BetTilt - Deposits

Age Limit
BetTilt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Deposits

Депонирањето во казиното BetTilt е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што најмногу ви одговара. Внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го депозитот.

Во казиното се достапни различни начини на плаќање што можете да ги користите. Некои од нив ги вклучуваат следните:

  • Виза
  • Маестро
  • Скрил
  • STICPAY
  • Нетлер
  • EcoPayz
  • Биткоин, (Litecoin, Ethereum и Ripple)

Минималниот депозит може да се движи помеѓу 5 и 50 УСД, во зависност од начинот на плаќање што го користите. Максималниот депозит што можете да го направите по трансакција е ограничен на 5000 УСД.

Натпревар за депозит

Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка, ќе добиете бонус за совпаѓање на депозитот што ќе го подобри вашето салдо и ќе ви овозможи да играте подолго и да пробате повеќе игри од вообичаеното. Ќе добиете 100% совпаѓање со депозит до 500 долари и 50 бесплатни вртења згора на тоа.

Валута

Различни валути се достапни на BetTilt за да можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара. Во овој момент, ова се достапните валути EUR, USD, INR, BRL, NOK, TRY, SEK и JPY.

Total score8.5
Добрите
Лошите
- Разговор во живо достапен од 12:00 до 22:00 часот

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Турски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Јапонски јен
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Полски злоти
Турски лири
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (9)
Аргентина
Бразил
Индија
Мексико
Норвешка
Турција
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
AstroPay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Multibanco
Neteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (16)