BetTilt Преглед 2024 - Games

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус 1000 долари
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното BetTilt нуди многу различни игри за да ги задоволи потребите на секој вид на играчи. Некои од игрите се лесни за играње, но други бараат одредена вештина и знаење. Добрата вест овде е што повеќето игри можете да ги играте во забавен режим за да се запознаете со играта и да ги научите конкретните правила без да мора да депонирате свои пари.

BetTilt

Бакара

Бакара

Baccarat е едноставна игра што можете да ја играте во казиното BetTilt. Постојат многу различни варијации на истите, а некои од најпопуларните ги вклучуваат следните игри:

 • Бакара
 • Голема победа Baccarat
 • Бакара од прво лице
 • Молња Бакара

Пред да започнете да ја играте играта за вистински пари, ви предлагаме да ги научите правилата на истата. Добрата вест е што можете да ја играте бесплатно во забавен режим каде казиното ќе ве награди со виртуелни пари. Ова е одлична можност да ги научите правилата на играта и да развиете стратегија без да треба да трошите сопствени пари.

Можете да се обложувате или на банката или на играчот. Ако ја играте играта во живо или во копнено казино, без разлика колку играчи има, ќе бидат поделени само две раце.

Играта може да се игра со помеѓу 3 или 8 палуби со карти. Картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, кецовите се бројат како 1, а картите со слики и 10 се вреднуваат на нула. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 9. Значи, кога ќе ги соберете збирот на картичките заедно, ќе се брои само цифрата од десната страна. На пример, ако добиете 6 и 5, што е вкупно 11, тогаш вкупната вредност на вашата рака ќе биде 1.

Играта започнува со тоа што вие ставате облог и дилерот потоа ќе подели две карти за играчот и две карти за банкарот. Ако едната рака собере 8 или 9, оваа рака се нарекува Природна, и кој ја има е победник на рундата. Ако никој нема природна рака, тогаш играта продолжува и може да се дели трета карта со секоја рака.

Знаејќи ги вашите шанси

Единственото нешто што можете да го контролирате кога играте Baccarat е облогот што го ставате, и секако сумата што сакате да ја обложите. Постојат три можни облози што можете да ги поставите во Бакара, можете да се обложите на раката на банкарот, раката на играчот или можете да се обложите на нерешено. Сите овие облози имаат различни коефициенти и различни исплати. Значи, ако сакате да играте на безбедна страна, ви предлагаме почесто да го ставате облогот Банкер. Статистички гледано, облогот Банкер ќе победува почесто од кој било друг облог. Т

тој tie bet, од друга страна, нуди најдобра исплата од 8 спрема 1, а во некои варијации 9 спрема 1. Но, работата со овој облог е што тоа ретко може да се случи, а ако само ги учите јажињата тогаш ви предлагаме го прескокнувате овој облог барем за некое време. Ова може да звучи контрадикторно со она што го кажавме претходно, но ако имате среќен претчувство, тогаш повелете. Никогаш не можете да знаете кога среќата е на ваша страна кога се коцкате.

Играта

Откако ќе се обложите, време е да започнете да играте. Ова е веројатно една од најлесните игри што можете да ги играте. Не можете многу да направите бидејќи играта се игра според однапред поставени правила, така што можете само да седнете и да се опуштите додека кругот се одвива пред вас.

Откако ќе ги примите картичките и немате природна рака ниту вие, ниту банкарот, тогаш во зависност од вкупниот број на секоја рака може да се дели трета картичка. Правилата се различни за играчот и банкарот. Третото правило за картички за банкарот може да биде малку покомплицирано, но добрата вест е дека треба да седите и да се опуштите бидејќи дилерот е тој што треба да ја заврши целата напорна работа.

Ако вашата рака има вкупно помеѓу 0 и 5, тогаш ќе добиете трета картичка. Ако вашата рака е вкупно 6 или 7, тогаш нема да добиете трета картичка.

Ако не добиете трета картичка, тогаш истите правила важат и за банкарот. Но, ако добиете трета картичка, тогаш правилата за банкарот стануваат покомплицирани и тие зависат од вредноста на картичката. Само за расправија, ќе ги наведеме правилата за банкарот, но уште еднаш не мора да ги знаете за да имате успешна сесија.

· Ако нацртате трета картичка со вредност од 2 или 3, тогаш банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака има вкупна вредност помеѓу 0 и 4, а тие ќе стојат на вкупно 6 или 7.

· Ако нацртате трета картичка со вредност од 4 или 5, тогаш банкарот ќе нацрта трета картичка ако нивната рака има вкупна вредност помеѓу 0 и 5, а тие ќе стојат на вкупно 6 или 7.

· Ако нацртате трета картичка со вредност од 6 или 7, тогаш банкарот ќе нацрта трета картичка ако нивната рака има вкупна вредност помеѓу 0 и 6, а тие ќе стојат на вкупно 7.

· Ако нацртате трета картичка со вредност 8, тогаш банкарот ќе нацрта трета картичка ако нивната рака има вкупна вредност помеѓу 0 и 2, а тие ќе стојат на вкупно 4 или 7.

· Ако нацртате трета карта со вредност од девет, 10, карта со лице или кец, тогаш банкарот ќе извлече трета картичка ако нивната рака има вкупна вредност помеѓу 0 и 3, и тие ќе застанат на вкупна од 4 или 7.

Странични облози во Бакара

За да ги направат работите поинтересни, некои варијации на Baccarat додадоа некои странични облози како Baccarat Pairs. Може да се обложите дека првите две картички се повлечени кон раката на банкарот или раката на играчот ќе биде пар. На распоредот на табелата има област Парови на играчи и Парови на банкари, каде што можете да го ставите вашиот облог.

Друг интересен облог е Super Six, кој се нуди на одредени маси на Baccarat. Овде се обложувате дека раката на Банкарот ќе биде еднаква на 6 на крајот од играта. Ќе има област за обложување Super Six на распоредот на табелата.

слотови

слотови

BetTilt Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите онлајн видео-слот игри на вашиот пат. Но, двете од најголемите студија зад колекцијата слотови на BetTilt се Betsoft и Microgaming. Можете да пробате некои од следниве наслови овде: Девојки со пиштоли, Милиони сирени, Соларна кралица, Книга на Локи, Голем носорог, Асгард, Волф злато, Долина на боговите и Златен резервоар за риби и многу повеќе.

Бројот на модерни игри со видео слот е огромен, но има и неколку класични игри за носталгични играчи. Ако сте еден од нив, тогаш можете да пробате некои од следните слотови Joker Expand, Imperial Fruits, Sevens and Fruits, Thunder Reels, Fruit Bonanza и Flaming Fruit.

покер

покер

Видео покер обожавателите ќе бидат среќни кога ќе слушнат дека има повеќе од 20 варијанти на играта што можат да ја играат овде, вклучувајќи Deuces Wild, Joker Wild Poker, Double Double Bonus Poker, Bonus Poker, Tens or Better и Jacks or Better, само да наведам некои . Ова е поедноставена верзија на покер во комбинација со видео слот игри. Вие сте само вие и компјутерот и идејата е да ја создадете најдобрата можна рака со картичките што ги добивате.

Обожавателите на играта со карти можат да најдат многу различни варијации, како и класичен или мулти-рачен џокер покер, џекпот покер, двоен двоен бонус покер, карибиски покер и покер со три карти.

За да играте покер, треба да ги научите основните правила на играта пред да одлучите да играте за вистински пари. Добрата работа овде е што можете да ја играте играта во забавен режим додека не ги научите правилата и не ја развиете вашата стратегија.

Откако ќе ги научите основните правила, можете да играте која било варијанта што ја сакате. Тексас Холдем е играта која се смета за најдобро место за почеток и ова е варијантата што се игра на турнирите.

За секоја рунда, еден играч е назначен да биде „дилер“. Ова лице не дели карти, но неговата позиција е важна затоа што одредува кои двајца играчи треба да ги обложуваат „слепите“ облози.

Двајцата играчи лево од дилерот мора да ги обложуваат малите и големите слепи. Ова се принудени облози за да започне играта. Откако ќе заврши секоја игра, копчето за дилер се движи во насока на стрелките на часовникот за една позиција околу масата.

Откако ќе бидат објавени ролетните, сите играчи ќе добијат две карти свртени надолу. Овие карти се познати како дупки, а до крајот на играта, можеби ќе бидат поделени уште пет заеднички карти.

Играта има за цел да ја направи најдобрата рака со пет карти од седумте достапни карти.

За време на едната рака на покер, ќе има четири рунди за обложување. Првиот круг на обложување се одвива пред да се поделат првите три заеднички карти. Личноста што седи лево од големиот слеп е првата што дејствува, а ова се опциите што ги има секој играч:

 • Преклопете - ова значи дека не сакате да продолжите да учествувате во рундата. Ќе ги изгубите и парите што веќе сте ги обложиле.
 • Проверете – тоа значи дека не сакате да играте со рака, но не сакате ниту да свиткате. Може да се јавите само ако никој не се обложил пред вас.
 • Подигнување - ова значи дека сакате да го зголемите износот на тековниот облог.
 • Јавете се - ова значи дека сакате да го ставите истиот облог како и играчите пред вас и да останете во играта.

Кога ќе заврши првиот круг на обложување, првите три заеднички карти се делат свртени нагоре, и тоа е познато како флоп и започнува вториот круг на обложување. Ги имате истите опции споменати погоре.

Третиот круг на обложување се нарекува „Преврт“ и тука се дели четвртата заедничка карта. Кога сите обложувања ќе бидат завршени, се дели петтата и последна заедничка карта по што следи последната рунда на обложување, позната како „река“.

По завршувањето на последната рунда на обложување, секој играч кој останува во играта мора да ја покаже својата рака и оној со највисоко рангирана покер рака е победник.

Она што треба да го знаете во овој момент е која е најдобрата рака во покер. Од таа причина ги наведовме покерските раце од највисоко до најниско:

· Royal Flush е кога имате A, K, Q, J, 10, сите во ист костум.

· Стрејт флеш е кога имате пет карти во низа, сите во ист костум.

· Четири од еден вид е кога имате четири карти од ист ранг.

· Фул Хаус е кога имате три од еден вид со пар.

· Флеш е кога имате кои било пет карти од ист костум.

· Стрејт е кога имате пет карти во низа.

· Три од еден вид е кога имате три карти од ист ранг.

· Два пар е кога имате два различни пара.

· Пар е кога имате две карти од ист ранг.

· Висока карта е кога немате ниту една од горенаведените комбинации и само вашата највисока вредна картичка е од каква било важност.

Бинго

Бинго

Бинго е интересна игра која е лесна за играње. Постојат неколку различни игри што можете да ги играте во казиното BetTilt, вклучувајќи:

 • Магично Бинго на дождовната шума
 • Слатка алхемиска бинго
 • Викинг Runecraft Бинго

Пред да започнете да играте, треба да го купите вашиот билет, а кога ќе започне играта треба да ги означите броевите што ги слушате. Добрата работа кога играте онлајн е тоа што броевите ќе бидат означени автоматски.

Како што рековме претходно, постојат различни варијанти на играта и секоја има свои специфични правила, но откако ќе ги научите основите на играта, можете да играте која било варијанта што ја сакате. Најпопуларните варијанти овде се 90 Ball Bingo и 75 Ball Bingo.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е многу интересна игра што можете да ја играте онлајн. Добрата работа е што можете да ја играте играта бесплатно за да ја вежбате вашата стратегија или ако сте нови во играта да ги научите правилата на истата. Постојат многу различни варијации на играта што можете да ги најдете откако ќе се приклучите на BetTilt казиното, вклучувајќи:

 • Прво лице Блек Џек
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Блек Џек Кралските парови
 • Среќен Блек Џек
 • Блек Џек бонус
 • Блек Џек
 • Блек Џек Атлантик Сити
 • 3D Блек Џек
 • Атлантик Сити Блек Џек Елита издание
 • Вегас Сингл Дек Блек Џек злато
 • Соња Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек Мулти Рака 3D
 • Д-р Фортуно Блек Џек
 • Блек Џек Повеќе рака ВИП
 • Блек Џек БЈ
 • Американски Блек Џек
 • Европската BlackJack Gold серија
 • Супер 7 Блек Џек
 • Блек Џек за еден дек
 • 21 Брн Блек Џек
 • Понтон
 • Пират 21
 • Европски Блек Џек
 • Црвена кралица Блек Џек
 • Избор на играчи на Блек Џек
 • Блек Џек повеќе раце
 • Европската Блек Џек Multihand

Блек Џек е многу едноставна игра за играње и ќе ги научите правилата за кратко време. Играта започнува со ставање облог, а потоа дилерот ќе подели две карти на вас и на самите себе. Картите овде имаат малку поинакви вредности, кецовите можат да се бројат како 1 или 11, картите со лице имаат вредност од 10, а картите од 2 до 10 имаат номинална вредност.

Откако ќе ги примите двете првични картички и ќе ја видите отворената картичка на дилерот, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Имате опција да стоите, да удрите, да се предадете, да се удвоите или да се разделите.

Вие сте првиот што ќе ја заврши својата рака. Идејата на играта е да се добие рака со вкупна вредност од 21, повисока од раката на дилерот и без да пропадне. Значи, за да победите не мора да имате точно 21, туку да имате рака што е повисока од дилерите без да пропаднете. Кога стоите, тоа значи дека не ви треба друга карта и верувате дека ќе ја добиете играта со раката што веќе ја имате.

Кога ќе погодите, ќе добиете уште една карта и можете да погодите онолку пати колку што мислите дека е потребно.

Кога ќе се предадете, не сакате да продолжите да играте и ќе ви биде вратено половина од влогот.

Кога ќе се удвоите, ќе добиете само една дополнителна карта и ќе мора да ставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог.

Кога ќе добиете две карти со иста вредност, можете да ги одделите вашите карти и да ги играте како две раце. Ќе мора да ставите уште еден облог еднаков на вашиот првичен облог.

Откако ќе завршите со играње со рака, на ред е дилерот. Дилерот ќе ја игра својата рака според строги правила. Секогаш ќе стојат на рака со вкупна вредност од 17 или повеќе, и секогаш ќе удираат на рака со вкупна вредност од 16 или помалку.

Ќе победите ако вашата рака е повисоко од раката на дилерот или кога имате помалку од 21 и дилерот скрши. Ќе изгубите ако раскинете или ако имате рака што е помалку од раката на дилерот.

Ако и вие и дилерот имате рака со ист збир, раката завршува со туркање и ќе го задржите најдоброто од себе.

Тврда и мека рака

Цврста рака е секоја рака што не содржи кец, а ако содржи, тогаш кецот ќе се брои како 1. Мека рака е рака која содржи кец што се брои како 11. Како што можете да видите, кецот дејствува некако како Џокер во оваа игра и можете да ја искористите вредноста што е најзгодна за вашата рака.

Важно е да разликувате дали имате тврда или мека рака бидејќи стратегијата за продолжување на играта е различна.

Осигурување

Има уште една опција која ви е достапна кога играте Блек Џек, а тоа е купување осигурување. Кога долната карта на дилерот е кец на десетка, можете да поставите дополнителен страничен облог каде што ќе се обложите дека дупката на дилерот ќе биде со вредност од 10.

За да го направите овој облог, треба да ги ставите чиповите на осигурителната линија која може да се најде над местото за обложување на играчот. Ако дилерот има картичка со десет вредност, тогаш ќе го добиете облогот за осигурување, но ќе го изгубите почетниот облог.

Рулет

Рулет

Рулетот е игра на среќа што можете да ја најдете овде во казиното BetTilt. Ова е многу популарна игра која се игра од 18 век. Треба да го предвидите бројот на кој ќе слета белата топка, за да победите кога играте рулет. Има многу различни верзии на играта, но откако ќе ги научите основите на играта, можете да играте која било варијанта таму. Казиното BetTilt ги нуди следните варијанти:

 • 3D рулет
 • Прво лице Молња Рулет
 • Рулет од прво лице
 • Рулет Напредно стандардна граница
 • Астро рулет
 • Кинески рулет
 • Лесен рулет
 • Рулет Сребрена
 • Американски рулет 3D
 • Европски рулет
 • Класичен француски рулет
 • Американски рулет
 • Француски рулет La Partage
 • Заеднички нерешено рулет

Постојат три класични верзии на играта, европски, француски и американски рулет. Европскиот и францускиот рулет има 37 џебови со броеви од 1 до 36 и единечна нула, додека американската верзија има 38 броеви, повторно со броеви од 1 до 36 и една нула и двојна нула.

Постојат различни типови на облози и тие се поделени во две категории, внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози нудат повисоки исплати, но шансите за добивање на овие облози се многу помали. Овде можете да ги поставите следните облози:

· Директен облог е облог на еден број и нуди најголема исплата.

· Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата.

· Облог од врвна линија е облог на првата вертикална линија која опфаќа 3 броја.

· Агол залог е облог на 4 броеви кои формираат квадрат на масата.

· Облогот со шест линии е облог на 6 последователни броеви кои формираат 2 хоризонтални линии од 3 броја.

Надворешните облози се многу полесно да се предвидат бидејќи нудат речиси 50-50 шанси за победа. Ова се надворешните облози што можете да ги ставите кога играте рулет:

· Црвено/црн облог е облог дека топката ќе слета или на црниот или на црвениот џеб без оглед на бројот.

· Пар/непарен облог е облог дека топката ќе слета на парен или непарен број.

· Низок/висок облог е облог дека топката ќе слета или на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, или на висок број, кој вклучува броеви од 19 до 36.

· Десетина облог е облог на 12 броеви по ред. Облогот на првата дузина вклучува броеви од 1 до 12, облогот на втората десетина вклучува броеви од 13 до 24, а третата група вклучува броеви од 25 до 36.

· Облог за колона е облог на 12 броеви по случаен редослед.

Џекпот игри

Џекпот игри

Не можеме да кажеме дека има посебен дел за игри со џекпот во казиното BetTilt, но тоа не значи дека на казиното му недостасуваат игри со огромен потенцијал за добивка. Овде можете да најдете некои од најпопуларните игри, вклучувајќи ги Mega Moolah на Microgaming и Ozwin's Jackpot и Jackpot Raiders на Yggdrasil.

Други игри со џекпот што можете да ги најдете овде на Bettilt вклучуваат Џекпот Џамба, Џекпот Јура, Џекпот експрес, Холмс и украдените камења, Добра девојка, Лоша девојка и Мистер Вегас.