BetTilt Преглед 2024 - Live Casino

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус 1000 долари
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Ако уживате да играте во копнено казино, но за жал не можете да патувате кога сакате, сега можете благодарение на делот Казино во живо во казиното BetTIlt. Игрите во живо, емитувани од копнените казино студија можат да ја донесат атмосферата на тоа како е да се игра во реално казино барем за момент.

Да имате можност да ја гледате играта како се одвива пред ваши очи и да комуницирате со дилерот сигурно ќе ја промени играта.

Некои од игрите што можете да ги играте овде ги вклучуваат Erik the Red, Vegas High Roller, Jackpot Raiders, Book of Gold, Pirate Gold и Temple Tumble Megaways. И, исто така, различни табели нудат различни ограничувања за да можете да ја најдете онаа што е во рамките на вашиот буџет.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е интересна игра со карти што можете да ја играте во живо во казиното BetTilt. Достапни се многу различни варијации, а исто така и табели кои нудат различни ограничувања за обложување за да можете лесно да ја најдете онаа што е во рамките на вашиот буџет. Кога играте блек џек во живо, мора да ставате облози со вистински пари за разлика од кога играте во казино каде што можете да играте за забава. Затоа, од таа причина, многу е важно да ги научите правилата на играта пред да одлучите да ставате облози со вистински пари.

Добрата вест е дека блек џек е лесна игра за играње и ќе ги научите основните правила за кратко време.

Играта започнува со тоа што вие ставате облог, а потоа дилерот ќе ви подели две карти свртени нагоре и две за себе, едната ќе биде свртена надолу и едната ќе биде свртена нагоре. Целта на играта е да се добие рака со вкупно 21, а штом ќе ја видите вредноста на вашата рака и картата на дилерот, можете да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег.

Постојат различни опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака. Картите имаат малку различни вредности во оваа игра. Кецовите се бројат како 1 или 11, картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, а картите за лице се вреднуваат со 10. Соберете ја вредноста на вашите две почетни карти и одлучете дали да стоите, да удрите, да се предадете, да се удвоите или да се подели .

Стенд - ова е опција што треба да ја изберете доколку сте задоволни со картичките што ги имате и не ви требаат дополнителни.

Хит – ова е опција која ќе ви даде дополнителна картичка за да ја подобрите вредноста на вашата рака. Можете да погодите онолку пати колку што мислите дека е потребно.

Предадете се - ако верувате дека не можете да ја подобрите вашата рака на кој било можен начин, тогаш можете да изберете да се предадете. Кога ќе се предадете, тоа значи дека ќе добиете половина од вашиот облог назад и ќе го напуштите кругот.

Двојно надолу – ако сте задоволни со раката што ја имате и верувате дека само една дополнителна карта ќе ви донесе победа, можете да ја удвоите. Ова значи дека ќе треба да го удвоите вашиот облог и да добиете само една дополнителна картичка.

Сплит - ако добиете две карти со иста вредност, можете да го поделите парот и да ги играте како две посебни раце. Ќе мора да ставите дополнителен облог еднаков на вашиот првичен.

Во некои варијации на Блек Џек, можете да купите осигурување кога долната картичка на дилерот е кец на десетка. Ова е спореден облог дека дилерот има природен блек џек. Ако го сторат тоа, ќе го добиете облогот за осигурување, но ќе го изгубите вашиот првичен облог.

Кога ќе завршите со играње со рака, на ред е дилерот. Имаат на располагање само две опции, да удрат и да стојат. Секогаш ќе удираат кога имаат рака со вкупна вредност од 16 или помалку, а ќе стојат на рака со вкупна вредност од 17 или повеќе. Ова се строгите правила што дилерот ќе ги следи секој пат, без разлика дали има рака што ќе победи во рундата.

Блек Џек е игра на вештина и поради таа причина, мора да ја практикувате во забавен режим. Кога развивате стратегија, можете да го намалите работ на куќата на помалку од 1%.

Рулет во живо

Рулет во живо

Играњето рулет во живо во казиното BetTilt е врвно искуство. Играта е лесна за играње и многу јасна. Како и да е, пред да одлучите да играте за вистински пари, треба да ги научите правилата на играта. Главната идеја на играта е да се предвиди на кој број ќе слета белата топка. Ако точно сте погодиле, ќе добиете исплата.

Сите облози се ставаат на масата и топката се спушта на тркалото на рулетот. Рулетот има 38 џебови во американскиот рулет со броеви од 1 до 36, и една нула и двојна нула. Европското тркало има 37 џебови со бројки од 1 до 36 и една нула.

Пред да започне играта, треба да го ставите вашиот облог на масата за рулет. Постојат неколку достапни облози и некои од нив нудат подобри исплати од другите. Многу е важно да ги научите различните облози што можете да ги поставите. Исто како и секоја друга игра во BetTilt, можете да играте рулет бесплатно за да можете да ги научите правилата и да ја развиете вашата стратегија.

Сите облози на рулет може да се поделат во две категории, внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози се многу поризични, но нудат подобри исплати во споредба со другите облози. Играчите обично ги привлекуваат овие облози, но ако сте почетник или некој што сака да ја продолжи својата игра, треба да се држите подалеку од внатрешните облози. Како и да е, ако имате среќен претчувство, тогаш треба да тргнете по него. На крајот на краиштата, рулетот е игра на среќа и никогаш не можете да знаете кога ќе ве удри среќата. Ова се внатрешните облози што можете да ги ставите во која било игра со рулет:

· Директен облог е облог што покрива еден специфичен број. Ако таа бројка дојде, ќе добиете исплата од 35 до 1.

· Сплит облог е облог што опфаќа два соседни броја на масата за рулет со исплата од 17 спрема 1.

· Уличен облог е облог што опфаќа ред од три броја со исплата од 11 до 1.

· Агол залог е облог што опфаќа квадрат од четири соседни броеви со исплата од 8 до 1.

· Шест-линија е облог што опфаќа два реда од шест броеви со исплата од 5 до 1.

· Залог во кош е облог што ги покрива првите четири броја со исплата од 6 до 1.

Надворешните облози се облози кои нудат речиси 50-50 шанси за победа. Овие облози се многу полесно да се предвидат и ако сакате да играте повеќе на безбедна страна, тогаш треба да се придржувате до овие облози.

· Облог за колона е облог што опфаќа цела колона од 12 броеви на масата за рулет.

· Облогот со десетици е облог што опфаќа еден од трите сета од 12 броеви.

· Чудно/парен е облог или на сите непарни или на сите парни броеви.

· Црвено/Црно е облог или на сите црвени или на сите црни броеви.

· Ниско/високо е облог или на сите ниски броеви, од 1 до 18, или на сите високи броеви од 19 до 36.

Како да победите во рулет

Рулетот е игра на среќа и ако среќата е на ваша страна сигурно ќе победите. Иако ова е игра каде среќата е од огромна важност, тоа не значи дека не можете да ги подобрите вашите шанси за победа. Кога ќе се запознаете со играта, можете да ја развиете вашата стратегија и да ги подобрите вашите шанси за победа.

Кога играте рулет, можете да одлучите да ставате облози кои нудат подобри шанси за победа, наместо да ставате поризични облози. Тоа е единствениот начин на кој можете да ги подобрите вашите шанси за победа. Постојат многу различни системи за обложување што можете да ги истражите и да го најдете оној кој најдобро функционира за вас. И не заборавајте, најважно е да се забавувате кога играте.

Бакара во живо

Бакара во живо

Baccarat е веројатно најлесната игра со карти што можете да ја најдете во казиното. Можете да ја играте играта во живо во казиното BetTilt и да го поминете времето од вашиот живот. Иако ова е едноставна игра за играње, секогаш е добра идеја да ги знаете правилата на играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Играта се игра според однапред поставени правила и единственото нешто што треба да одлучите е износот што сакате да го обложите и облогот што ќе го ставите. Постојат два главни облози што можете да ги поставите, облог за банкар и за играч. Постои и трет облог, облог на нерешено кое нуди најголема исплата. Статистички гледано, овој облог ретко се случува, па ако сте почетник ви предлагаме да го избегнете овој облог додека не ги научите правилата на играта.

Се делат само две раце, една за банкарот и една за играчот. Идејата на играта е да се приближи раката до 9. Ако вие или дилерот имате рака која изнесува вкупно 8 или 9, ова е природен бакара и кој има резултат е победник на рундата. Ако никој нема природна рака, тогаш играта продолжува. Играта се игра од чевли со шест или осум палуби, во зависност од варијацијата. Картите овде имаат малку различни вредности, асовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 имаат номинална вредност, а 10-ките и картите со лице имаат вредност од 0. Ако добиете две карти кои имаат двоцифрена вредност, тогаш втората цифра е вредноста на раката. На пример, ако добиете 5 и 6, тоа е вкупно 11, а тогаш вредноста на вашата рака ќе биде 1.

Третата картичка може да се подели или со играчот или со банкарот врз основа на строги однапред одредени правила. Правилата за играчот и банкарот се различни.

Ако вкупниот број на вашата картичка е помал од 5, тогаш ќе добиете трета картичка, а ако вашата рака е вкупно 6 или повеќе, тогаш ќе застанете.

Правилата за банкарот се малку поразлични и тие зависат од тоа дали играчот ќе добие трета картичка или не.

· Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 2 или помалку, тогаш тој ќе добие трета картичка без оглед на тоа која е третата картичка на играчот.

· Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 3, тогаш ќе извлече трета картичка освен ако третата картичка на играчот не е 8.

· Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 4, тогаш тој ќе извлече трета картичка освен ако третата картичка на играчот не била 0, 1, 8 или 9.

· Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 5, тогаш ќе извлече трета картичка освен ако третата картичка на играчот не била 4, 5, 6 или 7.

· Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 6, тогаш ќе извлече трета картичка освен ако третата картичка на играчот не била 6 или 7.

· Кога банкарот има рака која изнесува вкупно 7, тогаш банката стои.