Azur Преглед 2024 - Live Casino

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казино игри во живо се врвен додаток на секое онлајн казино, а Azur Casino нуди различни игри со дилер во живо. Имајќи можност да ги играат своите омилени игри со дилер во живо, нуди извонредно искуство.

Azur Casino соработува со некои од најпопуларните провајдери на софтвер како Evolution Gaming, Betgames, Holywood TV и Ezugi за да ги донесе најдобрите игри за дилер во живо.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо се игра со повеќе палуби карти, а целта на играта е вкупниот број на карти да биде поблиску до 21 од картите на дилерот без да надмине 21. Картите имаат малку променети вредности за играта. Добивањето кец и карта со десет вредност како првите две карти е најдобрата рака и се нарекува „природна рака“. Штом играчот ќе се обложи, тие ќе добијат две почетни карти. Подоцна, играчите имаат различни опции да ги подобри своите раце, додека дилерот мора да следи строги правила кога станува збор за нивните раце.Дилерот има опција да удри, да фати друга рака или да застане, за да остане со раката што ја има.

Играчите треба да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. Сите правила и стратегии може да се најдат на овој линк.

Еве некои од најпопуларните варијанти на Live Blackjack на играта во Azur Casino:

 • Еволуција Блек Џек лоби
 • Salon Prive Blackjack 2
 • Блек Џек Сребрена А
 • Блек Џек ВИП Б
 • Блек Џек партија
 • Блек Џек ВИП Ф
 • Блек Џек Сребрена Б
 • Блек Џек Сребрена Ц
 • Блек Џек Сребрена Д
 • Блек Џек Сребрена Е

Рулет во живо

Рулетот во живо е возбудлива игра што играчите можат да ја најдат во казиното Azur. Масите за рулет во живо нудат можност да се игра омиленото казино во голем број влогови и стилови. Правилата на играта се многу едноставни, откако играчите ги разликуваат сите различни делови од играта и облозите што им е дозволено да ги стават. Благодарение на бројните облози што ги нуди оваа игра, играчите можат да ги подобрат своите шанси за победа почесто отколку во другите игри. За да прочитате за различните правила и стратегии за тоа како да се игра рулет, играчите можат да ја следат оваа врска.

Еве некои од варијантите на рулет во живо кои се достапни во казиното Azur:

 • Извонреден рулет
 • Молња рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Автоматски тркала рулет
 • Брзина автоматски рулет
 • Брзински рулет
 • Француски рулет злато
 • Авто рулет Ла Partage
 • Инстант рулет
 • Еволуција рулет лоби

Бакара во живо

Baccarat е уште една многу популарна игра која е достапна во делот за дилер во живо во казиното Azur. Играчите уживаат во оваа игра бидејќи има малку или никаков напор во играњето и тие можат да седат и да се релаксираат. Откако ќе го стават својот облог и ќе одлучат на кого да се обложуваат, дилерот е тој што ја завршува рундата. Дилерот мора да следи некои строги правила за да ја заврши играта. Како и да е, секогаш е добра идеја да знаат што се случува пред нив, па играчите можат да ги најдат правилата на следниот линк.

Еве некои од достапните варијанти на Baccarat во живо што може да се најдат во казиното Azur:

 • Baccarat Контрола стискаш
 • Стискање на бакара
 • Бакара А
 • Бакара Б
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat C
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat F
 • Салон Prive Baccarat 1
 • Молња Бакара
 • Златен богатство Baccarat