BetTilt Преглед 2024 - Withdrawals

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус 1000 долари
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Различни методи за повлекување се достапни на BetTilt што можете да ги користите за да направите повлекување на вашите добивки, вклучувајќи:

  • Виза
  • MasterCard
  • Скрил
  • Нетлер
  • Ecopayz
  • Биткоин
  • Јетон
  • Банкарски трансфер

Многу е важно да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за уплата. Максималниот износ што можете да го повлечете за еден ден е ограничен на 5.000 УСД.

Некои начини на плаќање нудат инстант повлекувања како што се Paysafecard, Skrill, Neteller, Trustly и ecoPayz. Кредитните картички може да потраат помеѓу 1 и 3 дена, додека банкарскиот трансфер ќе трае помеѓу 1 и 5 работни дена.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите во делот Касиер и да кликнете на Повлекувања. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите, внесете ја сумата и потврдете го трансферот. Имајте на ум дека треба да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување.

Валута

Валута

Различни валути се достапни во казиното BetTilt што можете да ги користите за да направите повлекување, вклучувајќи американски долари (USD), Бразилски Реал (BRL), Норвешка круни (NOK), шведска круна (SEK), јапонски јен (JPY), индиска рупија (INR), турски лири (TRY), полска злота (PLN) и евра (ЕУР).