Azur Преглед на казино - Games

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус за добредојде 100% до 500 евра + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Games

Games

Азур Казиното е преполно со различни игри за да им се допадне на секој што создава сметка во казиното. Нивното портфолио за игри може да се пофали со различни игри и добрата вест е што повеќето од овие игри се достапни и во забавен режим. Ова значи дека играчите можат да ја испробаат речиси секоја игра што ја сакаат без да мора да депонираат средства на нивните сметки.

Бакара

Baccarat е многу популарна игра која е достапна во казиното Azur. Има многу различни варијации на играта и добрата вест е што повеќето од нив може да се најдат овде. Правилата на Baccarat се прилично едноставни, што е причината за огромната популарност што ја ужива оваа игра. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 8 или 9 за да се победи играта. Играчите не влијаат на тоа како ќе се одвива кругот. Единствената одлука што треба да ја донесат е износот што сакаат да го обложат и облогот што сакаат да го стават. После тоа, играта следи однапред одредени правила. Играчите кои сакаат да читаат за различните правила и стратегии кои се вртат околу Baccarat можат да ја следат оваа врска.

Еве некои од најпопуларните варијанти на Baccarat достапни во казиното Azur:

 • Бакара 777
 • Baccarat - Punto Banco
 • Baccarat Врховниот Не комисија
 • Бакара Делукс
 • Бакара ВИП
 • Baccarat Нема комисија
 • Американски Baccarat Нулта комисија
 • 3D Бакара
 • Супер Бакара
 • Супер 6 бакара

Процеп

Azur Casino има повеќе од 1000 онлајн видео слотови на располагање, така што играчите можат да го најдат единствениот наслов што го бараат. На прв поглед, слотовите даваат огромен впечаток со бројните копчиња и шарени симболи. Но, всушност, слотови се многу лесни за играње. Тоа е затоа што сите машини имаат иста структура и игра. Повеќето игри се играат на 5 ролни и има тони различни линии за плаќање, во зависност од слотот. Колку повеќе линии за плаќање избира играчот, толку повеќе можности за победа имаат.

Еден од најважните симболи во оваа игра е дивиот симбол. Тие можат да се појават во секое време и автоматски ги заменуваат сите други симболи во слотот, освен симболите за расфрлање и бонус.

Симболите за расфрлање се исто така оние кои се многу ценети од играчите. Овие симболи нудат расфрлани исплати, но во исто време, тие можат да активираат бонус функција.

Најчестата карактеристика што ја нудат слотови е бонусот за бесплатни вртења. Овде играчите имаат можност да ги вртат ролните без да мора да ставаат дополнителен облог.

Многу слотови нудат прогресивен џекпот, каде што садот се зголемува со бројот на играчи, како и со поединечните влогови. За да прочитате за правилата за играње слотови, играчите можат да ја следат оваа врска.

Некои од најпопуларните прогресивни слотови за џекпот вклучуваат следново:

 • Мега Мулах™
 • Major Millions Progressive™
 • Diamond Wild™
 • Super Lucky Reels™
 • Lucky Leprechaun™

Покер

Покерот е многу сложена игра која играчите кои бараат попредизвикувачко искуство. Играчите треба да поминат извесно време за да ги учат основните правила на играта, но треба да вежбаат и да ги совладаат правилата во исто време. Последново е поголем предизвик. Првото нешто на кое треба да се обрне внимание е како функционираат рундите за обложување, а потоа играчите треба да го научат рангирањето на рацете. Добрата вест е што казиното Azur им овозможува на играчите да ја испробаат играта во забавен режим без да мора да депонираат средства. На овој начин тие можат да ги научат и практикуваат правилата. Сите кои сакаат да читаат за правилата за покер и различните стратегии кои се вртат околу оваа игра, може да ја следат оваа врска.

Еве некои од најпопуларните варијанти на покер што се достапни во казиното Azur:

 • Оаза покер класичен
 • Casino Stud PokerPunto Banco
 • 4 од еден вид бонус покер
 • Карибите Студ покер
 • Џокер покер
 • Покер со ананас
 • Џокер покер
 • Покер со три карти
 • Тексас Холдем покер 3D
 • Делукс покер со три карти
 • Triple Edge покер
 • Оаза покер

Блек Џек

Блек Џек е уште една одлична игра што може да се најде во казиното Azur. Правилата на играта се многу едноставни, затоа и е толку популарна. Основната идеја е да се добие рака која е поблиску до 21, повисока од раката на дилерот без да надмине 21. Играчот има многу различни опции за подобрување на раката, додека дилерот мора да следи строги правила дури и кога има поволна рака . Блек Џек е многу популарна игра, па не изненадува тоа што има многу различни варијации на истата. Играчите треба да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. Играчите можат да ги најдат правилата на следниот линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти што може да се најдат во казиното Azur:

 • Двоен дек Блек Џек
 • Блек Џек за еден дек
 • Блек Џек
 • Совршени парови Блек Џек
 • 21 Брн Блек Џек
 • Блек Џек Ниско
 • Блек Џек Висока
 • Блек Џек
 • Блек Џек Врховниот единечна рака
 • Блек Џек 3 Рака
 • Блек Џек Двојна изложеност 3 рака
 • Супер 7 Блек Џек
 • Американски Блек Џек

Рулет

Рулетот е една од најпопуларните игри што може да се најде во секое казино. Правилата на играта се многу едноставни. И покрај тоа што на прв поглед играта може да изгледа многу комплицирана, откако играчите ќе ги научат основните правила, ќе сметаат дека оваа игра е многу лесна за играње. Играчите треба да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. Сите правила на играта можете да ги најдете на следниот линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на играта што може да се најдат во казиното Azur:

 • Златен чип рулет
 • Рулет
 • Европски рулет
 • Европски рулет Про
 • Рулет Сребрена
 • Рулет ВИП
 • Европски рулет
 • Европски рулет мали облози
 • Рулет Кристал
 • Среќен спин евро рулет

Турнири

Турнирите се одржуваат на постојана основа во казиното Azur. Играчите можат да ги најдат условите и списокот на квалификациски слотови за секој турнир посебно. Еве некои од турнирските игри достапни во казиното Azur:

 • Златен чип рулет
 • Рулет
 • Европски рулет
 • Европски рулет Про
 • Рулет Сребрена
 • Рулет ВИП
 • Европски рулет
 • Европски рулет мали облози
 • Рулет Кристал
 • Среќен спин евро рулет