Azur Преглед на казино - Withdrawals

AzurResponsible Gambling
CASINORANK
7.9/10
Бонус100% до 500 € + 20 бесплатни вртења
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Супериорни игри
Брзи плаќања
Ексклузивни ВИП програми
Azur
100% до 500 € + 20 бесплатни вртења
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Withdrawals

Withdrawals

За да направите повлекување на добивките, сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Играчите треба да го изберат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за депонирање средства на прво место.

Azur Casino додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да повлечат средства од нивните сметки. Некои од нив го вклучуваат следново:

 • Банкарски жичен трансфер
 • Директен банкарски трансфер
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Скрил
 • Виза

Времето за повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што играчите ќе го изберат да го користат. Е-Паричниците нудат најбрзо повлекување од сите. Во повеќето случаи тоа е моментално и може да потрае не подолго од 24 часа. Повлекувањето на кредитна и дебитна картичка трае помеѓу 3 и 5 дена. Банкарските трансфери нудат повлекувања кои траат помеѓу 1 и 3 дена.

Бонус за повлекување

Играчите треба да бидат многу внимателни кога прифаќаат бонус. Секој бонус доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување. Играчите треба да ги прочитаат условите и условите на секој бонус пред да одлучат да го прифатат.

Како да се повлечете?

Повлекувањето на добивките е многу едноставен процес во казиното Azur. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Тие ќе видат список на начини на плаќање што можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Многу е важно да се користи истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за депонирање на прво место.

Валути

Azur Casino додаде неколку различни валути кои играчите можат да изберат да ги користат за повлекување на нивните добивки. Во овој момент, ова се сите достапни валути:

 • евра
 • Австралиски долари
 • Сандиански долари
 • швајцарски франци
 • Новозеански долари
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот