Топ 10 Betdigital Онлајн Казино

Основана во 2011 година, Betdigital е развивач на софтвер за игри, специјализиран за креирање содржини за сајтови за онлајн игри. Компанијата е со седиште во Оксфорд, Велика Британија и е дел од познатата групација NYX. Обезбедува содржини за игри компатибилни и со десктоп и со мобилни уреди. Сите игри од компанијата имаат HTML технологија, што значи дека не се специфични за уредот.

Додека компанијата испорачува плејада на дигитални игри, таа има посебен фокус на видео слотови, кои всушност се нејзината готовинска крава. Некои од најпопуларните производи на Betdigital вклучуваат слотови, како што се City of Gold, Valhalla, Royal Gens, Big Money Bingo и Bon Bon Bonanza.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)