Azur Преглед 2024 - Payments

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
БонусБонус $500 + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Опции за плаќање во Azur: депозити и повлекувања

Кога станува збор за правење депозити и повлекувања во Azur, ќе најдете широк спектар на опции кои одговараат на вашите преференции. Еве што треба да знаете:

Популарни методи:

 • банкарски трансфер

 • Кредитни картички (Visa, MasterCard)

 • Директен банкарски трансфер

 • Ојтлер

 • Флексепин

 • ИДЕАЛНИ

 • instaDebit

 • Интерак

 • Маестро

 • Многу подобро

 • Неосурф

 • Нетлер

 • Paysafe картичка

 • Скрил

  Брзина на трансакција: Депозитите обично се обработуваат веднаш, што ви овозможува да започнете да играте веднаш. Времето на повлекување може да варира во зависност од избраниот метод, но Azur се стреми да ги обработи што е можно побрзо.

  Надоместоци: Azur не наплаќа никакви такси за депозити или повлекувања. Сепак, секогаш е добра идеја да проверите кај вашиот давател на плаќања за потенцијалните трошоци што може да ги применат.

  Ограничувања: Минималниот износ на депозит е вообичаено 10 €, додека максималната граница може да варира во зависност од избраниот метод. За повлекувања, може да има одредени ограничувања кои зависат од статусот на вашиот играч и избраниот начин на повлекување.

  Безбедносни мерки: Azur дава приоритет на безбедноста на вашите трансакции со имплементирање на напредна технологија за шифрирање и следење на строги индустриски стандарди. Вашите финансиски информации се чуваат безбедни и доверливи во секое време.

  Специјални бонуси: Некои начини на плаќање може да понудат специјални бонуси или промоции кога се користат за депозити. Внимавајте на овие поволности!

  Флексибилност на валута: Azur поддржува различни валути, вклучувајќи EUR, CAD, NZD, NOK, PLN, RUB. Ова им овозможува на играчите од различни земји да уживаат во нивните омилени игри без да се грижат за надоместоците за конверзија на валута.

  Ефикасност на услуги на клиентите: Ако имате какви било прашања или грижи во врска со плаќањата во казиното Azur, нивниот тим за услуги на клиентите е достапен 24/7 за да ви помогне. Тие се посветени на обезбедување ефикасна и пријателска поддршка, осигурувајќи дека вашите прашања поврзани со плаќањето се решени навремено.

Без разлика дали претпочитате традиционални методи како банкарски трансфери или практичноста на е-паричниците, Azur нуди разновидна палета на опции за плаќање за да ги задоволи вашите потреби. Уживајте во беспрекорните трансакции и фокусирајте се на она што е најважно - играње и освојување!

За да направат повлекување на добивките, играчите треба да ги проверат своите сметки.

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е 50 долари, освен ако не е поинаку наведено во условите за одредена промоција.

Играчите треба да го обложуваат секој депозит барем еднаш пред да можат да побараат повлекување. Многу е важно да се користи истиот начин на плаќање за повлекување како оној што се користи за депонирање. Ако начинот на плаќање не е достапен, тогаш играчот може да избере друг начин на плаќање за повлекување.

За да се спречи перење пари, казиното го задржува правото да го избере начинот на плаќање за повлекување, дури и во случај кога начинот на плаќање не бил првично побаран.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 2.500 долари на 7 дена.

Играчите можат да ги откажат барањата за повлекување ако тие сè уште не се обработени од казиното.

Штом казиното ќе добие барање за повлекување, ќе стори се што е во негова моќ да го обработи повлекувањето што е можно поскоро. Обично потребни се 2 работни дена за да се обработи повлекувањето откако ќе се примат сите документи за проверка на сметката.

Делумно готовина

Кога играчите депонираат средства на нивната сметка, износот се става во „салдото на готовина“, а бонусните средства се ставаат во „салдо на бонус“.

Ако играчот има тековен бонус, прво ќе се користи салдото на готовина, а потоа салдото на бонусот. Бонусите и придружните добивки се парични, откако ќе се исполнат условите за обложување.