчите добиваат бесплатни вртења како бонус, сè што треба да направат е да се упатат кон играта и бесплатните вртења ќе ги чекаат.

Како да направите повлекување?

Играчите можат да ги повлечат своите добивки кога ќе се упатат во Касиерката и ќе го изберат делот Повлекување. Тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и многу е важно да го користат истиот начин на плаќање како оној што играчот го користел за депозит. Тие ќе треба да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот. Ќе зависи од начинот на плаќање кога играчот ќе ги добие своите добивки на својата сметка.

Каде можам да го најдам мојот IBAN код?

IBAN-шифрата може да се најде на изводот од банкарска трансакција на банкарската картичка или на извод од банкарски идентитет. IBAN или број на меѓународна банкарска сметка се состои од 34 знаци и секогаш започнува со две големи букви.

Може ли да направам повлекување на мојата кредитна картичка?

Играчите можат да ги користат своите кредитни картички за да направат повлекување на нивните добивки. Единствениот услов е тие претходно да ја користеле кредитната картичка за депонирање средства на нивната сметка.

Кое е минималното повлекување што можам да го направам?

Минималното повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што играчот ќе одлучи да го користи. За да ги пронајдат сите потребни информации, играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. До секој начин на плаќање, тие ќе ги најдат сите потребни информации како минимални и максимални ограничувања за повлекување и време за повлекување, само за да именуваат некои.

Може ли да го откажам моето барање за повлекување?

Да, играчите можат брзо и лесно да ги откажат своите барања за повлекување. За да го направат тоа, тие треба да кликнат на јазичето Историја и да кликнат на Повлекувањето во очекување. Секое откажување на повлекувањето е веднаш, а средствата ќе бидат вратени на сметката на играчот.

Може ли да поставам ограничувања на мојата сметка?

Да, играчите можат да постават различни ограничувања на нивните сметки за да можат подобро да го контролираат своето коцкање. Еден од најкористените лимити е лимитот за депозит кој може да го постави Касиерот. Играчите треба да го наведат максималниот посакуван износ на депозит и штом ќе го достигнат тој износ, нема да можат да направат нов депозит додека не помине времето.

Како да станете ВИП член во казиното Azur?

ВИП-клубот во казиното Azur е достапен само со покана. ВИП-советниците Ана, Агате, Алиса и Џулиен ќе контактираат со секој играч кој ги исполнува условите преку е-пошта. Единствениот совет што можеме да им го дадеме на играчите за побрзо да влезат во ВИП клубот е постојано да играат игри за вистински пари.

ВИП клубот во Азур има многу бенефиции, а некои од нив го вклучуваат следново:

 • Неделен кешбек секој понеделник.
 • Неограничен број бесплатни вртења за време на промоцијата „Фестивал на вртења“.
 • 35% бонус за време на промоцијата „Happy Hour“
 • 6 бонуси за време на викендот со промоцијата 'Croisette'
 • Ексклузивни понуди
 • Побрзи повлекувања

Мојот депозит е неуспешен. Што да правам?

Понекогаш може да дојде до одложувања, па може да потрае некое време додека депозитот стигне до сметката на играчот. Во повеќето случаи, депозитите се моментални, и ако играчот не може да ги види средствата како се рефлектираат на неговата сметка за неколку минути, треба да ја контактира поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Дали моите лични податоци се безбедни?

Казиното Azur потроши многу време за да се осигура дека безбедноста на зачуваните информации е на највисоко ниво. Тие ја користеа најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека играчите се заштитени во секое време.

Може ли да играм во Азур казино од мојот мобилен телефон?

Да, Azur Casino има мобилна платформа која им овозможува на играчите пристап до нивните сметки во движење. Во овој момент, нема мобилна апликација, но играчите можат да пристапат до нивната сметка користејќи прелистувач кога сакаат.

Дали казиното нуди поддршка 24/7?

Да се биде секогаш достапен за нивните играчи е врвен приоритет во казиното Azur. Поради таа причина, тие се постојано достапни преку функцијата за разговор во живо, така што играчите можат да контактираат со нив секогаш кога ќе треба.

Колку игри има казиното?

Во овој момент, има повеќе од 3000 игри достапни во казиното и тие постојано додаваат нови наслови. Категоријата на игри со најголем избор на игри е категоријата Slots.

Како можам да побарам бонус за добредојде?

Азур Казиното има многу дарежлив бонус за добредојде за своите играчи и сè што треба да направат за да го побараат е да направат нова сметка и да го направат својот прв депозит, а бонусот автоматски ќе се додаде на нивната сметка. Играчите треба да имаат на ум дека бонусот за добредојде доаѓа со одредени ограничувања, па затоа треба целосно да ги разберат условите и условите за бонусот пред да го побараат.

Кои се условите за обложување за понудата за добредојде?

Понудата за добредојде во казиното Azur доаѓа со барања за обложување 40 пати што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување. Откако ќе се направи ова, тие можат да направат повлекување на нивните добивки.

Може ли да освојам вистински пари во казиното Azur?

Да, играчите кои се регистрираат за сметка и прават депозит можат да добијат вистински пари играјќи игри. Играчите, кои се регистрираат за сметка за прв пат, имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивното салдо на нивниот прв депозит. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување, но сепак е одлична можност да се зголеми рамнотежата и да се продолжи нивната игра.

Дали е регулирано казиното Azur?

Да, Azur Casino ги има сите потребни лиценци за работа, така што играчите можат да бидат сигурни дека нивните средства се безбедни.

Кои се најдобрите слот игри на Azur Casino?

Игрите со видео слот се најпопуларните игри во секое казино. А категоријата слотови содржи најмногу игри во споредба со другите категории во казиното. Најпопуларните игри според играчите се следниве:

 • Gonzo's Quest Megaways™
 • Моќта на Тор™
 • Грчки легенди™
 • Викинзите одат Berzerk™
 • Gold Hunter™

Како да се регистрирате за сметка во казиното Azur?

Играчите можат лесно да се регистрираат за сметка во Azur Casino кога ќе кликнат на копчето Регистрирај се сега. Тие ќе треба да внесат некои лични податоци за да ја завршат регистрацијата и нивната сметка ќе биде добра и подготвена за само неколку минути.