BetTilt Преглед 2024 - Deposits

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус 1000 долари
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Депонирањето во казиното BetTilt е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што најмногу ви одговара. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го депозитот.

Во казиното се достапни различни начини на плаќање што можете да ги користите. Некои од нив ги вклучуваат следните:

  • Виза
  • Маестро
  • Скрил
  • STICPAY
  • Нетлер
  • EcoPayz
  • Биткоин, (Litecoin, Ethereum и Ripple)

Минималниот депозит може да се движи помеѓу 5 и 50 УСД, во зависност од начинот на плаќање што го користите. Максималниот депозит што можете да го направите по трансакција е ограничен на 5000 УСД.

Натпревар за депозит

Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка, ќе добиете бонус за совпаѓање на депозитот што ќе го подобри вашето салдо и ќе ви овозможи да играте подолго и да пробате повеќе игри од вообичаеното. Ќе добиете 100% совпаѓање со депозит до 500 долари и 50 бесплатни вртења згора на тоа.

Валута

Валута

Различни валути се достапни на BetTilt за да можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара. Во овој момент, ова се достапните валути EUR, USD, INR, BRL, NOK, TRY, SEK и JPY.