BetTilt Преглед на казино - FAQ

Age Limit
BetTilt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

FAQ

Еве збирка од најчесто поставуваните прашања на играчите во BetTilt.

Како да се регистрирате за сметка?

За да играте за вистински пари во BetTilt, прво ќе треба да се регистрирате за сметка. Постапката за регистрација е многу едноставна, каде што треба да отидете на веб-страницата и да кликнете на копчето Регистрирај се. Пополнете ги бараните полиња со точни информации и почекајте е-пошта за потврда. Откако ќе кликнете на врската што ја добивте по е-пошта, вашата сметка е добра и подготвена за употреба.

Како да се најавите на мојата сметка?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, ќе биде побарано да креирате единствено корисничко име и лозинка што ќе ги користите секогаш кога ќе сакате да се најавите на вашата сметка. За да го направите тоа, само кликнете на „Најави се“ што можете да го најдете во горниот десен агол на страницата и внесете го вашето корисничко име и лозинка.

Може ли да ја вратам лозинката во случај да ја заборавам?

Можно е да ги заборавите вашите податоци за најавување, но тука нема ништо за што да се грижите бидејќи можете да ги вратите. За да ја вратите лозинката, треба да кликнете на горниот десен агол на страницата и да кликнете на „Ја заборавивте лозинката“ и да ги следите едноставните упатства.

Дали треба да поднесам документи за да ја потврдам мојата сметка?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, можете да ја истражувате веб-локацијата некое време, но ќе мора да поминете низ процедурата за верификација пред да можете да побарате повлекување на вашите добивки. Ќе мора да испратите копии од правни документи за да го докажете вашиот идентитет, адреса и начин на плаќање.

Како да направите депозит?

Депонирањето на вашата сметка на BetTilt казино е многу едноставно. Треба да се упатите во Касиерката и да кликнете на делот Депозит. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го депозитот.

Кој е минималниот износ на депозит?

Минималниот депозит што можете да го направите зависи од начинот на плаќање што го користите. Обично варира помеѓу 10 и 50 долари. Ако сакате да го видите точниот износ, треба да отидете во делот Плаќање во вашата сметка и до секој начин на плаќање можете да го видите минималниот и максималниот износ што можете да го депонирате.

Како да побарате повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки може лесно да се направи откако ќе отидете во Касиерката и кликнете на делот Повлекување. Многу е важно да го изберете истиот начин на плаќање за да направите повлекување како оној што сте го користеле за депонирање. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и кликнете на Потврди. Казиното ќе го обработи вашето повлекување што е можно поскоро и нема да потрае повеќе од 72 часа.

Може ли да го проверам салдото на мојата сметка?

Можете да го проверите вашиот биланс во горниот десен агол на веб-страницата.

Како да побарате бонус за добредојде?

Единственото нешто што треба да направите за да го добиете бонусот е да го направите потребниот депозит и бонусот автоматски ќе се додаде на вашето салдо.

Total score8.5
Добрите
Лошите
- Разговор во живо достапен од 12:00 до 22:00 часот

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Турски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Јапонски јен
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Полски злоти
Турски лири
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (9)
Аргентина
Бразил
Индија
Мексико
Норвешка
Турција
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
AstroPay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Multibanco
Neteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (16)