BetTilt Преглед 2024 - Responsible Gaming

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус 1000 долари
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

BetTilt е свесен дека некои играчи може да развијат зависност и поради таа причина, тие имаат страница која е посветена на обезбедување поддршка на тие играчи. Зависноста од коцкање е исто како и секоја друга зависност и не треба да ја занемарувате и треба да се обидете да ја лекувате што е можно поскоро.

Коцкањето е забавна активност, но треба да се контролира и да играте умерено. Ако се најдете заробени во светот на онлајн коцкањето, тогаш има работи што треба да ги направите за да се вратите на вистинскиот пат. Има многу различни организации кои можат да ви помогнат со вашиот проблем.

Казиното BetTilt нуди некои функции кои ќе ви помогнат да го контролирате вашето обложување, како што се:

· Самоисклучување

· Период на ладење

· Лимити на депозити

· Ограничувања на времето на сесија

Ако сакате да се исклучите себеси од коцкање, можете да го направите тоа сами или можете да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне да одлучите која е најдобрата опција за вас.

Периодот на ладење ќе ви овозможи да ја затворите вашата сметка, но за пократок период. Можете да ја затворите вашата сметка за еден ден, една недела или еден месец.

Друга одлична карактеристика што можете да ја изберете е да наметнете ограничување на максималните износи на облози и загуби. Можете исто така да поставите ограничување по сесија и многу други.

Малолетното коцкање не е дозволено во казиното BetTilt. Од таа причина, секој играч мора да помине низ процедура за верификација за да докаже дека е полнолетна за коцкање.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е збир на прашања на кои треба искрено да одговорите за подобро да ги разберете вашите навики за коцкање. Треба да разберете дека овој тест нема да ви даде јасна дијагноза на крајот, бидејќи тоа е работа на професионалец.

· Дали поминувате повеќе време на коцкање отколку што прво планирате?

· Дали се чувствувате несреќно поради вашата навика за коцкање?

· Дали коцкањето влијае на вашата репутација?

· Дали чувствувате каење после коцкање?

· Дали се коцкате за да заработите пари за секојдневните трошоци?

· Дали чувствувате намалување на вашата амбиција?

· Дали се чувствувате како да треба да се вратите и да се коцкате уште малку по загубата?

· Дали чувствувате силен нагон да се коцкате уште малку по победата?

· Дали се коцкате додека не ги изгубите сите пари?

· Дали позајмувате пари за да се коцкате?

· Дали ги продавате вашите лични работи за да имате пари за коцкање?

· Дали одбивате да трошите пари од коцкање за нешто друго наместо за коцкање?

· Дали обично ги продолжувате вашите сесии за коцкање?

· Дали се коцкате за да избегате од секојдневните проблеми?

· Дали некогаш сте размислувале да извршите незаконско дело за финансирање на коцкање?

· Дали имате потешкотии со спиењето поради вашето коцкање?

· Дали чувствувате дека треба да се коцкате по расправии и разочарувања?

· Дали сакате да ја прославите добрата вест со коцкање?