BetTilt - Countries

Age Limit
BetTilt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Countries

За жал, не секој може да креира сметка и да игра за вистински пари во казиното BetTilt. Значи, ако живеете во една од следните држави, не можете да играте во казиното САД, ОК, Шпанија, Израел, Франција, Холандија, Белорусија, Украина, Аруба, Курасао, Бонер, Саба и Свети Евстатиј и Сен- Мартен.

Ако не можете да креирате сметка во казиното, тоа е затоа што веројатно живеете во земја каде што коцкањето се смета за нелегално, или казиното ги нема потребните лиценци за работа во таква земја. Еве список на сите ограничени или блокирани земји, Авганистан, Албанија, Алжир, Американска Самоа, Ангвила, Антарктик, Ерменија, Азербејџан, Бахреин, Бангладеш, Белорусија, Белгија, Белизе, Бенин, Бутан, Британската територија на Индискиот Океан, Брунеи Дарусалам , Бугарија, Камбоџа, Чад, Кина, Куба, Џибути, Египет, Еритреја, Етиопија, Фиџи, Франција, Гвајана, Хаити, Хондурас, Хонг Конг, Индонезија, Иран, Исламска Република Ирак, Израел, Јамајка, Јордан, Казахстан, Кирибати , Кореја, Демократска Народна Република Кореја, Република Кувајт, Киргистан, Народна Демократска Република Лао, Латвија, Либан, Лесото, Либерија, Либиска Арапска Џамахирија, Литванија, Мадагаскар, Малезија, Малдиви, Малта, Молдавија, Република Монголија, Мјанмар, Намибија, Науру, Непал, Холандија, Нов Зеланд, Никарагва, Нигер, Северни Маријански Острови, Оман, Пакистан, Палестинска територија, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Парагвај, Филипини, Полска, Катар, Романија, Руска Федерација, Руанда, Самоа, Саудиска Арабија, Србија, Сингапур, Сомалија, Јужен Судан, Шпанија, Шри Ланка, Судан, Суринам, Сириска Арапска Република, Тајван, провинција Кина, Таџикистан, Тајланд, Источен Тимор, Того, Токелау, Тонга, Турција, Уганда, Украина, Обединетите Арапски Емирати, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Соединетите Американски Држави Мали оддалечени острови, Узбекистан, Боливарска Република Венецуела, Виетнам, Западна Сахара, Јемен и Зимбабве.

Дозволени земји

Ако сакате да дознаете дали можете да креирате сметка во казиното или не, одете на официјалната веб-страница. И, ако ви е дозволено да се регистрирате, тогаш можете да играте во казиното. Мора да ги знаете правните правила во врска со коцкањето во вашата јурисдикција. Во казиното можете да најдете и список на дозволени земји, па добро е да ја проверите и таа. Значи, ако живеете во една од следните земји, ќе можете да креирате сметка на BetTilt и да ги играте вашите омилени игри:

 • Андора
 • Ангола
 • Антигва и Барбуда
 • Арапска Џамахирија
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Аруба
 • Австрија
 • Бахамите
 • Барбадос
 • Бермуди
 • Боливија
 • Бонер
 • Босна и Херцеговина
 • Боцвана
 • Островот Буве
 • Бразил
 • Британските Девствени Острови
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камерун
 • Кејп Верде
 • Кајмански Острови
 • Централна Африканска Република
 • Чиле
 • Божиќниот остров
 • Островите Кокос Килинг
 • Колумбија
 • Коморите
 • Конго
 • Кукови Острови
 • Костарика
 • Хрватска
 • Курасао
 • Кипар
 • Чешка република
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Демократска Република Конго
 • Данска
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Фолкландските Острови
 • Фарски Острови
 • Финска
 • Француска Гвајана
 • Француска Полинезија
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Германија
 • Гана
 • Гибралтар
 • Грција
 • Гренланд
 • Гренада
 • Гвадалупе
 • Гватемала
 • Гернзи
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Унгарија
 • Исланд
 • Ирак
 • Ирска
 • Островот Ман
 • Јапонија
 • Џерси
 • Кенија
 • Косово
 • Лихтенштајн
 • Луксембург
 • Макао
 • Македонија
 • Малави
 • Мали
 • Маршалските Острови
 • Мартиник
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Мајот
 • Мексико
 • Микронезија
 • Монако
 • Црна Гора
 • Монсерат
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Холандија
 • Холандски Антили
 • Нова Каледонија
 • Нигерија
 • Ниуе
 • Островот Норфолк
 • Норвешка
 • Палау
 • Перу
 • Португалија
 • Реунион
 • Сан Марино
 • Сенегал
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Словачка
 • Словенија
 • Соломонови Острови
 • Јужна Африка
 • Статија
 • Свалбард и Јан Мајен
 • Свазиленд
 • Сао Томе и Принсипе
 • Танзанија
 • Тринидад и Тобаго
 • Тунис
 • Туркменистан
 • Островите Туркс и Каикос
 • Тувалу
 • Американски мали оддалечени острови
 • Американски разновидни Пацифички Острови
 • Сојуз на Советските социјалистички републики
 • Уругвај
 • Вануату
 • Ватикан
 • Островот Вејк
 • Волис и Футуна
 • Замбија
Total score8.5
Добрите
Лошите
- Разговор во живо достапен од 12:00 до 22:00 часот

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Турски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Јапонски јен
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Полски злоти
Турски лири
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (9)
Аргентина
Бразил
Индија
Мексико
Норвешка
Турција
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
AstroPay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Multibanco
Neteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (16)