BetTilt - About

Age Limit
BetTilt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

BetTilt Casino користи напреден софтвер за игри за да обезбеди забавно и извонредно искуство со игри. Казиното беше лансирано во 2016 година, и оттогаш сè уште е силно. Овде можете да најдете некои од најдобрите казино игри и можете да ја користите страницата на неколку различни јазици, вклучувајќи англиски, шведски, португалски, јапонски, шпански, италијански и фински.

BetTilt

BetTilt ја става безбедноста на играчот како нивен главен приоритет. Од таа причина, тие ја користат најновата технологија за шифрирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации за да можете да се чувствувате безбедно и без стрес кога играте во казино.

Не мора да го преземате софтверот, наместо тоа, можете да користите прелистувач за да пристапите до казиното. Мобилната верзија на страницата е компатибилна со сите уреди со Android и iOS за да можете да уживате во играњето на вашите игри и во движење. На BetTilt, можете да најдете некои од најдобрите игри кои доаѓаат од познати провајдери на софтвер како што се Microgaming, Pragmatic Play, Evolution Gaming, Quick Spin, NYX и Yggdrasil Gaming.

BetTilt Casino соработува со Evolution и Ezugi за да го развие и нивниот дел за Казино во живо. Во овој момент, има околу 30 различни игри, вклучувајќи Live Roulette, Live Monopoly, Speed Baccarat Cricket, Blackjack Live, Casino Holdem и Three Card Poker, само за да именуваме некои.

Казиното нуди широк избор на казино игри од една страна и спортско обложување од друга страна. Овој дел опфаќа некои од најпопуларните спортски настани, вклучувајќи американски и австралиски фудбал, фудбал, крикет, трки во Формула 1, MotoGP, моторни спортови, мотоцикли, алпско скијање, бенди, ватерполо, бадминтон, кошарка, биатлон и бокс, пикадо, велосипедизам , рагби и рагби унија, голф, футсал, флорбол, ракомет, хокеј на мраз, ММА, скијачки скокови, снукер, боречки вештини, тенис, одбојка, бејзбол, фудбалски лиги и многу други.

Минималниот депозит што треба да го направите за да можете да играте во казиното е само 10 долари, а минималната сума за повлекување е ограничена на 100 долари. Повлекувањата се обработуваат многу брзо и нема да потрае подолго од 24 часа. Можете да користите многу различни начини на плаќање за да направите депозит и повлекување, вклучувајќи Visa, Multibanco, Skrill, Mastercard, Bitcoin, Ecopayz, G2A Pay, Astropay и Neteller.

Сопственик и извршен директор

Казиното BetTilt е управувано од Abudantia BV

Број на лиценца

Abudantia BV поседува подлиценца со лиценца број 8048/JAZ2014-034 издадена од Antillephone NV која е основана според законите на Cura√ßao и поседува лиценца за игри со лиценца број 8048/JAZ.

Каде се базира казиното BetTilt?

Казиното BetTilt го има своето седиште на следната адреса Heelsumstraat 51 E-Commerce Park Curacao.

Total score8.5
Добрите
Лошите
- Разговор во живо достапен од 12:00 до 22:00 часот

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Турски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Јапонски јен
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Полски злоти
Турски лири
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (9)
Аргентина
Бразил
Индија
Мексико
Норвешка
Турција
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
AstroPay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Multibanco
Neteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (16)