BetTilt Преглед на казино - Withdrawals

BetTiltResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусДо 1000 €
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
BetTilt
До 1000 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNeteller
Добијте го бонусот
Withdrawals

Withdrawals

Различни методи за повлекување се достапни на BetTilt што можете да ги користите за да направите повлекување на вашите добивки, вклучувајќи:

  • Виза
  • MasterCard
  • Скрил
  • Нетлер
  • Ecopayz
  • Биткоин
  • Јетон
  • Банкарски трансфер

Многу е важно да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за уплата. Максималниот износ што можете да го повлечете за еден ден е ограничен на 5.000 УСД.

Некои начини на плаќање нудат инстант повлекувања како што се Paysafecard, Skrill, Neteller, Trustly и ecoPayz. Кредитните картички може да потраат помеѓу 1 и 3 дена, додека банкарскиот трансфер ќе трае помеѓу 1 и 5 работни дена.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите во делот Касиер и да кликнете на Повлекувања. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите, внесете ја сумата и потврдете го трансферот. Имајте на ум дека треба да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување.

Валута

Валута

Различни валути се достапни во казиното BetTilt што можете да ги користите за да направите повлекување, вклучувајќи американски долари (USD), Бразилски Реал (BRL), Норвешка круни (NOK), шведска круна (SEK), јапонски јен (JPY), индиска рупија (INR), турски лири (TRY), полска злота (PLN) и евра (ЕУР).

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот